Neler Yeni

Adobe uygulamalarında render alırken GPU kullanımı %0

armnaltg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ArmanAlatag
Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce sistemimi yeniledim, yeni sistemde AE yada PP projelerimin render'ını almak istediğimde render sürelerim inanılması güç uzunluklara ulaştı.
Proje süresi 2dk, render süresi 10 saate çıkıyor. Hatta program içi "preview" kısmında bile donmalar oluyor ve projenin tamamını "cache" etmeden yarıda kesiyor, oynatmaya başlıyor ancak "cache" edilmeyen kalan kısmı yine de oynatmıyor.

Önce eski ve yeni sistem bilgilerimi yazacağım:

Eski sistem : ECS H310CH5-M7, i7-9700F , RX 570 8gb , 32gb 3200mhz DDR4 ram, 500gb ssd

Yeni sistem : Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5500 , RX 6700 10gb OC , 3600mhz CL18 DDR4 ram, 500gb nvme2 ssd

Aynı projeleri eski sistemimde 20-30 dk arasında render alıyordum, şimdi ise dediğim gibi 10 saatleri buluyor.

Arkadaşlar internetteki tüm ayarların hepsini denedim, programa ayrılan ram 14gb olarak ayarlandı, preview ayarlarının her ikisi de "quarter"

Tabii ki tüm sürücüler güncel, ayrıca AMD adrenalin edition arayüzünden hem CPU hem de GPU hız aşırtmaları da yapıldı.

BIOS ayarlarında xmp ram frekans hızlandırması yapıldı.

Render'ı Media Encoder üzerinden OPEN GL desteği ile alıyorum.

Şimdi yaşadığım sorun şu şekilde, PC render alırken GPU kullanımı %0, kullanılan ram 8gb boşta olan ram 8gb

Bu sorunu neden yaşıyorum, çözüm sunabilecek; yardımcı olabilecek arkadaşlardan desteklerini bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Mortingen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Bob
kanka bu videodakileri bir dene. Belki faydası olur.

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
Hocam Media Encoder üzerinden değilde direkt premiere pro üzerinden çıkartır mısınız videoyu? Ben de rx6600 var render alırken benim de gpum max %8lere çıkıyor ama öyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Bence hız aşırtması yapmanıza gerek yok bu arada gpu gayet yeterli Adobe kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,685
Üyeler
149,959
Son üye
M1RKET
Top Bottom