Neler Yeni

Aldiğim Ram Bozuk mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman Yıldız
Merhaba sayın donanımarşivi halkı Hepsiburada üzerinden UYGUNURUNAL satıcısından aldığım https://app.hb.biz/4NOIbMNSrsCN ram laptopa takınca ilk başta düzgün olarak bilgisayarı açtı. Sonra görev yöneticisine girdiğimde ramin 5.9 gbsi kullanılabilir 10.1 Gbsi ise donanıma ayrılmış olarak gördüm nette yaptığım kısa bir araştırmada ramin söküp takıldığında düzelebileceğini gördüm ancak denediğimde işe yaramadı. Rami tek taktığımda ise caps tuşunun art arda 3 defa yanıp söndü ve ekranın gelmedi. Sağlam ve yeni aldığım rami birlikte takınca ise boot menüsümde donduğunu gördüm. Ve yine eski rami takınca bilgisayar eski haline döndü. Ben bu rami ne yapmalıyım sorun bendenmi kaynaklı yoksa ramde bir sıkıntımı var acaba ? Sizce iade etmelimiyim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
Merhaba sayın donanımarşivi halkı Hepsiburada üzerinden UYGUNURUNAL satıcısından aldığım https://app.hb.biz/4NOIbMNSrsCN ram laptopa takınca ilk başta düzgün olarak bilgisayarı açtı. Sonra görev yöneticisine girdiğimde ramin 5.9 gbsi kullanılabilir 10.1 Gbsi ise donanıma ayrılmış olarak gördüm nette yaptığım kısa bir araştırmada ramin söküp takıldığında düzelebileceğini gördüm ancak denediğimde işe yaramadı. Rami tek taktığımda ise caps tuşunun art arda 3 defa yanıp söndü ve ekranın gelmedi. Sağlam ve yeni aldığım rami birlikte takınca ise boot menüsümde donduğunu gördüm. Ve yine eski rami takınca bilgisayar eski haline döndü. Ben bu rami ne yapmalıyım sorun bendenmi kaynaklı yoksa ramde bir sıkıntımı var acaba ? Sizce iade etmelimiyim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
rami ardından tekrar takmayı denediniz mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaç defa denedim her seferinde aynı şeyler yaşanıyot

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
582
İsim
Mirhan Yalçın
cpu z indirip spd ve memory kısmını atar mısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
laptopu topladım ramde takılı değil atmam illa gereklimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Süleyman Yıldız
Ayrıca bu üstte yaptığım işlemleri yaparken her zaman 4 gblik rami söküp bozuk 8 gbyi taktım.

Ekran Alıntısı11.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1.PNG

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
973,233
Üyeler