Neler Yeni

Öneri Acer Nitro 5 vs Acer Nitro 16

akingudek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Güdek

Arkadaşlar ben dün bu pcyi 42k'ya ramları toplam 16x2 olacak şekilde aldım. Maalesef ki 3 taksit yapabildim. Ama bugün aşağıdaki linkteki Acer Nitro 5'in daha mantıklı olacağını düşündüm. Hem aralarında 8k'ya değecek bir fark yok hem de burada 6 ay taksit yapabiliyorum. Sizce ne yapmalıyım? Fiyat farkına değer mi?

TAlperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Alperen
Bence nitro 16 gayet iyi tercih bende kullanıyorum nitro 5 ler eski tip duruyor ödemekten yana sıkıntı yasamazsan bence cok iyi bilgisayar hayırlı olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nitri 16 ile ilgili aklına takilan olursa yardimci olmak isterim bildiğim kadarıyla aktif kullanıyorum

akingudek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Güdek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence nitro 16 gayet iyi tercih bende kullanıyorum nitro 5 ler eski tip duruyor ödemekten yana sıkıntı yasamazsan bence cok iyi bilgisayar hayırlı olsun

Nitri 16 ile ilgili aklına takilan olursa yardimci olmak isterim bildiğim kadarıyla aktif kullanıyorum
Valorant veya cs'de kaç fps alıyorsunuz ve sıcaklık değerleriniz nasıl hocam?

TAlperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Alperen
Maksimum grafikte 16gb ram takılı sadece 330fps nin altına düşmüyor sıcaklık da fan sesi az olsun istediğim için 75 lerde seyrediyor ama biraz sese katlanırım dersen çift fan var ve gayet güçlü fanlara sahip hen soğutuyor son hızda ( ama ses rahatsız edici cidden ) alt ızgaralara sahip olduğu için standınız varsa eminim daha düşük sıcaklıklarda oynayabilirsiniz bende stand yok direk masaya temas ediyor buda bi etken

Ben gönül rahatlığıyla önerebilirim size bu konuda içiniz rahat olsun ama ben indirimdeyken aldım 7 şubatta 37000tl ye aldım o zaman için çok çok iyi bi fiyattı şuan 42000lerde hala iyi olabileceğini düşünüyorum

Bunu ilk aldığım gun deneyimleyip çektim amd nin kemdi uygulaması

Ama oyun içi fps de 350lerde bazen 400 lerde takılıyor ( kahraman secme ekranında 500fps aldigi için amd ortalaması bu şekil sanırım )

Ekler

• Screenshot_2024-02-22-18-36-49-139_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-22-18-36-49-139_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Hit: 25
Son düzenleme:

akingudek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Akın Güdek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok saolun hocam teşekkürler

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,175
İsim
Sarp Yılmaz

Nitro 5 serisine eski tip demek sence de biraz saçma bir söylenim olmadı mı ? gayet modern ve oyunculara hitap eden bir görünüşü var hem klavye olarak hem dış tasarım olarak.

TAlperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Alperen
Nitro 5 serisine eski tip demek sence de biraz saçma bir söylenim olmadı mı ? gayet modern ve oyunculara hitap eden bir görünüşü var hem klavye olarak hem dış tasarım olarak.
Zevkler ve renkler klavye ışıklarıda yeterli doygunlukta değil bence

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,175
İsim
Sarp Yılmaz
Zevkler ve renkler klavye ışıklarıda yeterli doygunlukta değil bence
saygı duyarım fakat referans verdiğin modelin de tasarım ve estetik olarak aman aman bir farkı yok o yüzden şaşırdım.

TAlperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Alperen
saygı duyarım fakat referans verdiğin modelin de tasarım ve estetik olarak aman aman bir farkı yok o yüzden şaşırdım.
Ekran çerceve oranı falan ben bôyle şeylere takılıyorum biraz ki arkadasin attigi laptop 144hz ekrana sahip olması lazim işlemci olarakta nitri 16 daha üstün ben sadece kiyaslama yapıyorum kendim nasıl dusunurdum onu aktarıyorum sozde dusuncenizi bana cevaben değil arkadası bilgilendirmek adına yapabilirsiniz

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,175
İsim
Sarp Yılmaz
Ekran çerceve oranı falan ben bôyle şeylere takılıyorum biraz ki arkadasin attigi laptop 144hz ekrana sahip olması lazim işlemci olarakta nitri 16 daha üstün ben sadece kiyaslama yapıyorum kendim nasıl dusunurdum onu aktarıyorum sozde dusuncenizi bana cevaben değil arkadası bilgilendirmek adına yapabilirsiniz
Ekran görüntüsü 2024-02-23 020620.png

ince detay olarak düşünürsek doğrudur ama sadece dış görünüş olarak çok da bir farkları yok.

TAlperen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Alperen
Alıntıyı görüntüle
ince detay olarak düşünürsek doğrudur ama sadece dış görünüş olarak çok da bir farkları yok.
E tabii ki öyle şahsi fikrimi belirttiğimi vurguluyorum her seferinde ama :) aynı markanın benzer modeleri yani iphone gibi bir şey kasa pek değişmiyo ama içinde ufak 1 2 dokunuş cezbediyor

Top Bottom