Neler Yeni

Abdullah Abiden AL-SATÇILARA Müdehale

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Alakası yok hocam. Daha yeni sıfır egea aldım bana maliyeti 380. Şuan sarı sitede en düşük fiyatla satılan ikinci el 480. Hepsini geçtim bayiler zaten üzerine koyarak satıyor. Bayon almaya gittim liste fiyatı 450 ama istenen 550 direk bayiden. İçine ekstradan bir parça koyuyor ve satıyor kimse de engel olamıyor. İstemiyorsan almazsin deniyor. Serbest piyasada en fazla tavsiye edilen fiyat söylenebilir.
Öyle bir şey yok abicim AVUKATINLA DİLEKÇE VERİP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUN MU? yok tamam abi diyip kafa sallayıp geri döndün değil mi ;) Ben bir yayıncı olarak buna göz yummaya son verdim zaten ben değil avukatım ağırlıklı konuşacak ve ekstra toplu bir şekilde cimere şikayetler isteyeceğim zaten 10 kişi şikayet etse 1 haftaya maliye adresinize gelir inatlaşın bakalın ne olacak :) Teşekkürler iyi satışlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Taştekin
Öyle bir şey yok abicim AVUKATINLA DİLEKÇE VERİP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUN MU? yok tamam abi diyip kafa sallayıp geri döndün değil mi ;) Ben bir yayıncı olarak buna göz yummaya son verdim zaten ben değil avukatım ağırlıklı konuşacak ve ekstra toplu bir şekilde cimere şikayetler isteyeceğim zaten 10 kişi şikayet etse 1 haftaya maliye adresinize gelir inatlaşın bakalın ne olacak :) Teşekkürler iyi satışlar
Hocam ben al satıcı değilim ama mesela vatanın gametalk2 modelini aldım 12100f 3060 MSI sistem. 2 gün sonra modart 12400f 3060ti sistem yaptı. Ben onu da aldım ve MSI sistem ile ikisini birleştirip kendime kasa çıkarttım. Kalan parçaları da toplayıp tabi ki satacağım. İtopyadan tek tek toplayınca 18k tutuyor. Google dan toplayınca 15k çıkıyor ama bana maliyeti 13k. Tabi ki kendimi düşünerek gidip 14k ya koyacağım. Piyasa da bu işin sahipleri daha pahalıya satiyorken. Enflasyon varken para sabit olarak değer kaybediyorken kim kime malının değerini dayatabilir. Hele ki araba fiyatlarından ziyade ev fiyatları kira fiyatlari bile bu denli önüne geçilmez durumda iken basit PC ler için. Neyse size de başarılar 👋

ahmetbirs

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Hocam ben al satıcı değilim ama mesela vatanın gametalk2 modelini aldım 12100f 3060 MSI sistem. 2 gün sonra modart 12400f 3060ti sistem yaptı. Ben onu da aldım ve MSI sistem ile ikisini birleştirip kendime kasa çıkarttım. Kalan parçaları da toplayıp tabi ki satacağım. İtopyadan tek tek toplayınca 18k tutuyor. Google dan toplayınca 15k çıkıyor ama bana maliyeti 13k. Tabi ki kendimi düşünerek gidip 14k ya koyacağım. Piyasa da bu işin sahipleri daha pahalıya satiyorken. Enflasyon varken para sabit olarak değer kaybediyorken kim kime malının değerini dayatabilir. Hele ki araba fiyatlarından ziyade ev fiyatları kira fiyatlari bile bu denli önüne geçilmez durumda iken basit PC ler için. Neyse size de başarılar 👋
hop ters kelepçe :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Taştekin
Sıfır araç denk gelmeden önce takip ettiğim bir araç. Kim bu adama malının ederini dayatabilir şimdi? En fazla satamaz ki 3 aydır ilanda ve satılmıyor ama adam da alacağı aracın da pahalanacağını bildiği için kendince önlem almış.

Ekler

• Screenshot_2023-02-09-12-18-18-983_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2023-02-09-12-18-18-983_com.sahibinden.jpg
    287.6 KB · Hit: 69

neqetria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
nqt lvl
Devlete meydan okuyorum diyorsunuz yani :) bu işe benim gibi kitle gücü olan birisinin öncü olması yeterli.

Biri demiş ki boş muhabbet "Sıfır aracı alıp üstüne 100k koyup satıyorlar sarı sitede. Ona engel olamayan buna mı engel olacak?" senin azıcık kafan çalışsa o aracın noterde ilandakinden düşük fiyatla yazıldığını bilirsin ve özünde o da resmi bir evrak, ama sen daha araç satışının nasıl ilerlediğini bilmeyip bunu araç satışı ile bir tutacak zekadasın.

