Neler Yeni

İnceleme AKKO 3084B Plus (Jelly Pink Switch) İnceleme

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
AKKO 3084B PLUS (JELLY PINK SWITCH)
Bugün inceleyeceğimiz ürün AKKO'nun 3084B Plus Jelly Pink Switch versiyonu. İncelemeye geçmeden önce lavyeyi forumda @nextman-- 'in açmış olduğu konuda gördüm. Öncelikle ona teşekkür etmek istiyorum. Şimdi incelemeye geçelim.

1-Alışveriş Deneyimi
Klavyeyi Amazon üzerinden 28 kasım 2023 tarihinde saat gece 12'ye doğru 1000TL'ye satın aldım. Ve klavye yurt dışından geldiğinden bugün yani 8 Aralık 2023 tarihinde saat 10.30'da elime ulaştı. Kargo firması "Kolay Gelsin" kargoyu sapasağlam bana ulaştırdı.

2-Kutu Tasarım
Ürün AKKO'nun olduğu için yine premium duran ve hoş bir kutu tasarımıyla beraberiz. Aslan yattığı yerden belli olurmuş.

1702027924706.png
1702027950446.png

3-Kutu İçeriği
Kutuyu açtığımız zaman bizi korunaklı ve yine premium bir iç tasarım karşılıyor. Kutunun içinden:

1x Akko 3084B Plus
Bazı harfler için mavi keycaps
Beyaz renkte özel harfler için keycaps
1x Type-C'den Type-A'ya USB kablosu
5x Yedek Jelly Pink Switchler
1x Keycap Sökücü
1x Switch Sökücü
1x USB Dongle

1702029464320.png

4-Klavye ve Görünüşü
Klavyeyi elinize ilk aldığınızda kalitesini hissedebiliyorsunuz. Oldukça hoş gözüküyor. Tek sıkıntısı İskandinav keycaps setini kullanması. Yükseltme ayaklarının 2 kademeli olması da güzel bir özellik. Işıklandırma olarak switch rengi pembe olduğundan ayarlayacağınız renkler pembe ile hafif karışmış oluyor. Resimde gördüğünüz gibi beyaz ışıkta böyle gözüküyor.

1702029626310.png

1702029634994.png

1702029695770.png

5-Teknik Özellikler
Klavyede AKKO'nun Hot-Swappable Jelly Pink switchleri kullanılıyor ve özellikleri şu şekilde:
Type: Linear
Actuation Force: 45gf ± 5gf
Total Travel: 4.0 ± 0.3mm
Pre-Travel: 1.9 ± 0.3mm

Keycaps olarak ise doubleshot PBT keycapslar kullanılmış ve hissiyatı oldukça güzel. Keycapsler lazer kesim değil harfler mavi bir şekilde basılmış. Ayrıca keycapsler JDA profil. Klavye 3 mod (2.4Ghz/BT 5.0/Type-C) ile de kullanılabiliyor. Ayrıca 3000mAh bir bataryası olması da oldukça güzel. N-Key Rollover özelliğinin bulunması da cabası.

6-Yazılım
Yazılımı şık ve sade. Tüm detayları ile gösteremeyeceğim ama sağda menüde neler ayarlanabileceği yazıyor. Detayları için sorarsanız açıklarım.
1702030174455.png

SONUÇ
1000TL için bundan daha iyi bir klavye o zaman bulunamazdı. O zaman alabilenler oldukça şanslı. Ve bir daha bu fiyata düşmesi imkansız diyebiliriz. Şuan 2.5k gibi bir fiyatı var. Benim böyle bir bütçem olsa gider custom yapardım. Ama uğraşmak istemiyorum diyorsanız alınabilecek klavyelerden. Oldukça güzel.

