Neler Yeni

Aliexpress 0.01 USD'ye bir şey alamıyorum

Emptx_

80+ Bronze
Aliexpressdeki fırsatlarda 0.01 usd'ye bir şeyler alınabiliyordu fakat ben alamıyorum alacağım şeyin üzerinde 0.01 usd yazıyor fakat girdiğimde kargo ücreti + alacağım ürünün ücreti ve bir de vergi çıkıyor ama bazı kişiler gerçekten 7-8 TL'ye bir şeyler alabiliyordu (vergi dahil) ben nasıl alabilirim yardımcı olur musunuz?

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Bioshock, Mark of the Ninja
bazı kişiler gerçekten 7-8 TL'ye bir şeyler alabiliyordu (vergi dahil) ben nasıl alabilirim yardımcı olur musunuz?

Zaten vergi minimum 15 lira geliyor, sırf gümrük sunum ve damga ücreti 8.8 lira. Eğer vergiyi sipariş esnasında ödüyorsan kargoyu Aras getiriyor ve ek ücret çıkmıyor, şimdilik 3 liraya falan almanın tek yolu bu.

Son düzenleme:

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Son düzenleme:

L3ON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Emir
Vergi zaten asgari 15 lira, vergi dahil 8 imkansız.
Uydurmayın, insanları da yanlış bilgilendirmeyin.

Üründen ürüne değişir, sizin bahsettiğiniz ürünler Kes Onu! kampanyasından alınıyor, örneğin led göstergeli termos 1.76TL'ye geliyor vergi DAHİL.

"Aliexpress Slash It" olarak araştırarak bulabilirsiniz.

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler

Üründen ürüne değişir, sizin bahsettiğiniz ürünler Kes Onu! kampanyasından alınıyor, örneğin led göstergeli termos 1.76TL'ye geliyor vergi DAHİL.

Asıl "siz" yanlış bilgilendirmeyin. 8.8 lira ücreti ödemeden yurt dışından boş paket bile alamazsın. 2 dolar altı yazamıyoruz demişti bana birçok satıcı kafadan en az 2.1 dolar girilmek zorunda anlayacağın. 2.1 dolarlık üründen Sunum ücretidir damga ücretidir derken en az 15 lira kesiyor. Tek istisna verginin sipariş esnasında kesilmesi.

Son düzenleme:

Bizon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
alp alp
vergi dahil 8 TL'ye alanlar gördüm onlar nasıl alıyor
Vergi zaten asgari 15 lira, vergi dahil 8 imkansız.

Merhaba burada vergi dahil 1.7 tl aldığım ürün var. Önce kuponun varsa her mağaza kuponu kabul etmiyor sen önce alacağın ürüne karar verirsin sonra mağazada o ürünü aratırsın çıkan ürünlerde en üst sağda filtrele var oradan ücretsiz kargoyu seç ve alacağın ürünü şimdi al diyerek deneme yapabilirsin ne kadara maal olduğunu oradan görebilirsin bazı ürünlerde verginin bile ne kadar kesileceği yazıyor zaten vergi yazıyorsa ücreti ile senden kesiyor ve eline ulaşınca kargo ücret ödemiyorsun. Kes onu kampanyasından ürün alıyorsun zaten şimdi al dediğinde direk vergi alacağın kısma düşüyor ne kadar olduğu.
Screenshot_2021-03-29-09-34-58.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Buradakide diğer ürünüm böyle daha 5 tane var yani alınabiliyor baya ucuza
Screenshot_2021-03-29-09-53-30.png

Son düzenleme:

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Merhaba burada vergi dahil 1.7 TL aldığım ürün var. Önce kuponun varsa her mağaza kuponu kabul etmiyor sen önce alacağın ürüne karar verirsin sonra mağazada o ürünü aratırsın çıkan ürünlerde en üst sağda filtrele var oradan ücretsiz kargoyu seç ve alacağın ürünü şimdi al diyerek deneme yapabilirsin ne kadara maal olduğunu oradan görebilirsin bazı ürünlerde verginin bile ne kadar kesileceği yazıyor zaten vergi yazıyorsa ücreti ile senden kesiyor ve eline ulaşınca kargo ücret ödemiyorsun. Kes onu kampanyasından ürün alıyorsun zaten şimdi al dediğinde direk vergi alacağın kısma düşüyor ne kadar olduğu.
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buradakide diğer ürünüm böyle daha 5 tane var yani alınabiliyor baya ucuzaAlıntıyı görüntüle

Gümrükten geçerken 8.8 lira daha kesiyorlar paket başına. Ürünler geldiğinde buraya yazarsın kesilip kesilmediğini. Banggood'da kesilen vergiyi hesabına yatırma olayı vardı diye hatırlıyorum bu şekil vergi dahil alımlarda, Aliexpress satıcı inisiyatifine bırakıyorsa büyük ihtimalle 44 liraya mal olacak o 5 ürün.

