Neler Yeni

Acer Nitro 5 AN517-54 alınır mı ?

Mentro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Zamiq Hesenli
Merhaba arkadaşlar. Azerbaycan'da yaşıyorum. Fotoğrafta belirttiğim laptopu gelecek aylarda almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir şey, özellikle 17.3 inç olduğu için tercih etmek istiyorum. Hem büyük ekran masaüstü gibi, fiyat/performans bir laptop sanki. Eğer alırsam çift kanal RAM kullanacağımı + ısınma problemleri olduğunu biliyorum.

Özellikle belirmet istiyorum ki, bu kendi paramla, kendime alacağım ilk laptop olacak. O yüzden güzel olmasını, beni gelecek yıllarda üzmemesini ve en az 4,5 yıl oyunları rahatça oynata bilmesini istiyorum(medium-high grafiklerde de olsa, ki RTX3070 yapabilir bence). Bu laptopun da öyle olduğunu düşünüyorum, fakat internetde hakkında test gibi çok ta bir şey bulamadım. ASUS TUF Gaming F17 de olabilir, onun soğutması daha iyi galiba ama o biraz daha pahalı burada.

Artı olarak, şu laptop daha iyi, şu böyle güzel diyerek de tavsiye verebilirsiniz, ama 17 inç olmasını göz önünde bulundurarak fikir bildirin ve eğer 17 inç ekran seçimim yanlış ise de, yine önerilerinize açığım(eski 13 yaşındaki hediyye laptopum 15.6 inç, biraz sıkıldım, zaten o kadar eski ki kullanamıyorum artık).

Konu hakkında fikirlerinizi dikkatlice okuyacağım. Şimdiden teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum.
Laptop fiyatı: 2100 Manat - 31.000 TL
Screenshot_20231213-060008_Instagram.jpg

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,282
İsim
bilo
Discord
b1l0
Eski nesil işlemcili ve bu bütçelere yakın 3070ti-4060 laptoplar varken almak bence pek mantıklı değil. Bahsettiğim cihazlar 15.6 inç olabilir ama sabit bir yerde kullanıyorsanız ve büyük ekran isterseniz ilerde bir monitör de alabilirsiniz. Kısaca sırf 17.3" diye bu cihaza bu parayı vermezdim.

Mentro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Zamiq Hesenli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski nesil işlemcili ve bu bütçelere yakın 3070ti-4060 laptoplar varken almak bence pek mantıklı değil. Bahsettiğim cihazlar 15.6 inç olabilir ama sabit bir yerde kullanıyorsanız ve büyük ekran isterseniz ilerde bir monitör de alabilirsiniz. Kısaca sırf 17.3" diye bu cihaza bu parayı vermezdim.
İşte kararsız kaldığım yer de burası, büyük ekran istiyorum, 15.6 inç'den yorulduğum için, ama şimdi siz böyle deyince de mantıklı geliyor. Ne yapmam gerek bilemiyorum artık. Peki sizin önerileriniz varmı, bu bütçe civarında 15.6 inç laptoplar ? Olursa bi kaç tane incelemek isterim.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,282
İsim
bilo
Discord
b1l0
İşte kararsız kaldığım yer de burası, büyük ekran istiyorum, 15.6 inç'den yorulduğum için, ama şimdi siz böyle deyince de mantıklı geliyor. Ne yapmam gerek bilemiyorum artık. Peki sizin önerileriniz varmı, bu bütçe civarında 15.6 inç laptoplar ? Olursa bi kaç tane incelemek isterim.
Mesela attığınız laptopun 1k fazlasına bu var şu an. 6800h zaten iyi bir işlemci, 3070ti da saf güçte 4070 ile kapışıyor.
7640hs veya 13500h + 4060lı laptoplar da bulabilirsiniz.

Mentro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Zamiq Hesenli
Mesela attığınız laptopun 1k fazlasına bu var şu an. 6800h zaten iyi bir işlemci, 3070ti da saf güçte 4070 ile kapışıyor.
7640hs veya 13500h + 4060lı laptoplar da bulabilirsiniz.
Teşekkür öneri için. Peki Acer Nitro 5 almak mantıklımı sizce, yoksa aynı şeylere sahip başka marka daha mı iyi olur. Youtube'da falan incelemelere bakıcam ama sizden de fikir almak istiyorum mümkünse.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,282
İsim
bilo
Discord
b1l0
Teşekkür öneri için. Peki Acer Nitro 5 almak mantıklımı sizce, yoksa aynı şeylere sahip başka marka daha mı iyi olur. Youtube'da falan incelemelere bakıcam ama sizden de fikir almak istiyorum mümkünse.
Alınır bence fp cihazları var, nitro 16 serisinden bulursan daha iyi olur ama zor bu fiyat bandında. Hp victus da olabilir aynı şekilde. Asus tufların ekranı bunlardan güzel fakat biraz bütçenizi aşabilir.

Mentro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Zamiq Hesenli
Alınır bence fp cihazları var, nitro 16 serisinden bulursan daha iyi olur ama zor bu fiyat bandında. Hp victus da olabilir aynı şekilde. Asus tufların ekranı bunlardan güzel fakat biraz bütçenizi aşabilir.
Peki, anladım. Yine de araştırıcam. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0
Top Bottom