Neler Yeni

Al-SAT Yapmak İstiyorum Ama Öncesinde Öğrenmem Gereken Neler Var ?

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Hocam Tradingview' i kullanmamak gibi hata yapmayın. Binance grafiği yetersiz. 👍
Yanlış bilmiyorsam binance üzerinden al sat yapıyoruz ama grafiklere gelişmelere Tradingview.com üzerinden yapacağız değil mi ?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,243
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Zamanım çok hızlıdan zengin olmak gibi bir şeyi hiçbir zaman düşünmedim. Çok büyük bir çaba sarf edersin nasibinde varsa alırsın kafasındayım.
bu dediğim başlıklar için belli kurslar var, ben daha önce denemedim bu yüzden belli bir kurs linki bırakamam ama daha hızlı öğrenmeni sağlayabilir.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Marabalar,
Sadece teknik analize bakmayın.
Bazen teknik analiz bile yetersiz. Şu sınavlarım bitsin 1 ay sonra bitiyor. Şaka gibi.
Neyse.
Kripto haberlerine de bak.
Altcoin piyasasında haber takip etmekte önemli.

Misal GRT (The Graph, Bunun gibi bir şey işte) önce bir düştü. Teknik analize göre yükselmesi gerekiyordu.
Ama haber duyuruldu.
GRT ve ETH nin falanca şey 3.0 üzerine anlaşması var diye.
GRT 0.3 Dan 1.5 e fırladı.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Aynen öyle, 2 sekme halinde.
İlk başlarda öğrenmek için çok para yatırmayayım diyorum. Arkadaşım bana binance üzerinden en az 10 dolar olduğunu söylemişti ilk başlangıç için iyi değil mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Marabalar,
Sadece teknik analize bakmayın.
Bazen teknik analiz bile yetersiz. Şu sınavlarım bitsin 1 ay sonra bitiyor. Şaka gibi.
Neyse.
Kripto haberlerine de bak.
Altcoin piyasasında haber takip etmekte önemli.

Misal GRT (The Graph, Bunun gibi bir şey işte) önce bir düştü. Teknik analize göre yükselmesi gerekiyordu.
Ama haber duyuruldu.
GRT ve ETH nin falanca şey 3.0 üzerine anlaşması var diye.
GRT 0.3 Dan 1.5 e fırladı.
Araştırırken böyle bir şey de görmüştüm. Sadece kripto para haberleri yapıyorlardı demek oraları da takip etmek lazım bunu da yazdım bir köşeye sağ olun.

bu dediğim başlıklar için belli kurslar var, ben daha önce denemedim bu yüzden belli bir kurs linki bırakamam ama daha hızlı öğrenmeni sağlayabilir.
Kurslara şimdi girmek istemiyorum. Başlangıç için önerilen çoğu kursun bir tık parası fazla ve o para yerine tecrübeyle daha çok öğrenileceğini düşünüyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
İlk başlarda öğrenmek için çok para yatırmayayım diyorum. Arkadaşım bana binance üzerinden en az 10 dolar olduğunu söylemişti ilk başlangıç için iyi değil mi ?

Araştırırken böyle bir şey de görmüştüm. Sadece kripto para haberleri yapıyorlardı demek oraları da takip etmek lazım bunu da yazdım bir köşeye sağ olun.
Twitter'da şunları takip edin(sinyalleri tutuyor ama ben yine de diyim Ytd) :

İsimlerin tam ismini bilmiyorum aratın
Steve bitcoin gibi bir şeydi.
Genzo crypto ya da crptogenzo
Mertasslan gibi bir şey idi.

En kaliteli olan şahıs Steve.
Bu üçü Türk bu arada.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,243
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack

Kurslara şimdi girmek istemiyorum. Başlangıç için önerilen çoğu kursun bir tık parası fazla ve o para yerine tecrübeyle daha çok öğrenileceğini düşünüyorum.
bahsettiğim kurslar ücretsiz hocam, dediğim gibi zaten formasyonları ve mum grafiklerini yt'de kolayca bulabilirsiniz.

BugraSamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
904
İsim
Buğra Samet
Biz ailecek alıyoruz.
En az 4 ayını yatırmadan önce öğrenmeye vermen gerek.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Evet 10 dolar iyi, yüzdelik bazda takip etmeside kolay olur.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
bahsettiğim kurslar ücretsiz hocam, dediğim gibi zaten formasyonları ve mum grafiklerini yt'de kolayca bulabilirsiniz.
Ücretsiz kursların neredeyse birçoğuna bakacağım tavsiye için sağ olun.

Biz ailecek alıyoruz.
En az 4 ayını yatırmadan önce öğrenmeye vermen gerek.
Beni de babam başlattırdı ya arkadaşları yapıyormuş dedi sponsorun olurum bize yap bende öğrenmeye çalışıyorum işte. 4 ay bir tık fazla ama kişiden kişiye de değişebilir.

Evet 10 dolar iyi, yüzdelik bazda takip etmeside kolay olur.
Aynen excel dosyasıyla takip edeceğimden daha rahat ve gelişimimi daha iyi takip edebilirmişim öyle dediler.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Bu arada bir sekmede Google Keep açık olmasını öneririm, en azından benim bir şey aklıma hemen gelip gidiyor bazı durumlarda, orayı açıp hemen yazıyorum. Tavsiye ederim.

Bu hafta çok boş zamanım var, bir rehber hazırlamaya başlayayım. ⭐

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Bu arada bir sekmede Google Keep açık olmasını öneririm, en azından benim bir şey aklıma hemen gelip gidiyor bazı durumlarda, orayı açıp hemen yazıyorum. Tavsiye ederim.
Bu tradingview.com sitesine kaydolmam gerekiyor mu ? Çünkü 30 günlük deneme diyor muhtemelen ücretli. Yani kaydolmadan da işimi görür mü yoksa kaydolmaya gerek var mı ? Bu arada google keep'i de bir yere not ettim.

Top Bottom