Neler Yeni

Algoritma ve veri tabanı nasıl öğrenirim

atak24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet taha
Bu yıl bilgisayar programcılığına baslayacam bu işe ilgiliyim ama bilgin yok herkes algoritma dan basla diyor ama tam kasttetikleri ney anlamadım YouTube dan bir kaç video izledim ama bana çok basit geldi algoritmayı nasıl oğrenirim

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Alihan YILMAZ
Hiç bir şey bilmiyorsan, ilgili de olamazsın. Şimdilik Video izlemekle devam et. Bir fikir edinmiş olursun.

Video izlerken insana dağlara tırmanmak, bir dağdan diğerine atlamak ta çok basit geliyor.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
660
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Bu yıl bilgisayar programcılığına baslayacam bu işe ilgiliyim ama bilgin yok herkes algoritma dan basla diyor ama tam kasttetikleri ney anlamadım YouTube dan bir kaç video izledim ama bana çok basit geldi algoritmayı nasıl oğrenirim
Algoritma zaten zor bir şey değil. Senin kod yazarken pratik olmanı sağlıyor. Flowchart üzerinden algoritma denemeleri yaparak geliştirebilirsin kendini.

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
icardi
Algoritma zaten zor bir şey değil. Senin kod yazarken pratik olmanı sağlıyor. Flowchart üzerinden algoritma denemeleri yaparak geliştirebilirsin kendini.
Ne? Bir sürü veri yapısı,her algoritmanın ayrı big o notation ı var. Bu alanda master yapmış bir adam bile her şeyi bilmiyorum dipsiz kuyu diyor. Nasıl basit oluyor

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
660
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Ne? Bir sürü veri yapısı,her algoritmanın ayrı big o notation ı var. Bu alanda master yapmış bir adam bile her şeyi bilmiyorum dipsiz kuyu diyor. Nasıl basit oluyor
Sen yeni başlayan bir adama böyle gelirsen o adamın hevesi kalır mı ? Ben de biliyorum neyin ne olduğunu. Şuan adamın bu dedikleri ile işi var mı ? Basic düzeyde algoritma öğrenip basic program yazması için yeterli olacaktır. İlerleyen dönemlerde buraya yazmadan artık kendi araştırarak bulabilecektir emin ol.

atak24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç bir şey bilmiyorsan, ilgili de olamazsın. Şimdilik Video izlemekle devam et. Bir fikir edinmiş olursun.

Video izlerken insana dağlara tırmanmak, bir dağdan diğerine atlamak ta çok basit geliyo

Video izlerken insana dağlara tırmanmak, bir dağdan diğerine atlamak ta çok basit geliyor.
Az çok fikrim var

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Alihan YILMAZ
Algoritma için Scratch önerebilirim. Başkalarınín projelerini inceleyerek mantık yürütebilirsin. Bir sürü de videosunu bulabilirsin. Sonuç hep görsel. Bu da insanı devam etmeye teşvik ediyor.

atak24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet taha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Algoritma için Scratch önerebilirim. Başkalarınín projelerini inceleyerek mantık yürütebilirsin. Bir sürü de videosunu bulabilirsin. Sonuç hep görsel. Bu da insanı devam etmeye teşvik ediyor.
Teşekkür ederim

Top Bottom