Neler Yeni

Ağır uyku problemi + halüsülasyon.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Dostlar selam kısa özelte yaklaşık 3 aydır 2-3 günde bir 3-4 saat anca uyuyabiliyorum. Piskolojik olarak çöküşte falan değilim normal bir piskolojiye sahibim uyumamı engelleyecek hiç bir şey yok sadece yatağım boş hissettiriyor.

Örnek olarak en son perşembe gecesi uyumuştum bu gün ise sabah 5:40 gibi uyudum 7 de iş için kalktım. Ne uyuduğumdan bir şey anlıyorum ne de kendimi enerjik hissedemiyorum.
Bedenim yorgunluktan aşırı halsiz kalıyor fakat kendimi uyumak için papatya çayıdır işte değişik ilaçlardır vesaire deniyorum sadece bedenimi daha da yorgun hissettiriyor fakat asla uyutmuyor.

Bunu genelde değer verdiğin partnerim kolayça çözebiliyor fakat onu da sürekli sırf uyumak için çağırmak beni iyi hissettirmiyor.
Uyuttuğunda beni genelde 12 saat 16 saat kadar uyuyuyorum fakat o uyumadan beklediği için sıkılıyor.
Tek başıma uyuyabileceğim bir yöntem var mı bildiğiniz?

Halüsülasyon muhabbeti de şu genelde uyumadan önce kapımı hem üstten hem alttan 3 er kez kitlerim tüm camları kontrol ederim falan fakat uykumda genelde birinin cama tıklattığını veya kapıyı zorladığını adımı seslendiğini ve dışarı gel dediğini duyup duruyorum.
Acaba gerçekten biri var mı diye sapık gibi kendimi izlediğim kamera bile koydum izledim ve hiç bir şey yoktu fakat o gece beni çağıran birisi olduğunu ben duymuştum.

EmreUzn3

80+ Bronze
İlk kez duydum hacamat nedir
Hacamat, geleneksel bir tedavi yöntemi olan kupa terapisi olarak da bilinir. Bu yöntemde, cilt üzerine vakumlu cam veya plastik kupalar yerleştirilir ve ciltteki kan dolaşımını artırmak için vakum oluşturularak belirli noktalardan kan çekilir. Hacamatın faydaları arasında kan dolaşımını artırması, toksinlerin atılmasına yardımcı olması, kas ve eklem ağrılarını hafifletmesi ve bazı hastalıkların tedavisine katkıda bulunması bulunabilir.

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Berke
Hocam farklı bir yerde yatmayı deneyin, ben yatağımda uyuyamadigim zaman bir hafta salonda çekyatda uyuyorum

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam farklı bir yerde yatmayı deneyin, ben yatağımda uyuyamadigim zaman bir hafta salonda çekyatda uyuyorum
Evimde 3 4 farklı yerde uyumayı denedim yetmedi yere yatak kurdum denedim olmadı nedense

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,254
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Yaşın kaç işin okulun var mı ?

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

maury

80+
Önce iş stresinde uzaklaşman gerek geçici olsa da. 1 haftalık izin al.
Uyumadan önce ılık bir duş al. İyice kurulan ve 5-10 balkona ya da cama çıkıp bol bol oksijen çek için. Biraz kafa yapar.
Yemek yeme su içme.
Odan temiz ve orta nemli olsun. Çok sıcak ya da çok soğuk olmasın. Gündüzleri odanın camını aç iyice havalansın.
Yatak çarşaflarını en geç 2 haftada bir yıka. Temiz temiz yat.
Yattıktan sonra kafandaki tüm düşünceler yerine yemyeşil bir kırda gezdiğini hayal et. Gözlerini kapa ve sadece nerede olmak istiyorsan orayı hayal et. Kesinlikle başka bir şey düşünme.
Vizem vardı, borcum vardı, mahkemem vardı falan. Kafanı boşalt rahatla.
Eğer bunları her akşam yaparsan 10 dakika içinde uyuyakalacaksın.
Değişik rüyalar da görmeyeceksin.
Çünkü ben de karabasan muhabbeti yüzünden aylarca uyuyamamıştım. Sonra dinden çıkış sürecim ve yukarıdakileri yapınca artık 10 dakika bile sürmüyor uykuya dalmam.