Son düzenleme:

Maethril_

80+ Bronze
Akko harbi güzelmiş tereddüt ederek almıştım bende ama tr deki 1,5k , 2k olan çoğu klavyeden daha iyi.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,468
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
AKKO 3084B PLUS (JELLY PINK SWITCH)
Bugün inceleyeceğimiz ürün AKKO'nun 3084B Plus Jelly Pink Switch versiyonu. İncelemeye geçmeden önce lavyeyi forumda @nextman-- 'in açmış olduğu konuda gördüm. Öncelikle ona teşekkür etmek istiyorum. Şimdi incelemeye geçelim.

1-Alışveriş Deneyimi
Klavyeyi Amazon üzerinden 28 kasım 2023 tarihinde saat gece 12'ye doğru aldım. Ve klavye yurt dışından geldiğinden bugün yani 8 Aralık 2023 tarihinde saat 10.30'da elime ulaştı. Kargo firması "Kolay Gelsin" kargoyu sapasağlam bana ulaştırdı.

2-Kutu Tasarım
Ürün AKKO'nun olduğu için yine premium duran ve hoş bir kutu tasarımıyla beraberiz. Aslan yattığı yerden belli olurmuş.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

3-Kutu İçeriği
Kutuyu açtığımız zaman bizi korunaklı ve yine premium bir iç tasarım karşılıyor. Kutunun içinden:

1x Akko 3084B Plus
Bazı harfler için mavi keycaps
Beyaz renkte özel harfler için keycaps
1x Type-C'den Type-A'ya USB kablosu
5x Yedek Jelly Pink Switchler
1x Keycap Sökücü
1x Switch Sökücü
1x USB Dongle
Ne kadar aldınız hocam? Elinize sağlık bu arada.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,468
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
SAMET IRMAK
İlgilendiği Kategoriler
sıcak fırsatlar
bizimkide 18 aralıkta gelecek bakalım sabırsızlıkla bekliyorum.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bizimkide 18 aralıkta gelecek bakalım sabırsızlıkla bekliyorum.
Benimkinin tahmini teslim tarihi 21 Aralık'tı ama bugün geldi. Oturduğunuz yere göre değişiklik gösteriyor tabii. Ben Bursa'da olduğumdan daha hızlı gelmiş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
SAMET IRMAK
İlgilendiği Kategoriler
sıcak fırsatlar
Benimkinin tahmini teslim tarihi 21 Aralık'tı ama bugün geldi. Oturduğunuz yere göre değişiklik gösteriyor tabii. Ben Bursa'da olduğumdan daha hızlı gelmiş olabilir.
sapasağlam gelsinde hocam ne zaman geleceği önemli değil bekleriz.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
Switch pembe diye ışıklandırmanın hafiften pembeye dönmesi kötüymüş ama buna da şükür. Benimki daha kargoya verilmemiş. :peeposad:
Evet şeffas kısmı pembe yerine beyaz yapsalarmış iyi olurmuş. Ben zaten KTT Kang White V3 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu fiyata bedava bu yüzden sorun yok. En kısa zamanda eline ulaşır umarım.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,914
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Evet şeffas kısmı pembe yerine beyaz yapsalarmış iyi olurmuş. Ben zaten KTT Kang White V3 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu fiyata bedava bu yüzden sorun yok. En kısa zamanda eline ulaşır umarım.
Keycapleri değiştirmeyi düşünüyor musun? Düşünüyorsan aklında hangi seti almak var?

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
Arda Eren Aslan
Keycapleri değiştirmeyi düşünüyor musun? Düşünüyorsan aklında hangi seti almak var?

Şu ikisinden biri. Daha güzel keycapsler mevcut ama çoğunda büyük enter yok. Büyük enter bulunan ve güzel olan bunları buldum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emir Aydın şey de yapılabilir belki. Klavyenin kendi büyük enterini kullanarak başka beyaz keycaps setleri de tercih edilebilir eğer rahatsız olmayacaksan.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,824
Üyeler
156,390
Son üye
spacesatc5
Top Bottom