Neler Yeni

970 Evo Plus M2 SSD vs 870 Evo SATA SSD

Anakartımda 1 tane M2 yuvası var onda da 500 gb Kingston ssd var. Sizce yeni bir 1 TB M2 ssd mi alayım yoksa ek depolama olarak SATA ssd mi alayım?

Aslında 970 Evo almak istiyorum ama birçok kişi ısınma sorunu var yazmış, uzun kullanımda sağlığı düşer mi diye tereddüt ediyorum.

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Burak YAŞAR
Bende 980 pro 2tb var ısındığına şahit olmadım. eskiden x1 slotuna dönüştürücü ile ssd takıyordum sata alacağına onu deneyebilirsin

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Burak YAŞAR
O slota takarsam ekran kartının fanının tam altında kalıyor, ekran kartıyla arasında 1 cm'den daha az boşluk var.
Aynen öyle bende kullandım 10 gün falan sıcaklıklara baktım bi sıkıntı yoktu yani. Hatta x1 uzatıcı aldım sonra.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ısınma sorunu yok 970 evo plus al
Isınma sorunu var diyenlerinki üretim hatası mı acaba hocam? Benim Kingston SSD oyun indirirken max 58 derece oluyor, 970 Evo Plus 80'i geçiyor diyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen öyle bende kullandım 10 gün falan sıcaklıklara baktım bi sıkıntı yoktu yani. Hatta x1 uzatıcı aldım sonra.
Anladım teşekkür ederim. SSD'ler biraz pahalı olduğu için ısınıp sağlığının düşmesinden korkuyorum, o yüzden kararsız kaldım.

Uzatma kablosuyla X1 yuvasından max performans alabiliyor muyuz?

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Burak YAŞAR
Isınma sorunu var diyenlerinki üretim hatası mı acaba hocam? Benim Kingston SSD oyun indirirken max 58 derece oluyor, 970 Evo Plus 80'i geçiyor diyorlar.

Anladım teşekkür ederim. SSD'ler biraz pahalı olduğu için ısınıp sağlığının düşmesinden korkuyorum, o yüzden kararsız kaldım.
x1 slotu m2 slotu kadar hızlı değil. Ama net satadan hızlı. Oyunlarda m2 ve x1 slotunu karşılaştırdım açılış farkı falan yoktu. x1 de kullanacaksan yazma hızı en düşük ssd almalısın. Yaklaşık 1 gb/s falan oluyor maximum

x1 zaten max 1gb/saniye uzatma ile test etmedim ama çok fark yoktur

• Konu Sahibi Konu Sahibi
x1 slotu m2 slotu kadar hızlı değil. Ama net satadan hızlı. Oyunlarda m2 ve x1 slotunu karşılaştırdım açılış farkı falan yoktu. x1 de kullanacaksan yazma hızı en düşük ssd almalısın. Yaklaşık 1 gb/s falan oluyor maximum

x1 zaten max 1gb/saniye uzatma ile test etmedim ama çok fark yoktur
Üstte bir arkadaş 970 Evo Plus'ta ısınma sorunu yok dedi, o zaman onu alıp bendeki mevcut 500 gb SSD'yi de uzatma kablosuyla X1 çıkışına takarım. Bendeki SSD'nin max hızı 1700 mb zaten.

Kerem gök

80+ Silver

80 ne kanka :D kim dediyse çok güzel sallıyor
1698232353790.png

Kerem gök

80+ Silver
Valla sırf ısınma sorunu var diyenler olduğu için almadım kaç gündür bu ssd'yi, teşekkür ederim bilgilendirme için. Senin kasa fanları çok yüksek devirde mi dönüyor? O yüzden mi sıcaklık düşük acaba? Ve ssd soğutucu var mı üzerinde?
hayır kasamda 2 fan var zaten sadece :D onlar da çalışıyor mu çalışmıyor mu belli değil.

hayır kasamda 2 fan var zaten sadece :D onlar da çalışıyor mu çalışmıyor mu belli değil.
Anladım peki son bir soru sorayım çok rahatsız etmeyeyim, oyun indirirken veya oyun oynarken ssd ısısı kaç oluyor acaba? Boştayken 32 derece çok iyiymiş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,993
Üyeler
152,586
Son üye
seda saian
Top Bottom