Neler Yeni

🔥İndirim [Aliexpress] AM5 işlemci termal macun tutucu vergiyle 129.50TL

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
550
İsim
SEFA KAYA
Merhaba dostlar başlık tuhaf gelebilir, Türkçe çeviri karşılığı nasıl olmalı bende bilmiyorum. bakır alaşımlı işlemci temas ettiği anakart doğru macun akmayı/taşmayı önlüyor kısaca. ısıya katkısı var mi emin değilim.
bu ürünü ben bi kaç gün180tl almıştım indirime girmiş piyasa da daha cok deepcool thermal paste guard olarak biliniyor

alternatif satıcı 1:

Alternatif satıcı 2

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Enis
Amd için gereksiz bir ürün üstelik bakır olur da anakarta bir yere temas ederse vay haline

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
550
İsim
SEFA KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amd için gereksiz bir ürün üstelik bakır olur da anakarta bir yere temas ederse vay haline
anakart temas etmiyor lg1718 üzerinde kalıyor. sadece macun çıkıntılı yerlerde boşluklara gitmesini engelliyor.
ben denemek için aldım açıkcası
Mesaj otomatik birleştirildi:

ürün belki kullanışsızdır ama sizin sayenizde bilgi edinmiş oldum bkz:
soru:
anakart bakır alaşımı temas ederse ne olur?

cevap:
Anakart üzerinde bakır alaşımı temas ettiğinde birkaç olası durum meydana gelebilir:
  1. Kısa Devre: Eğer bakır alaşımı elektriksel olarak aktif bir bileşenle temas ederse, kısa devre oluşabilir. Bu durum anakarta ve diğer bileşenlere zarar verebilir.
  2. Korozyon: Bakır alaşımı nemle temas ederse korozyon oluşabilir. Korozyon, elektriksel bağlantıları bozabilir ve uzun vadede performans kaybına neden olabilir.
  3. Sinyal Bozukluğu: Bakır alaşımı, sinyal yolları üzerinde parazit oluşturabilir ve bu da anakartın düzgün çalışmasını engelleyebilir.
Bu tür sorunları önlemek için, anakartın üzerinde herhangi bir yabancı madde veya alaşım bırakmamaya dikkat etmek önemlidir. Eğer bakır alaşımı yanlışlıkla temas etmişse, mümkünse temas bölgesini temizleyip kurutmak iyi bir fikir olacaktır.

Son düzenleme:

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Birol Olcaytürkan
Merhaba dostlar başlık tuhaf gelebilir, Türkçe çeviri karşılığı nasıl olmalı bende bilmiyorum. bakır alaşımlı işlemci temas ettiği anakart doğru macun akmayı/taşmayı önlüyor kısaca. ısıya katkısı var mi emin değilim.
bu ürünü ben bi kaç gün180tl almıştım indirime girmiş piyasa da daha cok deepcool thermal paste guard olarak biliniyor

alternatif satıcı 1:

Alternatif satıcı 2
Termal macun tutucu değil "Anakart bükülmesine engel olmak için yapılan bir aparat" Daha çok İntel LGA1700 işlemcilerinin uzun yapısından kaynaklanan, ağır kule tipi soğutucuların yarattığı anakart bükülmesini önlemek için... Birde alüminyum malzemesinden dolayı ısıyı düşürdüğü iddiası var. Ben kullanıyorum ama ısı düşürmesi durumu bende olmadı. AMD işlemcilerde işe yaramıyor.

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
550
İsim
SEFA KAYA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun tutucu değil "Anakart bükülmesine engel olmak için yapılan bir aparat" Daha çok İntel LGA1700 işlemcilerinin uzun yapısından kaynaklanan, ağır kule tipi soğutucuların yarattığı anakart bükülmesini önlemek için... Birde alüminyum malzemesinden dolayı ısıyı düşürdüğü iddiası var. Ben kullanıyorum ama ısı düşürmesi durumu bende olmadı. AMD işlemcilerde işe yaramıyor.
senin dediğinle benim paylaştım bir değil am5 lga1718 sökülmüyor üzerine direk geçip bırakıyon

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Birol Olcaytürkan
Top Bottom