Neler Yeni

ACİLL YARDIMMM ACİL RX6700XT

ismailkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İsmail
Selam, bilgisayarı kullanırken ekran siyah oluyor ve kasa çalışır halde kalıyor ancak restart attıgım zaman tekrardan bilgisayarı normal şekilde kullanabiliyorum(bazen restarttan sonra halen siyah oluyor 2. restart atışımda açılıyor PC). Fakat bu siyahlık sinyalin monitöre tamamen gitmemesi değil. Ekran siyah ama hafif parlak oluyor (TV'de kanal değiştirdiğiniz zamanki gibi.). Yani ekrana bir görüntü/sinyal geliyor fakat görüntü siyah oluyor. Daha sonra restarttan sonra PC'yi açınca Aygıt Yöneticisi'ni açtıgımda AMD Radeon RX 6700 XT olan ekran kartım görüntü bağdaştırıcıları kısmanda 'devre dışı' kalmış olarak gözüküyor ve üzerine sağ tıklayıp özelliklerinde aygıt durumuna baktıgımda sürücülerin tam yüklenmediğini ve sorunlu çalıştığını belirten bir açıklama yer alıyor ( kod 22 ve bazen de kod 31 hataları olarak geçiyor açıklamada). Sonra sürücüyü geri yüklemeye çalıştığımda 5-6 farklı sürümü denedim (son sürüm-optionalsürüm-recommended sürüm dahil). Ekran kartını kurduğum zaman döngü tekrarlanıyor. Restart atmam ve aygıtın devre dışı kalmasıyla bunun yanında AMD bana Windows bildirimleri kısmında(sağ alt köşe) bir uyarı* veriyor. Bazen bu süreçler 1-2 gün olmuyor veya 15 dk de oluyor veya açılırken oluyor. Bir keresinde format atarken olmuştu. Fark ettiğim bazı detaylar ise yine bildirim kısmında belli birkaç aygıtın** başarıyla yüklendiğiyle alakalı. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Kaldırıp tekrar yükle.

Varsa başka HDMI/DP kablo kullan. Başka HDMI/DP portlarını kullan. Ekran kartı çıkar tak yap.

Top Bottom