Neler Yeni

Agalar sivilce kremi işe yarar mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Cildiye doktoruna git cildine uygun kremi veya ilacı verecektir. İnternetteki ürünlerin yorumlarına göre hareket etme. Lisedeyken benim de akne problemim vardı. İlk başlarda bu tarz saçma sapan şeylere yönelmiştim hiçbir faydası olmamıştı. Sonra doktora gittim bir ay içinde tamamen kurtulmuştum.
+++++++++

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim

Bu ürün baya ucuz geldi diğer ürünlere göre 188 5 yıldız var ama 34 tanede 1 yıldız var ne yapayım?
dostum beslenmene,hijyenine vb tamamen dikkat ettikten sonra hala sorun yaşıyorsan bu yollara başvurmanı öneririm
bu kremleri aylarca kullanman gerek eğer ciddi bi akne problemin yoksa önermem
3 5 tane için girişme yani
yağlı beslenme hijyenine dikkat et

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Cildi kurutabilir, sağlıksız kimyasallar deriye zarar verebilir, alerji yapabilir + karaciğeri zorlayabilir.
Hocam sivilce hapları ve kremleri hakkında biraz daha araştırma yapmanızı öneririm. Gerçekten zararlılar
İnan seneler önce az baş etmedim sivilcelerle. Siz sivilce kremi alırken kafanıza göre mi alıyorsunuz, yoksa uzman önerisi üstüne mi?

Limon ve karbonat asla cildi kurutmaz, Karbonatta zaten oldukça doğal bir üründür.🤦‍♂️

Eğer uzman önerisi üstüne almayıp gidip saçma sapan yorumlara bakarak krem alırsanız evet cildinize zarar verebilir haklısın.

Sen üstte haplardan bahsetmedin, kremden bahsettin. Hapın zararı yok diye bir laf da çıkmadı ağzımdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karbonat en hızlı cilt yenileyici maddelerden biri hocam. Limon da tepkimeye girmesi için asidik görev görüyor niye yüzü mahvetsin? Etrafımda bu şekilde çok memnun olan insanlar vardı ama herkeste işe yarayamayabiliyor orası bir gerçek.
Karbonat kimyasal bir üründür. Senin tanıdıklarında işe yaraması sivilce sorunu yaşayan birine uzman desteği önermeyip karbonat önerme hakkı vermez.

Son düzenleme:

woody

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
woody
Haftanın bir günü türk kahvesi maskesi yapabilirsin. Maskeyi yapmadan önce yüzü suyla yıkamak yeterli. Ayrıca türk kahvesini kullandıktan sonra da yüz sadece ılık su ile yıkanacak. 1 kaşık türk kahvesi ve yarım kaşık limon suyunu karıştır ve diş macunundan biraz sıvı kıvam alana kadar da kaynatılmış soğutulmuş ya da hazır su ekle. Sonra bunu yüzüne sür ve 10-15 dakika bekle. Daha sonra da güzelce durula. Limmon miktarını sakın arttırma yüzün yanar. Etkili bi maske...

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,846
İsim
Mehmet
İnan seneler önce az baş etmedim sivilcelerle. Siz sivilce kremi alırken kafanıza göre mi alıyorsunuz, yoksa uzman önerisi üstüne mi?

Limon ve karbonat asla cildi kurutmaz, Karbonatta zaten oldukça doğal bir üründür.🤦‍♂️

Eğer uzman önerisi üstüne almayıp gidip saçma sapan yorumlara bakarak krem alırsanız evet cildinize zarar verebilir haklısın.

Sen üstte haplardan bahsetmedin, kremden bahsettin. Hapın zararı yok diye bir laf da çıkmadı ağzımdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karbonat kimyasal bir üründür. Senin tanıdıklarında işe yaraması sivilce sorunu yaşayan birine uzman desteği önermeyip karbonat önerme hakkı vermez.
Dostum arkadaş trendyoldan sivilce kremi linki atmış, yorumlardan bahsediyor. Açıp kremi incelemedim çünkü ne yoruma göre krem alınır (sivilce için) ne foruma sorularak krem alınır ne de bilinmeyen krem trendyoldan alınır. Tam olarak bahsettiğim şeyi neden ben tersini söylüyormuşum gibi etiketliyorsun anlamadım. Alacağı bu ürün ona zarar verebilir bu kadar basit.
Trendyoldaki satıcının stoğunu kim kontrol ediyor, eczacılık diploması var mı? Bazı kremlerde kullanılan titanyum gibi ağır metaller vücuda zarar veriyor, bu kremde yer almadıklarını garanti edebilir misin? Bu kremin merdiven altı üretim olmadığını ve sağlıklı olduğunu teyit edebilir misin? Bu iş öyle rastgele krem sürerek olmaz, tekrar ediyorum birden fazla yolla (alerjik reaksiyonlar, zehirli kimyasallar vs) zarar görmesi olasılıklar dahilinde. Aklın yolu birdir, doktora gidilir, ne tedavi reçete edilirse o kullanılır. Destekleyici tedavi yöntemleri de (karbonatsa limonsa neyse) yine doktora danışılır, tedavi için gerekli ilaçlar eczaneden tedarik edilir ve tedavi uygulanır. Bu bu kadar basit. Sen ne yollar ile sorununu çözdün bilmiyorum ancak olay budur. Herkese geçmiş olsun.

Cihangir

80+ Gold

Bu ürün baya ucuz geldi diğer ürünlere göre 188 5 yıldız var ama 34 tanede 1 yıldız var ne yapayım?
doktora gidip reçete ile aldığım krem alerji yaptı bi daha hiç kullanmadım

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci

Hocam aman diyim bulaşmayın ben bulaştım hiçbir etkisin görmemekle beraber cildime zarar veriyormuş doktorum söyledi, etkisini görmedim.
Doktorunuza gidip verdikleri ilaçları kullanmanızı tavsiye ederim, yüzüm berbattı şuan epey düzeldi.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
cildiyeye gitmeni öneririm fakat devlet hastanesini önermem, 3 ay devlet hastanesinde doktorun verdiğini kullandım hiç fayda etmedi, fakat üniversite hastanesine gidince 1 ay içinde verdiği kremler ile geçti ve şuan sivilce çıkmıyor bir süredir kullanmamama rağmen, çıkarsada çok az

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,622
İsim
Faruk Sancar
Aga cildiye doktoruna git hap yazsın düzenli kullan. Bu iş vücudun işleyişi ile alakalı. Ben tetradox kullandım vücuttaki yağı dengeliyor. Sivilce baya azaldı. Yine randevu alacağım başka hap yazacak bu sefer. Krem olarak da acnemix en etkilisi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,996
Üyeler
141,656
Son üye
Kong98
Top Bottom