Neler Yeni

.

Jcaesar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku
Selam arkadaşlar
Ben bugün yksye girdim ve birkaç bir şey yaşadım öncelikle onlardan başlayalım.
Normalde çok kahve içen ve su içen birisiyim,genelde denemelere girmeden önce espresso ağır pre workoutlar kullanır girerdim odağım artsın diye.
Mezun senemdeyim ve dilden hazırlanmaktayım.
geçen sene istediğim gibi bir sonuç elde edemedim ama çalışmadım da umursamadım da,yaparım gözüyle bakıyodum yapamadığımda gerçekten ağlatmıştı beni mezuna kalacak olmak.
Gelgelelim konumuza.
bildiğiniz gibi sınav başlamadan 15dakika önceye kadar tuvalete gidebiliyosunuz ve ben içtiğim şeylerden sonra iki kez lavaboya girdim ve kabaca, idrar yaptım(biri sınav başlamadan 5 dakika önce idi)Sınav başladıktan ve her şey güzel gittikten yaklaşık 25 dakika sonra türkçenin daha ortasındayken ben inanılmaz bi şekilde dolmaya başladım.
Zorlanmıyodum veya herhangi bi stresim yoktu fakat öyle bi doldum ki sorulara odaklanamayacak oldum tuvalete gitmem gerekiyodu ve gidemezdim sınav ortasında. Hayatımın sınavı ve ben mezuna kalmış çoktan bir yılını kaybetmiş bir öğrenciydim. Türkçeyi bir şekilde bitirdim ama sosyalde artık dayanamıyodum ve inanılmaz odak sorunu yaşıyodum,başım dönüyodu kusasım geliyodu bayılıcak gibi oluyodum ihtiyaçtan.
bi şekilde sosyali de bitirdim ve matematige fene geçtim normalde yapacağım soruların hiçbirine bakamadım bile ve artık altıma mı yapsam diye düşünmeye başladım gerçekten.
Yapmadım utançtan ve yaklaşık kırk dakika kala sınavı terk ettim.Normalde yapabileceğim sorular eziyet geldi bana.
Dilci olduğum için bana 65 net İnanılmaz bi şekilde yetiyo da artıyo arkadaşlar.
ve ben denemelerde 56 60 yapan bi insandım tytde.
Az önce youtubedan tonguc-rüştü hoca vesaire aracılığıyla kontrol ettim sorularımı(twitterdan da)ve şok geçirdim ama binevi biliyodum da.
türkçeden 28 civarı yaptığımı tahmin ediyorum çünkü sonlara geldiğimde türkçe bitsin artık diye hızlı hızlı çözüyodum. 28 sorun değil fakat devamı.. sosyalde normalde 15 yaparım diyodum ama maximum gelecek netim 9. matematik 1 doğru 4 yanlış yani 0.
Fen ise 1.25 net.
Yani normalde yaptığım netlerin yarısı.
Yarın ydt var ve orası benim kendime güvendiğim 70 civarı yaptığım bi sınav.
ama bu saatten sonra artık girmekten bile çekiniyorum çünkü girsem ne?girmesem ne?
hedefim 15k iken ydtden 70 yapsam bana gelecek 29k :)
Umarım hepiniz buraya kadar okumuşsunuzdur size şunu sormak istiyorum.
Benim dilden bir hedefim yok lakin kaliteli bir bölümde ve üniversitede eğitim almak istiyordum(Kore dili iü,italyan dili iü veya benzeri şeyler)şu an medeniyet üniversitesi dilbilime bile okey durumdayım ve gerçekten sevinirim eğer orayı kazanbilirsem ama bu bile %20 falan.
Sormak istediğim şey şu gerçekten iyi hissetmiyorum ve üniversiteye,ortama önem veren biri olarak İstanbul üniversitesi çağdaş yunan dili ve edebiyatı okumalı mıyım? veya Leh dili ve edebiyatı?
Ayrıca lütfen Yunan dili ve edebiyatı okumuş bi insan tanıyan varsa haberim olsun konusmak bilgi almak istiyorum.
Bunlar dışında yol mezun gibi duruyor ve mezun benim için ölüm gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mehmet Ali Koç
Tyt çok düşük ama 2 yıllık sağlık bölümlerini zorlayıp kpss abanırsan temiz 40k maaş alırsın bahsettiğin yerlerden ekmek yemen pek olası değil

Jcaesar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tyt çok düşük ama 2 yıllık sağlık bölümlerini zorlayıp kpss abanırsan temiz 40k maaş alırsın bahsettiğin yerlerden ekmek yemen pek olası değil
Ben kolay bi bölüm istiyorum arkada öğrenebileceğim+dile ilgim var ve bu tyt netleriyle burslu okumak dışında iki yıllıkların çoğuna giremiyorum sanırım.iki yıllıklar hakkında pek bilgim yok şimdi baktım ve çoğuna giremiyorum galiba.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mehmet Ali Koç
Diyaliz diyebir bölüm var 1milyona kadar alır diye düşünüyorum zor bir bölüm değil diyabet hastalarını makineye bağlıyorsunuz çoğu zaman enjektör bile kullanmıyorlar

Jcaesar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diyaliz diyebir bölüm var 1milyona kadar alır diye düşünüyorum zor bir bölüm değil diyabet hastalarını makineye bağlıyorsunuz çoğu zaman enjektör bile kullanmıyorlar
iki yıllıkları adam yerine koymuyolarmış..
birkac okuyan dostumun söylediğine göre dört yıllık değilse işe alan eden yokmuş hiç iki yıllıkları.açıktan okumak gibi diyolar.
Sanırım yunan diline bakacağım bi. iş imkanı olmaksızın sınıfın ortamı derslerin gidişatı vesaire önem arzediyor benim için.Tabiiki ilk tercihim medeniyet dilbilimi olacak eğer yarın dilden güzel yaparsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mehmet Ali Koç
Bu ülkede hiçbir işin garantisi yok kpssyi kazanırım dersen okunur 2 yıllık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,062
Üyeler