Neler Yeni

Çözüldü✓ Acer Aspire 315-41G 8Gb Ram Kullanılanbilir miktar (5,94) Sorunu

Niova

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hakan Aktaş
Instagram
hakanaktas_00
Facebook
hakanaktas00
Twitter
hakanaktas_00
Discord
Niova#1304
Merhaaba ben Acer Aspire A315-41G R9SR model bir dizüstü aldım format attım ama şöyle bir sorun var bu görüntüdekiler gibi ram miktarı tam 8 GB değil, galiba ekran kartı da bu miktardan aladıını düşünüyorum normalde Radeon 535 2GB olmalı yani daha doğrusu benim kafam karışık bu bana sıkıntı çıkarar mı? ve nasıl düzeltebilirim.

tns1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oğuz
Vega 8 dahili gpu nun kullandığı ram miktarını azaltmak için bir ayar vardır. Araştırın ayarları biosu falan karıştırın biraz. Elimizde aynı cihazdan olmadığı için daha fazla yardımcı olamıyoruz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,130
İsim
Semih Boran
Merhaaba ben Acer Aspire A315-41G R9SR model bir dizüstü aldım format attım ama şöyle bir sorun var bu görüntüdekiler gibi ram miktarı tam 8 GB değil, galiba ekran kartı da bu miktardan aladıını düşünüyorum normalde Radeon 535 2GB olmalı yani daha doğrusu benim kafam karışık bu bana sıkıntı çıkarar mı? ve nasıl düzeltebilirim.

RAM i 16 ve SSD yoksa SSD almanızı öneririm.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,850
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Görüntü belleği (VRAM) yazısında gördüğün üzere Radeon 530 2 GB zaten. Orada gördüğün ,5 GB nin 3 ü paylaşımlı olduğu için öyle yazar.
Gelelim kullanılabilir ram miktarına, işlemci apu olduğu için 2 GB ona ayırmıştır o yüzden öyle görünüyordur.

Top Bottom