Neler Yeni

A B C ingilizce seviyesi tespiti

Basrii

80+ Bronze
Arkadaşlar A B veya C İngilizce seviyesini ölçüp bize herhangi bir belge veren kurum varmı. Bir tanıdığım İngilizce B seviyesinde bildiğini ve sınava girip bununla ilgili B seviye İngilizce bildiğine dair belge almak istiyor, bunu nasıl alabilir?

melidoas6

80+ Silver
Arkadaşlar A B veya C İngilizce seviyesini ölçüp bize herhangi bir belge veren kurum varmı. Bir tanıdığım İngilizce B seviyesinde bildiğini ve sınava girip bununla ilgili B seviye İngilizce bildiğine dair belge almak istiyor, bunu nasıl alabilir?
Toefl yada ielts sınavlarına girerek belge alabilir hemde seviyesini ölçmüş olur.

Hocam bu dediğiniz sınavlar ne oluyor? Bide bu yks sınavındaki yabancı dil sınavı neyse ilgili oluyor?
Yks de girilen 80 soruluk YDT (Yabancı dil testi), üniversitede dil bölümü okumak için gereken bir değerlendirme sınavıdır. Mesela ben ydt'de 74 net yaptım, bu benim üniversitede okuyacağım bölüm ile ilgilidir, toefl ya da ielts gibi benim hangi derecede ingilizce bildiğimi ölçüp bana sertifika veya belge vermez, bu sadece benim hangi üniversitede hangi bölümü okuyacağımı belirler. Umarım anlatabilmişimdir. O nedenle yakının toelf ya da ielts e girmesi gerekiyor diye biliyorum o yeterlilik belgesini alabilmesi ve B1 bildiğini kanıtlayabilmesi için, ielts zaten ingilizlerin sınavı benim arkadaşım ingiltereye gitmeden girdi o sınava ücreti tuzluydu hatırladığım kadarıyla ama o belgeyi aldın mı, geçerliliği sadece türkiye değil ULUSLARASI, yani ingilizi de amerikalısı da senin o belgeyi tanıyor.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Hocam bu dediğiniz sınavlar ne oluyor? Bide bu yks sınavındaki yabancı dil sınavı neyse ilgili oluyor?
Onları boşver. Onlar en uç nokta. Akademik ya da yl, doktora yapmayacaksan, yurtdışına iş başvurusu gerçekleştirmeyeceksen gerek yok.

Kurumsal bir İngilizce kurs firmasından online olarak bu sınava katılabilirsin.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
654
İsim
Semih Aydın
Yurtdışındaki firmalara yazıyorsun.
Diyorsun ben seviyemi ölçmek ve sizden dil eğitimi almak istiyorum ama önce seviyemi ölçebileceğim bir sınava ihtiyacım var.
Sen sınavını yapıyorsun (Sadece oku bırak değil ses kaydı vs) atabileceğin kurumsal firmalardan bahsediyorum.
Testini insanlar dinliyor, cevaplıyor sonra puanın çıkıyor.
Intermediate - Upper Intermediate çıkamazsan B değilsindir.

Onları boşver. Onlar en uç nokta. Akademik ya da yl, doktora yapmayacaksan, yurtdışına iş başvurusu gerçekleştirmeyeceksen gerek yok.

Kurumsal bir İngilizce kurs firmasından online olarak bu sınava katılabilirsin.
Benim Amerikan Kültür'den B1 belgem var, o dediğin belgelerin geçerliliği yok meb onaylı değiller, o yüzden arkadaşın toefl ya da ielts a girmesine öneriyoruz, ne için kullanacağı da önemli, iş içinse bizim dediğimiz mantıklı, öyle alıyım dursun ona buna gösteririm felan diyorsa kursa gidip sadece o kursu b1 de başarıyla tamamladığını gösteren belge alabilir ama emin ol o gireceği toefl ya da ielts den çok daha fazla para harcar ve derslere katılması gerekir, geçerliliği olmayan bir belge için bu kadar uğraşmak ve para vermek mantıklı mı dersen, hayır hiç değil xd

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
995
İsim
Ahmet Şeker
eğer arkadaşın belgeyi resmi bir kurum, cv yazmak amaçlı kullanacaksa arkadaşların dediği gibi toefl veya ielts e girmesi lazım yalnız bunların belli bir süre geçerliliği oluyor haberin olsun

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,974
İsim
HBE
Benim Amerikan Kültür'den B1 belgem var, o dediğin belgelerin geçerliliği yok meb onaylı değiller, o yüzden arkadaşın toefl ya da ielts a girmesine öneriyoruz, ne için kullanacağı da önemli, iş içinse bizim dediğimiz mantıklı, öyle alıyım dursun ona buna gösteririm felan diyorsa kursa gidip sadece o kursu b1 de başarıyla tamamladığını gösteren belge alabilir ama emin ol o gireceği toefl ya da ielts den çok daha fazla para harcar ve derslere katılması gerekir, geçerliliği olmayan bir belge için bu kadar uğraşmak ve para vermek mantıklı mı dersen, hayır hiç değil xd
Aksini söylemedim. Senin seviyeni belirlemek için MEB onayına ihtiyaç yok. Resmi bir iş içinse yapsın tabii. Amaç nedir? Neden seviye belirleme istiyor?
eğer arkadaşın belgeyi resmi bir kurum, cv yazmak amaçlı kullanacaksa arkadaşların dediği gibi toefl veya ielts e girmesi lazım yalnız bunların belli bir süre geçerliliği oluyor haberin olsun
2 yıl geçerliliği bulunuyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: rave

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Yabancı dil sınavlarına girsin hocam diğer yerler herhangi bir geçerliliği olmayan belgeler duxenlerler arkadaşlar sınavları yukarda yazmışlar zaten

Top Bottom