Bizon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
alp alp
Gümrükten geçerken 8.8 lira daha kesiyorlar paket başına. Ürünler geldiğinde buraya yazarsın kesilip kesilmediğini. Banggood'da kesilen vergiyi hesabına yatırma olayı vardı diye hatırlıyorum bu şekil vergi dahil alımlarda, Aliexpress satıcı inisiyatifine bırakıyorsa büyük ihtimalle 44 liraya mal olacak o 5 ürün.
Bilemiyorum hocam bunlar teslim aldığım ürünler aras getirdi teslim aldım gitti para vermedim.

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Bilemiyorum hocam bunlar teslim aldığım ürünler aras getirdi teslim aldım gitti para vermedim.

Aras'ın getirmesi vergi dahil aldığının belirtisi zaten. Ödeme ekranında vergi görüyorsan alırsın, yoksa her türlü 15 lira ödersin.

Son düzenleme:

L3ON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Emir
Asıl "siz" yanlış bilgilendirmeyin. 8.8 lira ücreti ödemeden yurt dışından boş paket bile alamazsın. 2 dolar altı yazamıyoruz demişti bana birçok satıcı kafadan en az 2.1 dolar girilmek zorunda anlayacağın. 2.1 dolarlık üründen Sunum ücretidir damga ücretidir derken en az 15 lira vergi kesiliyor. Aksini iddia ediyorsan kes onu kampanyasından veya yeni kullanıcı kampanyasından "vergi dahil 1.76"ya değil vergi dahil 7 liraya alıp görüntüsünü at buraya. Alamazsın.
Aras'ın getirmesi özel bir durum olduğunun belirtisi zaten, demek ki kes onu ürünlerinin vergisini de aliexpress karşılıyor. Ben yeni kullanıcı kuponuyla 0.01 USD düşen ürünlerden aldın sandım 👍
Hala daha hem bilmiyorsunuz, hem de biliyormuş gibi yalan yanlış şeyleri sıkıyorsunuz ortaya. Sadece son 2 ayda 40'tan fazla AliExpress siparişim mevcut. Tereciye tere satmaya çalışıyorsunuz resmen. Madem bilmiyorsunuz söylüyoruz, onu bari araştırın. Evet 1.76'ya VERGİ DAHİL gayet alınabiliyor, kapıda ekstra ücrette ödemiyorsunuz. AliExpress'te epey bir süredir vergi dahil ürünler satan mağazalar da mevcut, bunu AliExpress değil mağazanın kendisi ödeme ekranına ekliyor, o şekilde aldığınız takdirde tekrar vergi ödenmiyor. Vergisi peşin ödenen kargoların anlaşması da ARAS ile olduğundan onlar teslim ediyor, herhangi "özel" bir durum söz konusu değil. Yine vergiyi ödüyorsunuz. Her neyse, umarım bu sefer anlaşmışsınızdır. İyi günler.

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Hala daha hem bilmiyorsunuz, hem de biliyormuş gibi yalan yanlış şeyleri sıkıyorsunuz ortaya. Sadece son 2 ayda 40'tan fazla AliExpress siparişim mevcut. Tereciye tere satmaya çalışıyorsunuz resmen. Madem bilmiyorsunuz söylüyoruz, onu bari araştırın. Evet 1.76'ya VERGİ DAHİL gayet alınabiliyor, kapıda ekstra ücrette ödemiyorsunuz. AliExpress'te epey bir süredir vergi dahil ürünler satan mağazalar da mevcut, bunu AliExpress değil mağazanın kendisi ödeme ekranına ekliyor, o şekilde aldığınız takdirde tekrar vergi ödenmiyor. Vergisi peşin ödenen kargoların anlaşması da ARAS ile olduğundan onlar teslim ediyor, herhangi "özel" bir durum söz konusu değil. Yine vergiyi ödüyorsunuz. Her neyse, umarım bu sefer anlaşmışsınızdır. İyi günler.

0.1 USD olan ürünler sadece kes onu ile alınanlar değil. Yeni kullanıcılara özel 0.1 USD ürünlerden bahsedildiğini düşünüp demiştim alınmaz diye. Alınamaz da zaten, ürün 0.1 USD bile olsa PTT getirirken o 8.8 lira her türlü ödenecek diyor. Kes onu kampanyasından, vergisi AliExpress'e direkt ödenen ürünlerden ve Banggood'daki vergi dahil kargolardan gelenlerde PTT yerine Aras getiriyor ve ek bir vergi alınmıyor. Ola ki alındı, satıcı firmaya bildirdiğinde vergiyi sana iade ediyor. Ödeme ekranında veya kargo seçiminde vergi ödemediysen, ürünü PTT getirir ve kesinlikle o 8.8 lirayı ödersin. Umarım bu sefer anlamışsındır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,517
Üyeler
154,756
Son üye
yakuza5528
Top Bottom