Neler Yeni

Abdullah kardesimizin sinirli stok ile paylasacagi Benq monitor

ruxtec08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem
Karşıdan bakınca problem yok ama yandan ya da aşağı yukarı açılarda bozuluyor diye hatırlıyorum. Akşam deneme yapar, yazarım.
Merhaba konu dışında farklı bir sorum var. Ben Valorant oynuyorum genedel fps 120 - 190 arası değişiyor. PUBG oynarken fpsm genellikle 144 fpsin altında genelde. Bu monitörde de Adaptive Sync yani G Sync veya Freesync yok. Bir sorun olur mu ? Yani yırtılma, gecikme vs.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Merhaba konu dışında farklı bir sorum var. Ben Valorant oynuyorum genedel fps 120 - 190 arası değişiyor. PUBG oynarken fpsm genellikle 144 fpsin altında genelde. Bu monitörde de Adaptive Sync yani G Sync veya Freesync yok. Bir sorun olur mu ? Yani yırtılma, gecikme vs.
2 yıldan fazladır iş yerinde XL2720 kullanıyorum, çok oyun oynayan biri değilim eskiden PUBG oynardım ondada sorduğun tarzda bi sıkıntı yaşatmadı, hatta hiç sıkıntı yaşatmadı, monitörden gayet memnunum.
Zaten Benq monitörler daha çok oyuncuya yönelik olduğu için bu tarz sorunlara Benq'da pek rastlanmıyor, en azından ben yaşamadım.
Xl2720'yle beraber Rl2755 ve Xl2411p' de kullandım. Benq başarılı bir marka.

ruxtec08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem
2 yıldan fazladır iş yerinde XL2720 kullanıyorum, çok oyun oynayan biri değilim eskiden PUBG oynardım ondada sorduğun tarzda bi sıkıntı yaşatmadı, hatta hiç sıkıntı yaşatmadı, monitörden gayet memnunum.
Zaten Benq monitörler daha çok oyuncuya yönelik olduğu için bu tarz sorunlara Benq'da pek rastlanmıyor, en azından ben yaşamadım.
Genelde herkes monitörde freesync veya g sync olmalı diyorlar. PUBGyi genelde 80 fpsde oynayacağım için soruyorum. GSync ve Freesync olsa daha iyi olur diyor genelde herkes. Teşekkürler yorumun için.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
BenQ Zowie'nin tadını bilen sepete ekledi, bilmeyenler alınır mı konusu açtı :sneaky: siz stoklara yetişebilinde :kekw:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Genelde herkes monitörde freesync veya g sync olmalı diyorlar. PUBGyi genelde 80 fpsde oynayacağım için soruyorum. GSync ve Freesync olsa daha iyi olur diyor genelde herkes. Teşekkürler yorumun için.
Satış stratejisi çok ihtiyacımız olan bir teknoloji olarak görmüyorum. Bende Freesync özellikli monitör var GSync olarak da kullanabiliyorum ama açmıyorum, yokluğu kendini hissettirmiyor.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,471
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Satış stratejisi çok ihtiyacımız olan bir teknoloji olarak görmüyorum. Bende Freesync özellikli monitör var GSync olarak da kullanabiliyorum ama açmıyorum, yokluğu kendini hissettirmiyor.
Yıllardır onları destekleyen monitör kullanıyorum, toplasanız 2-3 kere açmışımdır. Açık görünce ilk iş kapatıyorum :D

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler

eXe-Dracarys

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Huseyin
Karşıdan bakınca problem yok ama yandan ya da aşağı yukarı açılarda bozuluyor diye hatırlıyorum. Akşam deneme yapar, yazarım.
Ben sadece gorus acisindan dolayi ips panele gecmek istiyordum. Benq monitorlerin cok kaliteli tn panel kullandigini biliyorum. Kullandigim monitor asus tn panel.
film izlerken asagidan yukari bakinca veya cok hafif gorus acisi degistinde gorus acisi bozuluyor. Aksam deneme yapip yazarsaniz cok memnun oluruz

ruxtec08

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Görkem
Bende öyle düşünüyorum. Umarım stoklar 50 tane değilde 150-200dür şansımız artar 😀

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,752
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
@Evil Belief @eXe-Dracarys @ruxtec08
Arkadaşlar farklı açılardan TN panel Benq Zowie monitörlerin görüntüleri bozuluyor mu bunu inceledim.
Benq Xl2720 ile test ettim TN panel. Durum biraz değişik öncelikle monitör yerden 130cm yüksekte ve monitörle aramda 60cm mesafe var bu şekilde görüntü mükemmel. Bende sandalyede 140cm yerden yüksekteyim.
Boyum 174 cm, ayağa kalktığımda monitörden 44cm yukarıda oluyorum aramızda 60cm mesafe de herhangi bir bozulma olmuyor ama aradaki mesafeyi kapatınca 50'nin altına inince yukarıdan görünyü direk bozulmaya başlıyor. Aynı şekilde yere çömeldim yerden yüksekliğim 100cm olduğunda yine 60cm mesafeden görüntüde bozulma oluyor baya baya kararıyor. Yani yukarıdan ve aşağıdan film izlerken kararma oluyor.
Monitörle arama 2 metre sağdan ve soldan mesafe koydum monitör yerden 100cm yukarıda bende 174cm yim benim boyumda sağdan ve soldan bozulma çok az oldu yani dikkatli bakmadıkça farketmezsiniz sağ ve soldan bence çok başarılı.
Kısacası monitörle paralel hizada olduğunuzda hiçbir sorun olmuyor çok yukarıdan ya da aşağıdan izlemeye kalkarsanız, izleyemezsiniz. Renk kalitesi olarak da bir VA kadar olmasa da bence gayet başarılı, bence bu konuda bi sıkıntı yaşamazsınız, görüntüyü gayet güzel veriyor. Burada bence önemli olan masa ve sandalyeyi doğru ayarlamak. Benim masam uzun diye sandalyeme gidip 140cm'lik amortisör taktırdım ki tam monitörün hizasında olabileyim.
Notlar:
  • PC'de oyun yüklü değil o yüzden sadece filmle test edebildim, oyunlarda da benzer sonuç verir muhtemelen.
  • Test ettiğim sırasında arşivimden rastgele bir filme tıkladım, Equalizer filmi denk geldi; izlemeyen varsa kesinlikle öneririm, çok başarılı bir aksiyon filmidir, Türkçe adı Adalet. Hazır denk gelmişken tekrar izleyeceğim :)

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
911,289
Üyeler
141,432
Son üye