Neler Yeni

🔥İndirim ACER XV272U 2K 180 HZ IPS Monitör 6899 TL

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Selim
Yeni gelende de piksel sıkıntısı çıktı. Bendeki de ne şans arkadaş ya. Resimdeki gibi çizgi var. Sanki çizik gibi ama ele takılmıyor muhtemelen içerde sıkıntı. Buda iadeye

Ekler

• 20231122_182228.jpg
    20231122_182228.jpg
    531.2 KB · Hit: 158
  • Screenshot_20231122-184006_Gallery.jpg
    Screenshot_20231122-184006_Gallery.jpg
    851.7 KB · Hit: 156
  • Screenshot_20231122-183956_Gallery.jpg
    Screenshot_20231122-183956_Gallery.jpg
    944.6 KB · Hit: 157
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yok ki
Denerseniz buraya da yazar mısınız? Bir de genel olarak nasıl 180 hz 8 bit kullanırken? Memnun kaldınız mı?

İş bilgisayarımda denedim gözüktü hocam. "Titremeli 8bit" yazıyor ama ekran soluk duruyor nedenini bilmiyorum belki hdmi dan dolayıdır belki dp kablosu takmak gerekiyordur. Bir de ekran kartım tasarım için kullanılan ekran kartı belki onunda etkisi olabilir mi bilmiyorum.

NovaEXXO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Burak Perçem
-
Yeni gelende de piksel sıkıntısı çıktı. Bendeki de ne şans arkadaş ya. Resimdeki gibi çizgi var. Sanki çizik gibi ama ele takılmıyor muhtemelen içerde sıkıntı. Buda iadeye
geçmiş olsun hocam. ben de yarın alacağım kargodan. bakalım.

freygasm

80+ Gold
Odada hiçbir parlayan yansıma ışık yok, siyah ekran açtığımda karşıdan bakınca koyu gri kenara doğru gittikçe turunculaşıyor. En kenardan baktığımda tupturuncu bir renk görüyorum. Işık açık kapalı her şekilde denedim durum bu. (Telefondan kaynaklı değil kendi gözümlede aynı fotoğrafdaki görüntüyü görüyorum) IPS panelde bu normal mi?

Eğer bu normal diyorsanız bu videoda 05:38 inci saniyeye bakar mısınız IPS olmasına rağmen kusursuz bi siyah var. Anlamaya çalıştığım tüm IPS lerde bu sorun varmı yoksa sadece ACER larda mı böyle. Alacak arkadaşlarıda bilgilendirmiş olalım.
İps glow

NovaEXXO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Burak Perçem
Teşekkür ederim. Umarım senin sorunsuz gelir. Bir şans daha vereyim mi diye düşünüyorum ama uğraşmaktan da sıkıldım
Piksel sorunu dışında renk kalitesi, malzeme kalitesi gibi genel olarak monitörü nasıl yorumlarsınız hocam. Hiç piksel sorununuz olmasaydı mesela?

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Selim
Piksel sorunu dışında renk kalitesi, malzeme kalitesi gibi genel olarak monitörü nasıl yorumlarsınız hocam. Hiç piksel sorununuz olmasaydı mesela?
Asus vg249q1r ips monitör kullanıyorum. 2k geçmek için aldım. Piksel sorunları olmasaydı kesinlikle kullanırdım. Renklerin canlılığı beni tatmin etti. Siyah renkte parlamalar biraz can sıkıyor, ama oda ips in genelinde oluyormuş

Lasfes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mirac
Odada hiçbir parlayan yansıma ışık yok, siyah ekran açtığımda karşıdan bakınca koyu gri kenara doğru gittikçe turunculaşıyor. En kenardan baktığımda tupturuncu bir renk görüyorum. Işık açık kapalı her şekilde denedim durum bu. (Telefondan kaynaklı değil kendi gözümlede aynı fotoğrafdaki görüntüyü görüyorum) IPS panelde bu normal mi?

Eğer bu normal diyorsanız bu videoda 05:38 inci saniyeye bakar mısınız IPS olmasına rağmen kusursuz bi siyah var. Anlamaya çalıştığım tüm IPS lerde bu sorun varmı yoksa sadece ACER larda mı böyle. Alacak arkadaşlarıda bilgilendirmiş olalım.
Işık sızması değil, ips glow var. Tüm ips panellerde olan bir sorundur. Bazısında daha az bazısında daha yoğun olabilir. Önemli olan tam karşıdan bakıldığı zaman rahatsız edip etmemesidir. Karanlıkta, yüksek parlaklıkta ve farklı açılarla ışıldama TÜM ips panellerde artar.

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Selim
Ben bir şans daha verdim bakalım. 2 ürünüde bugün iade ettim. Son ürünün değişimini talep ettim. Değişim süreleri hakkında bilgisi olan var mi acaba ya da deneyimleyen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ataberk ORAL
unnamed.jpg
unnamed (1).jpg

şansızlığa bakar mısınız? Böyle çıktı kutu hasarlı sorun olmaz dedim poşetinden çıkarınca karşılaştığım manzara...

Cihadbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Cihad
Dostlar konu dışı belki ama Samsungun Odessey g5 i nasıl? 2 k Fiyatı 5500 TL civarı . Hem 2 k hem ucuz.

NovaEXXO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Burak Perçem
Monitör geldi. Hiçbir ayar yapmadan ölü piksel ve ghosting testi yaptım. İkisi de yok. Renk doğruluğunu beğendim. 120 Hz'ye alınca 10 bit olarak kullanabiliyorsunuz. IPS Glow çok da önemsediğim bir şey değil. IPS Panellerin hepsinde var. Kutudan DP ve HDMI kablosu çıkıyor. Hoparlörü beni tatmin etti. 2x2w olsa da arada bir kulaklıktan bunalıp bi şeyler izlerken gayet iyi iş yapar.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

şansızlığa bakar mısınız? Böyle çıktı kutu hasarlı sorun olmaz dedim poşetinden çıkarınca karşılaştığım manzara...
:( geçmiş olsun hocam. Uğraştıracak gereksiz.

Lasfes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mirac
Ben bir şans daha verdim bakalım. 2 ürünüde bugün iade ettim. Son ürünün değişimini talep ettim. Değişim süreleri hakkında bilgisi olan var mi acaba ya da deneyimleyen.
İki monitörü de görmüş biri olarak sence 170 hz deki ips glow 180e göre çok farkediyor mu. Birini seçecek olsan hangisini tercih ederdin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
972,931
Üyeler
153,785
Son üye
feuxlive
Top Bottom