Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 AN515-45 Fortnite'ta düşük FPS veriyor

cds2m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cds
18.05.2023
Bugün arkadaşımla girmek için Fortnite yüklemiştim. Oyuna girdiğimde sistemimin gayet yeterli olduğunu düşünmeme rağmen en düşük ayalara çeksem, NVIDIA'dan optimize etsem bile bir FPS artışı görmedim. Daha kötü kısmı sürekli FPS düşmesi yiyip oyun zevkimi kaçırmasaydı. CPU derecesi çok ısınmamasına rağmen 81 dereceye bile çıktı. Yardımcı olur musunuz herhangi bir ayar vs. var mı? Veyahut problem neden kaynaklanıyordur?

19.05.2023
Kasmaması için en düşük ayarlara almıştım. Ona rağmen oyunun başında hep FPS düşmesi yedim iniş yapamadım vs. oyunda sürekli bir takılma vardı.
Değerler açısından en kötü ayarlarda.
RAM 7100 MB kullanıyordu(dün arkadaşımla Discord da oynarken hiç oynayamıyordum)
CPU 71 dereceyi gördü dün Discord'tayken 81 dereceyi görmüştü.
GPU neredeyse kullanmıyor anlamadığım şekilde.
Değerler bunlar arkadaşımda 8 GB RAM'e sahip ama rahatlıkla oynarken, ben böyle değerler alıyorum ve sürekli drop yiyor oyunum.
Yardımını bekliyorum.

Bilgisayarın linki:

Amazon.com.tr

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3.9 MB · Hit: 27

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Arkadaşım 8GB ram maalesef yetersiz. Driverleri kontrol edip tek tek el ile yükleyin Acerin sitesinden. Ekran kartının driverlerini kontrol edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keza işlemcinizin driverlerini 3. Parti uygulama vs kullanmadan siteden güncelleyin

cds2m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cds
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşım 8GB ram maalesef yetersiz. Driverleri kontrol edip tek tek el ile yükleyin Acerin sitesinden. Ekran kartının driverlerini kontrol edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keza işlemcinizin driverlerini 3. Parti uygulama vs kullanmadan siteden güncelleyin
Driverlarım hali hazırda güncel ve kontrollerini yapıyorum.Ramin yetersiz olduğunun farkındayım fakat monster sahibi 8 gb rame sahip bir arkadaşım rahatlıkla oynarken,FPS drop vs. yemem sıkıntı.Nedenini anlayamadım o yüzden konuyu açtım.Farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Driverlarım hali hazırda güncel ve kontrollerini yapıyorum.Ramin yetersiz olduğunun farkındayım fakat monster sahibi 8 gb rame sahip bir arkadaşım rahatlıkla oynarken,FPS drop vs. yemem sıkıntı.Nedenini anlayamadım o yüzden konuyu açtım.Farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam öncelikle arkadaşınızın bilgisayarı ile sizin laptopunuz özellikleri aynı değildir. O yüzden her laptopta aynı sonuçları verecek diye bir kural yok. Ekran kartı aynı olsa bile. Fps dropu azaltmak için oyunu 60fps ye sabitleyip tekrar dene bakalım

cds2m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cds
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelikle arkadaşınızın bilgisayarı ile sizin laptopunuz özellikleri aynı değildir. O yüzden her laptopta aynı sonuçları verecek diye bir kural yok. Ekran kartı aynı olsa bile. Fps dropu azaltmak için oyunu 60fps ye sabitleyip tekrar dene bakalım
60 fps sabit oynuyorum zaten drop nedenini çözemedim hocam.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Emre Altun
Top Bottom