Haaa... Seks yapıp uyursan yorgun kalkıyorsun. Bunu önermem. Hele ki sabah erken kalkacaksan çok geç vakte bırakma. Ben akşamüstü işimi görür biraz vakit geçirir duşa girip yatarım o zaman sorun olmuyor.
Mastürbasyonu zaten önermem. Ben çoktandır kendi kendimi boşaltmıyorum. Karabasanlı dönemimde her gece mastürbasyon yapardım. Hem p*rno seçme beğenme derken saatlerce elim p*nisimdeydi. Sonra kasıkta ağrı, p*nisin ucunda sızı.. Uyutmuyordu.
Aslında karabasan, cin, min falan hikaye.. Biz kendimiz uyduruyoruz.

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
Önce iş stresinde uzaklaşman gerek geçici olsa da. 1 haftalık izin al.
Uyumadan önce ılık bir duş al. İyice kurulan ve 5-10 balkona ya da cama çıkıp bol bol oksijen çek için. Biraz kafa yapar.
Yemek yeme su içme.
Odan temiz ve orta nemli olsun. Çok sıcak ya da çok soğuk olmasın. Gündüzleri odanın camını aç iyice havalansın.
Yatak çarşaflarını en geç 2 haftada bir yıka. Temiz temiz yat.
Yattıktan sonra kafandaki tüm düşünceler yerine yemyeşil bir kırda gezdiğini hayal et. Gözlerini kapa ve sadece nerede olmak istiyorsan orayı hayal et. Kesinlikle başka bir şey düşünme.
Vizem vardı, borcum vardı, mahkemem vardı falan. Kafanı boşalt rahatla.
Eğer bunları her akşam yaparsan 10 dakika içinde uyuyakalacaksın.
Değişik rüyalar da görmeyeceksin.
Çünkü ben de karabasan muhabbeti yüzünden aylarca uyuyamamıştım. Sonra dinden çıkış sürecim ve yukarıdakileri yapınca artık 10 dakika bile sürmüyor uykuya dalmam.

Haaa... Seks yapıp uyursan yorgun kalkıyorsun. Bunu önermem. Hele ki sabah erken kalkacaksan çok geç vakte bırakma. Ben akşamüstü işimi görür biraz vakit geçirir duşa girip yatarım o zaman sorun olmuyor.
Mastürbasyonu zaten önermem. Ben çoktandır kendi kendimi boşaltmıyorum. Karabasanlı dönemimde her gece mastürbasyon yapardım. Hem p*rno seçme beğenme derken saatlerce elim p*nisimdeydi. Sonra kasıkta ağrı, p*nisin ucunda sızı.. Uyutmuyordu.
Aslında karabasan, cin, min falan hikaye.. Biz kendimiz uyduruyoruz.
Önerilerin için teşekkür ederim sırayla cevaplıcak olursam.

İş yerim zaten bu konuda beni özgür bırakıyor gerçekten sıkıntılı bir dönemden geçiyorsam izin veriyorlar fakat ihtiyaç duymadım bu konu için.
Her sabah işe gitmeden veya her akşam uyumadan dışa girerim. Gece biraz dışarda yürüyüş yaparım iyi geldiği doğru.
Yemek saatlerim sabit, sabah 10 öğlen 2 akşam 8 bunun dışında arada max çikulata tarzı şeyler gömerim.
Odam her gün otomatik havalandırılıyor camlar ben işe gitmek için evden çıktığımda kendileri yarım şekilde açılıyor gelince kapanıyor bu yüzden ev gayet havadar oluyor.
Ben genelde orta soğuk arası bir sıcaklıkta uyumayı seviyorum diğer türlü sıcaklıklar beni asla uyutmuyor.
Yatak çarşaflarım temizlikte titiz olduğum için pazartesi çarşamba cuma şeklinde yıkayıp kullanıyorum. En ufak kullanılmış hissi aşırı raahatsız ediyor.
Yatarken kafamda hiç bir düşünce olmuyor zaten çok yorgun geçtiğim için direk uyuma odaklı geçiyorum fakat sorunda da uyuyamıyor olmam.
Seks konusuna gelecek olursak o konuyu kişisel tutuyorum dozunda genelde gün ortası yapıyoruz fakat nadir.
Mastürbasyon ise en iğrendiğim şeyleren biridir.