Bitti arkadaşlar bitti, deprem yardımları birincil konum bu zor günler bitsin yakında faliyetlere başlayacağım o sistemleri alıp satamayacaksınız.
Ben zaten alıp satmıyorum ama serbest piyasa olduğu için engellemek zor olabilir.

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
Devlete meydan okuyorum diyorsunuz yani :) bu işe benim gibi kitle gücü olan birisinin öncü olması yeterli.
niyet okunması gerektiğini, çözümün basit olmadığını söylüyorum ben. çıkan sistemlerde kendi sistemimdekinden iyi ürün gördüğümde o sistemi almaya çalışmaya devam edeceğim, kendi sistemimi geliştirip değiştireceğim bu benim hobim, elimde fazlalık kalanı ne yapacağım? çürümeye bırakmayacağıma göre bir fiyattan satacağım. senin dediğine göre bireysel bir şekilde faturasız ''sıfır'' ürün satılmamalı, kanuna aykırı, yanlış. Zarar edersem satabilirim ama öyle mi :D meydan okunduğu falan yok hatta nasıl hallederim de kimseye batmadan elimdeki sistemimi(sıfır sayılır 1 haftalık modartın sistemi) satarım onu düşünüyorum. onu satıp senin çıkardığın sistemi kullanacağım şimdi kargosu geldi. piyasadan ucuza vermek istemiyorum sonuçta bu benim ürünüm artık. ben ucuza versem benden al-satcıya gidecek zaten... bunun ayrımını nasıl yapacaksınız işte. zor yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de bundan bahsediyorum. sırf elindeki bilgisayarını satıyor diye suçlu mu oluyor. onu alıyorum onu satıyorum. orta düzey, üst düzey, giriş seviyesi sistemler değiştirip duruyorum o anki nakit ihtiyacıma göre, keyfime göre. demek ki ürünlerimizi ya bedava fiyattan vereceğiz ya da 1 tane alıp çürüyene kadar kullanacağız burada VERGİ KAÇAKÇISI demesinler diye :)

Son düzenleme:

Zechion

80+ Silver
Ticaret ve borçlar kanununa göre ikinci el ürün satışı yılda 12 aylık asgari ücreti geçmiyor ise vergiden muaftır.

Ticaret ve borçlar kanununa göre ikinci el ürün satışı yılda 12 aylık asgari ücreti geçmiyor ise vergiden muaftır.
Yani 102.072 liranın altında olduğu sürece vergisiz satabiliyorum.

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Adem
Ben de avukatım (stajer), çocuk korkutmaktan başka bir şey değil. Açık ve net. "Cimere şikayet etçem" diye tehdit eden avukat mı olur sjdjamskmaa.

fahrettinaga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
fahret yukas
asla ve asla önune geçılemez bunun hiçbir devletin yasasında yok bu saçmalığa göre elindeki sıfır ürünü satmak için vergi ödemelisin????

wake up to reality

80+ Silver
sahibinden mh'yi arayıp sordum, vergi gerekmiyor satabilirsin dedi, istersen evindeki bir ürün istersen alıp kullanmadığın bir ürün olabilir dedi, tabi sahibindendeki kişi bunu 1-2 ürün için diyordur, piyasadaki herşeyin alsatını yaparsan sıkıntı çıkabilir, ama sordum yani 1 tane ürün için sadece, sıkıntı olmaz dedi, bir de ürün 2. else hiçbir türlü sıkıntı olmaz herhalde

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Adem
Kim o Cimere Şikayet Etçem diyen avukat?
Storyde avukatımla birlikte cimere şikayet edeceğim demiyor muydun? Yanlış anlama seni seviyorum, özellikle bu deprem sürecinde gösterdiğin çabadan ötürü sana olan sevgim arttı. Ama bahsettiğim olaydan malesef bir şey çıkmaz. Ürünü önce satın alıp, aradan 15 gün geçmesini bekleyip ondan sonra sikayet etmen lazım. Satılan bütün sistmeleri tek tek satın alıp şikayet mi edeceksin? Adam "zaten fatura kesecektim, 15 gün benim fatura kesme sürem var" dediğinde nasıl suçlayacaksın adamı?

wake up to reality

80+ Silver
buna göz yummaya son verdim zaten ben değil avukatım ağırlıklı konuşacak ve ekstra toplu bir şekilde cimere şikayetler isteyeceğim zaten 10 kişi şikayet etse 1 haftaya maliye adresinize gelir inatlaşın bakalın ne olacak
abi serbest piyasa diyip sonra pat diye bunu yapanları şikayet edeceksen sistem çıkartmadan önce söylemen gerekir bunu, ona göre insanlar alıyor sistemi

ayrıca alsat yapan kişi aynı fiyattan satsın onu etkilemez diye düşünüyor olabilirsin ama öyle değil, sisteme ödediğim para 1-2 hafta boyunca bende olmuyor ben paramı boşuna elimden çıkarıp bekletmek için mi aldım sistemi?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom