Neler Yeni

(ACİL)11. Sınıfım Bölümü mü Değiştireyim mi ?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
Üniversite okumak istemiyorsan inan en iyi seçenek bu. Neden dersen matematik fizik kimya coğrafya tarih işine yaramıyacak en azından dil öğren en kötü işsiz kalırsan tercümanlık bile düşünebilirsin. Ayrıca dil öğrenmekden sıkılmamakda senin elinde biraz sende çalışırsan dil öğrenmekten daha zevkli bir şey yok inan bana
Hocam geçiyorum o zaman dil e
Pişman olmam değilmi ?
En azından liseyi bitirmek istiyorum

Gloxy

80+ Bronze
Hocam geçiyorum o zaman dil e
Pişman olmam değilmi ?
En azından liseyi bitirmek istiyorum
Eğer dil öğrenmeye hevesin varsa geç çok eğlenirsin ama yok ben liseyi bitirmek için gidicen diyorsan EA veya Sözel seçebilirsin.
Ben sana dili öğrenmenin çok iyi ve zevkli bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum karar senin buna bizim karar vermemiz saçma zaten.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
Eğer dil öğrenmeye hevesin varsa geç çok eğlenirsin ama yok ben liseyi bitirmek için gidicen diyorsan EA veya Sözel seçebilirsin.
Ben sana dili öğrenmenin çok iyi ve zevkli bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum karar senin buna bizim karar vermemiz saçma zaten.
Sözel yok hocam bizim okulda kalktı
Eşit ağırlık - Dil - Sayısal - Bunlar var
Ben Şuan sayısaldayım değişiyorum en kısa sürede
Hocam lise dil den mi Eşit ağırlık dan mı daha kolay biter peki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen karar vermedin ki onlar verdi :D
Sen ne önerirsin hocam

Son düzenleme:

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen ne önerirsin hocam
Ne iş yapmayı istiyorsun? Hedefin ne? Ona göre öneri yapayım.

Gloxy

80+ Bronze
Dil daha kolay ama öğrenmene bak derim. Eğer gerçekten tek amacın liseyi bitirmekse EA oku sana azda olsa bir şeyler katar.
Dilin şöyle bir yanı var haftada ağırlıklı o olduğu için öğrenmemek için çaba göstermen lazım. Bana kalırsa dili seçerim ama tabi ki kararı senin vermen gerekir. 🙂

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
Dil daha kolay ama öğrenmene bak derim. Eğer gerçekten tek amacın liseyi bitirmekse EA oku sana azda olsa bir şeyler katar.
Dilin şöyle bir yanı var haftada ağırlıklı o olduğu için öğrenmemek için çaba göstermen lazım. Bana kalırsa dili seçerim ama tabi ki kararı senin vermen gerekir. 🙂
Hocam tek amacım liseyi bitirmek zaten başka bir şey istemiyorum üstte belirttim zaten

Gloxy

80+ Bronze

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
yerinde olsam biraz zorlardım kendimi ve dil sınıfını seçerdim arkadaşım dil mezunu liseden mezun sadece adam antalyaya gitti 1 yıl sonrasında yazlık ev aldı kendine kredi çekip ve çektiği kredi sadece 30 bin tlydi nasıl aldın diye sordum kanka burada dil tercümanlığı yaptım diyor ve çok iyi para var bu işte dedi şuan evli ve eşi caroline yurtdışından talep göndericek adam farklı ülkeye gidecek hayatı kurtuldu o derece

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Askeriye düşünüyorum hocam
Ben olsam üniversite okurdum ama sen de haklısın insanlar 2 3 bin lira maaş için yıllarca okuyor. Yerinde olsam daha iyi yerlere gelmek için hedeflerimi yükseltirdim. Ama askeriyede karalıysan zaten ya eşit ağırlık ya dil. Ben olsam dil seçerdim hem yabancı dilimi geliştirirdim. İngilizce bilmek şart oldu. Ama hedefini yüksek tutmanı öneriyorum her şeyi başarabilirsin sadece disiplin ve özgüven lazım. Bu dediğimi bi gözden geçir tekrar düşün.

Top Bottom