Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 ThrottleStop ile sıcaklıklar nasıl düşürülür?

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Halit Berkutay Aydin
hem 125 hemde 100 de kapandı 80 e çektim bu sefer bir şey olmadı ama tuhaf olan şey hiçbir değişiklik olmuyor anlayabilmiş değilim hala sıcaklıklar aynı ve limits kısmında 2 tane thermal hatası veriyor
frekansı 40 a çektin ya görev yöneticisinden test esnasında baksana 40ta sabit mi geçmiyorsa ayarlarda sorun yok geçiyorsa ayarlar işlmeciyi kısıtlayamadı eğer ayarlar kısıtladıysa frekansı - verdiğimiz volt değerleri o işlemcide çalışmıyor demek şimdi uyuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sadece disable turboyu etkinleştirseniz de olur
aşırı performans kaybı olur oyun oynayamaz

frekansı 40 a çektin ya görev yöneticisinden test esnasında baksana 40ta sabit mi geçmiyorsa ayarlarda sorun yok geçiyorsa ayarlar işlmeciyi kısıtlayamadı eğer ayarlar kısıtladıysa frekansı - verdiğimiz volt değerleri o işlemcide çalışmıyor demek şimdi uyuyorum

frekansı 40 tan 38-37 lere al daha aşağısı çok performans kaybettirir

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral

Hocam başka türlü ısınır o zaman katlanması gerek

Hocam siz throttlestopu boşverin Acer nitro 5lerde nitro sens diye bi program var ordan yapın ayarlarınızı hem arayüzü daha kolay

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız

frekansı 40 tan 38-37 lere al daha aşağısı çok performans kaybettirir
frekans 40 a sabit baktığımda görev yöneticisine ama sıcaklık değerlerinde hiçbir değişiklik olmuyor o zaman dediğiniz gibi volt değerleri işlemcide çalışmıyor

Hocam başka türlü ısınır o zaman katlanması gerek

Hocam siz throttlestopu boşverin Acer nitro 5lerde nitro sens diye bi program var ordan yapın ayarlarınızı hem arayüzü daha kolay
eğer bahsettiğiniz şey uygulamadaki güç planları ise pek bir işe yaradığı söylenemez

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral
frekans 40 a sabit baktığımda görev yöneticisine ama sıcaklık değerlerinde hiçbir değişiklik olmuyor o zaman dediğiniz gibi volt değerleri işlemcide çalışmıyor

eğer bahsettiğiniz şey uygulamadaki güç planları ise pek bir işe yaradığı söylenemez
Yok hocam nitro sens diye bir program yok mu sizde

Yok hocam nitro sens diye bir program yok mu sizde
Arama çubuğuna yazın çıkar

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
Hee tamam hocam onda sessiz modu alırsanız ısınma gider

Sadece biraz performans düşer ama ısınmaması için performansın azıcık düşmesi lazım
bendeki nitro senste sessiz mod yok ama güç tasarrufu var galiba aynı şeye denk geliyor ama şunu da söyleyeyim onu da denedim bir etkisi olmuyor oyunlarda gene 90 95 derecelerde geziyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral
bendeki nitro senste sessiz mod yok ama güç tasarrufu var galiba aynı şeye denk geliyor ama şunu da söyleyeyim onu da denedim bir etkisi olmuyor oyunlarda gene 90 95 derecelerde geziyor
Hocam ben yarın gösteririm size foto atıp

Bahsettiğim o değil çünkü

Bende nitro 5 kullanıyorum da

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız

Bende nitro 5 kullanıyorum da
nitro sense uygulamasının modelden modele göre içeriği farklı sanırsam siz hangi modeli kullanıyorsunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
KaanBerkKral

Ekler

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    443.4 KB · Hit: 11

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
Alıntıyı görüntüle

hocam bütün nitro 5lerde aynı diye biliyorum

hocam sessiz mod yoksa özele tıklayıp gpu yu düşürseniz de olur
gördüğünüz üzere nitro sense uygulamalarımızın içeriği farklı model değişikliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum diğer bir konu ise özel e tıklayınca sadece fan hızı ayarlanıyor yani en azından bendeki uygulamada öyle

Ekler

• image12345.png
    image12345.png
    1.1 MB · Hit: 5

xeontric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan Ali Yıldız
az önce bir fifa gireyim dedim işlemci 98 derecelere kadar çıktı aşırı drop yedim ve throttle uygulamasının limits kısmında bu uyarıları aldım bu uyarıları önlemek için hangi ayarların yapılması lazım anlamadığım nokta ise şu daha 2-3 gün önce temizliğe vermiştim laptopu hiçbir etkisi olmamış

Ekler

• image98.png
    image98.png
    1.7 MB · Hit: 8
Top Bottom