Neler Yeni

Acer Nitro 5 AN517-42 Alınır Mı?

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Dün aldım bugün kurdum, kuruyorum.
Uğraştırıcı biraz kurması, inceleme videosunda bios update yapın yorumu eklendi,
İyi mi? Gayet iyi makine.
Ses iyi,
Görüntü iyi,
Ssd kalitesi ve hızı iyi,
İşlemci? Hem düzgün işlemci hem düzgün gpu hiçbir markada 43k altına yok.
Klavye ve touchpad baya iyi ( hp victus ve msi bravo bunun yanında pazar malı kalıyor)
Şu an halen bios update ile uğraşıyorum, gerisi gayet iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

webcam tırt,
driver desteği fena değil ama açıklamalar eksik acer sitesinde, (bu eksi mi artı mı bilemedim, msi falan hak getire bu konuda daha da kötü)
geçtiğimiz günlerde hp victus rtx 4060, msi bravo 7535 rtx 4050 aldım, bu makine onlardan kat be kat daha iyi her şeyiyle daha premium.
Bana göre tek sıkıntı i7 12. nesil veya i5 13500 vb. olsa tadından yenmezdi ki var ama direkt 40k+.
bu arada dün 34.2k ya aldım şu an 36k sanırım.
Sanırım o fiyata 16*2 ram ve 1tb ssd aldınız.

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Hocam ne yaptınız kullanım deneyimlerinizi paylaşır mısınız
Hocam ürün gayet güzel ama bios ve tüm driverları güncellememe rağmen boştayken 60 derecelerde dolaşıyor bu beni rahatsız etti sadece. Yükte 90 ları bulduğu oluyor. Birde ekranda ışık süzmesi var ama IPS diye pek kafaya takmıyorum. Onun dışında performansı kasa kalitesi falan gayet iyi..

flancy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan
Hocam ürün gayet güzel ama bios ve tüm driverları güncellememe rağmen boştayken 60 derecelerde dolaşıyor bu beni rahatsız etti sadece. Yükte 90 ları bulduğu oluyor. Birde ekranda ışık süzmesi var ama IPS diye pek kafaya takmıyorum. Onun dışında performansı kasa kalitesi falan gayet iyi..
Hocam ben de sipariş ettim ama sıcaklık değerleri korkuttu beni
Bir sorun yaratır mı bu sıcaklıklar
Bir de ram takviyesi yapmadiysaniz oyunlarda aldığınız FPS değerlerini yazar mısınız

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Hocam ben de sipariş ettim ama sıcaklık değerleri korkuttu beni
Bir sorun yaratır mı bu sıcaklıklar
Bir de ram takviyesi yapmadiysaniz oyunlarda aldığınız FPS değerlerini yazar mısınız
Pek oyun indirme imkanım olmadı internet yüzünden o yüzden düşük boyutlu oyun olarak BeamNG de ultrada 100-110 fps alıyorum hocam. Ram 16 şuan videoda belirtilen ram'i almayı düşünüyorum..

SabroNN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Hüseyin Demir
Beyler sicakliklar nasil bende dun aldim kurdum cs 2 95 dereceleri gordum islemci isterseniz benim actigim konuya bi bakin sizin sicakliklar nasil

enesakr01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ENES AKAR
ben pubg ta ultra ayarlarda 100 dereceleri gördüm cpu da fps droplanması felan olmuyor ama acayip ısınıyor bir çözümü var mı acaba

PNSHER

80+
ben PUBG ta ultra ayarlarda 100 dereceleri gördüm cpu da fps droplanması felan olmuyor ama acayip ısınıyor bir çözümü var mı acaba
Turbo boostu kapatabilirsiniz veya işlemci frekansına sınırlama koyulabilir. Bir de en yüksek fan hızına alın başka yapılabilecek bir şey yok.
Ayrıca 100 derece o işlemci için büyük sıkıntı, amd zaten en yüksek çalışma sıcaklığına 95 derece diyor.

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Turbo boostu kapatabilirsiniz veya işlemci frekansına sınırlama koyulabilir. Bir de en yüksek fan hızına alın başka yapılabilecek bir şey yok.
Ayrıca 100 derece o işlemci için büyük sıkıntı, amd zaten en yüksek çalışma sıcaklığına 95 derece diyor.
Yalana gerek yok bu işlemci ile gördüğüm en yüksek ısılar 85-90 arası o da nadir. Aslında Nitro Sense uygulamasına aldanmamak lazım çünkü o uygulamaya baktığınızda CPU %8 civarında kullanıldığı için hemen yukarı fırlıyor ısılar. Cihazdan memnunum genel olarak sadece ram takviyesi yapmam lazım..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uygulama alttayken ısı değerleri

1694533361887.png

Uygulama açıkken ısı değerleri

1694533456331.png

Buda uygulamanın görev yöneticisindeki CPU kullanım değerleri

1694533598644.png

Slyleight

80+
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Sly
Bende çok kararsız kalıp geçen hafta 33.000₺'ye almıştım.
Nasıl aldım derseniz hepsiburada %5 indirim daha koydu normal fiyatının üstüne.

Daha bilgisayarı kurmadım fakat Ram ve SSD yükseltmesi yaptım aldığım gibi.
Abdullah'ın videoda gösterdiği Ram'in aynısını alıp 32'ye yükselttim, üzerine 1 TB Samsung 980 SSD alıp 2. slota yerleştirdim.

Laptopların hepsi ısınıyor. Güncel teknoloji ile kaçınılamaz bir durum. Geçmişte MSI laptop da kullandım ısınıyordu.
Evde düzgün temizliğini yapın veya 6 ayda bir servise götürüp temizlettirin.

Onun dışında gerçekten F/P bir ürün bence. Alanlara hayırlı olsun.

cornerick

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kadir Zortaş
Bende çok kararsız kalıp geçen hafta 33.000₺'ye almıştım.
Nasıl aldım derseniz hepsiburada %5 indirim daha koydu normal fiyatının üstüne.

Daha bilgisayarı kurmadım fakat Ram ve SSD yükseltmesi yaptım aldığım gibi.
Abdullah'ın videoda gösterdiği Ram'in aynısını alıp 32'ye yükselttim, üzerine 1 TB Samsung 980 SSD alıp 2. slota yerleştirdim.
Linkleri atar mısınız hocam. Bende almayı düşünüyorum. Siz mi taktınız yoksa yetkili servise mi taktırdınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,308
Üyeler
157,225
Son üye
Halukler793
Top Bottom