Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 ThrottleStop ile sıcaklıklar nasıl düşürülür?

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
Merhaba. Benim Acer Nitro 5 Gaming laptopum var. Son zamanlarda işlemcisi aşırı ısınmaya ve oyunda anlık droplar girmeye başladı. Biraz araştırmam sonucu ThrottleStop isimli uygulama ile bu durumu halledebildiğimizi gördüm. Bu uygulamadan anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilirse sevinirim.İşlemcim İ5 11400H fotoğraflarda da uygulama ayarlarını gösterdim hangi ayarları ne şekilde değiştirmem lazım acaba.

Ekler

• image.png
    image.png
    810 KB · Hit: 15
  • image2.png
    image2.png
    99.9 KB · Hit: 14
  • image3.png
    image3.png
    103.1 KB · Hit: 13

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
cache ile core de unlock adjustable olan yerlere tik koy offset voltage lere -50volt ver sonra turbo ratio limits var çekirdek hızları onları 40 e çek tamamdır

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
EmreERDEMİR
Şimdilik Uygulama ile bişi yapma ilk olarak termal bakınlarını yaptır yine sorun olursa uv yaparsın.

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdilik Uygulama ile bişi yapma ilk olarak termal bakınlarını yaptır yine sorun olursa uv yaparsın.
termal bakımlarını daha yeni pazartesi günü yaptırdım ama sıcaklılarda 5 derece bile fark olmadı hala daha aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

cache ile core de unlock adjustable olan yerlere tik koy offset voltage lere -50volt ver sonra turbo ratio limits var çekirdek hızları onları 40 e çek tamamdır
bu ayarların tam olarak ne faydası var bilmediğimden soruyorum uygulamayı

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
termal bakımlarını daha yeni pazartesi günü yaptırdım ama sıcaklılarda 5 derece bile fark olmadı hala daha aynı

bu ayarların tam olarak ne faydası var bilmediğimden soruyorum uygulamayı
cpu voltunu düşüyorsun buda daha az volt kullanacak ve ısınmıcak frekansını düşürdünmüde yine aynı yüksek hızlara çıkmıcak ısınmıcak performansata kaybın yüzde 5-10 bile olmayabilir

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
cpu voltunu düşüyorsun buda daha az volt kullanacak ve ısınmıcak frekansını düşürdünmüde yine aynı yüksek hızlara çıkmıcak ısınmıcak performansata kaybın yüzde 5-10 bile olmayabilir
dediğiniz ayarları yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı uygulamanın test kısmında gene 90-95 derecelere cıkıyorum ve limits kısmında thermal uyarısı alıyorum

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız

Ekler

• image23.png
    image23.png
    1.7 MB · Hit: 4

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
fıvr kısmının ayarları orda yaptın zaten

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
apply basıp oka bastıysan eğer bir değişiklik olmadıysa -125volt ver yapmadıysan yap dene

apply basıp oka bastıysan eğer bir değişiklik olmadıysa -125volt ver yapmadıysan yap dene
-125 te pc kapanırsa -100 dene

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız

-125 te pc kapanırsa -100 dene
hem 125 hemde 100 de kapandı 80 e çektim bu sefer bir şey olmadı ama tuhaf olan şey hiçbir değişiklik olmuyor anlayabilmiş değilim hala sıcaklıklar aynı ve limits kısmında 2 tane thermal hatası veriyor

Top Bottom