Dediğim gibi garip bir konu çözemedim gitti neden uyuyamıyorum diye.
Şu an örnek olarak iş yerindeyim uykusuzluktan gözlerimin acıdığını hissediyorum desem yeridir.
Biraz arabaya geçip uzanayım istiyorum fakat sürekli arandığım için olmuyor.

maury

80+
Önerilerin için teşekkür ederim sırayla cevaplıcak olursam.

İş yerim zaten bu konuda beni özgür bırakıyor gerçekten sıkıntılı bir dönemden geçiyorsam izin veriyorlar fakat ihtiyaç duymadım bu konu için.
Her sabah işe gitmeden veya her akşam uyumadan dışa girerim. Gece biraz dışarda yürüyüş yaparım iyi geldiği doğru.
Yemek saatlerim sabit, sabah 10 öğlen 2 akşam 8 bunun dışında arada max çikulata tarzı şeyler gömerim.
Odam her gün otomatik havalandırılıyor camlar ben işe gitmek için evden çıktığımda kendileri yarım şekilde açılıyor gelince kapanıyor bu yüzden ev gayet havadar oluyor.
Ben genelde orta soğuk arası bir sıcaklıkta uyumayı seviyorum diğer türlü sıcaklıklar beni asla uyutmuyor.
Yatak çarşaflarım temizlikte titiz olduğum için pazartesi çarşamba cuma şeklinde yıkayıp kullanıyorum. En ufak kullanılmış hissi aşırı raahatsız ediyor.
Yatarken kafamda hiç bir düşünce olmuyor zaten çok yorgun geçtiğim için direk uyuma odaklı geçiyorum fakat sorunda da uyuyamıyor olmam.
Seks konusuna gelecek olursak o konuyu kişisel tutuyorum dozunda genelde gün ortası yapıyoruz fakat nadir.
Mastürbasyon ise en iğrendiğim şeyleren biridir.

Dediğim gibi garip bir konu çözemedim gitti neden uyuyamıyorum diye.
Şu an örnek olarak iş yerindeyim uykusuzluktan gözlerimin acıdığını hissediyorum desem yeridir.
Biraz arabaya geçip uzanayım istiyorum fakat sürekli arandığım için olmuyor.
En sevdiğim uyku gündüz uykusudur. Ben de işteyim şu an. 12-13 arası mola. Yemekten sonra biraz yürüdüm ve odama geçip 5 kalaya kadar uyudum. Türk kahvesi ile daha dincim şu an. Sen de böyle yapabilirsin.
Gece uyuyamıyorsan youtube'den uyutan müzikler var onları deneyebilirsin. Seste uyuyamam ama bu müzik seslerinde çok rahat uykuya dalabiliyorum.
Zaten çok yorgun biri sağlıklı uyuyamaz. Önden biraz dinlenmen gerek. Ne zaman halı saha maç yapsak o gece bana haram oluyor. Deli gibi yorulsam bile uyuyamıyorum. Biraz oturup dinlendikten sonra zaten gözler yavaş yavaş kapanıyor.
Dini görüşün nedir bilmem ama görünmeyen varlıklar nedeniyle uyuyamıyorsan ya da uyumaya korkuyorsan korkma. Ben yıllarca çektim bu illetten. En son inkar ettim bir daha uğramadılar. Kafaya çok taktığım için rüyalarıma giriyordu. Yaklaşık 6-7 yıldır gelen giden yok gayet rahat uyuyorum.
Yatış pozisyonu da çok önemli. Dümdüz sırt üstü asla uyumam mutlaka nefesim kesilir. Yüz üstü yatmam boğulurum. En güzeli sağ veya soluma cenin pozisyonunda 2. bir yastığa sarılarak uyumak. Bacak arama ve kollarıma alınca tam pozisyonu buluyorum.

Top Bottom