Neler Yeni

Aliexpress'ten aldığım ürünü iade etmek istiyorum

ahmegbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
Aliexpress'ten 500 TL'lik bir ürün aldım ve beğenmedim çok kalitesiz, iade edebilirmiyim nasıl bir süreç oluyor acaba?

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Asım
Aliexpress'ten 500 TL'lik bir ürün aldım ve beğenmedim çok kalitesiz, iade edebilirmiyim nasıl bir süreç oluyor acaba?
İade kodu icin uygulamadan satıcıyla irtibata geçeceksiniz. Kabul ederlerse size kod oluştururlar. PTT ile gelmiştir büyük ihtimalle size gönderilen kod ile PTT den iade edeceksiniz ne kadar sürede geldiyse yaklaşık o sürede geri gider.

Son düzenleme:

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Gönderi ücreti size ait oluyor diye biliyorum. Ürünü vermeden anlaşmazlık oluşturabilirsin.

ahmegbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vergi falan da oluyor mu? Satıcıyla anlaşsam o öder mi kargo ücretini? He bir de ben ürünü alırken ürünün fiyatı kadar neredeyse kargo ücreti ödedim. Kargo ücreti yine aynı mı olacak? Alırken kargoya 250 ürüne 350 ödedim. Ürün yaklaşık 200 gram
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürün yeni geldi ve siparişi daha onaylamadım. Onaylayıp öyle mi edeceğim?

Gönderi ücreti size ait oluyor diye biliyorum. Ürünü vermeden anlaşmazlık oluşturabilirsin.
Anlaşmazlık oluşturmadan olmuyor mu? Sanırım 1 tane anlaşmazlık oluşturma hakkımız varmış

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Vergi falan da oluyor mu? Satıcıyla anlaşsam o öder mi kargo ücretini? He bir de ben ürünü alırken ürünün fiyatı kadar neredeyse kargo ücreti ödedim. Kargo ücreti yine aynı mı olacak? Alırken kargoya 250 ürüne 350 ödedim. Ürün yaklaşık 200 gram

Ürün yeni geldi ve siparişi daha onaylamadım. Onaylayıp öyle mi edeceğim?

Anlaşmazlık oluşturmadan olmuyor mu? Sanırım 1 tane anlaşmazlık oluşturma hakkımız varmış
Evet anlaşmazlık oluşturmak için önce onaylamak gerekiyor. Kargo parasını vermezler diye tahmin ediyorum. Benim ürünler sorunsuz geldiği için hiç yapmadım bilen birinden öğrenirseniz daha iyi olur.

Garbajosa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
322
İsim
Kenan Çelik
Astarı yüzünü geçer. Kargoyu karşılamaz satıcı. Vergiler vs var daha.

ahmegbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet anlaşmazlık oluşturmak için önce onaylamak gerekiyor. Kargo parasını vermezler diye tahmin ediyorum. Benim ürünler sorunsuz geldiği için hiç yapmadım bilen birinden öğrenirseniz daha iyi olur.
Bir soru daha sormak istiyorum.İade kısmına geldim "iade ve para iadesi" ve"sadece para iadesi"diye 2 tane seçenek var hangisini seçeyim?

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Mahir
Bir soru daha sormak istiyorum.İade kısmına geldim "iade ve para iadesi" ve"sadece para iadesi"diye 2 tane seçenek var hangisini seçeyim?
Sadece para iadesi ürün kırıksa veya hatalı ürün gönderilmişse yapılıyor. Senin durumunda iade ve para iadesi seçmen lazım. Diğerini seçersen muhtemelen reddedilir.

ahmegbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet
boşa uğraşma 15 dolar için 50 dolar vergi kargo falan ödeyeceksin
Başka bir arkadaş hemen hemen aynı parayı geri alacağımı kargo ücretini aliexpressin yada satıcının ödeyeceğini söyledi. Ürün 100 150 gram bu arada

Sadece para iadesi ürün kırıksa veya hatalı ürün gönderilmişse yapılıyor. Senin durumunda iade ve para iadesi seçmen lazım. Diğerini seçersen muhtemelen reddedilir.
yani iade ve para iadesi benim ürünü gönderip iade almam oluyor değil mi

Aslında benim ürünümünde küçük bir parçası eksik gelmiş ama hiç önemli olmayacak kadar ondan d haklı bulunmam sanırım zaten paketi açarken video kaydınada almadım.

Başka bir arkadaş hemen hemen aynı parayı geri alacağımı kargo ücretini aliexpressin yada satıcının ödeyeceğini söyledi. Ürün 100 150 gram bu arada

Biri öyle diyor biri başka diyor ben anlamadım ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Muhammet Kürkçü
İade kodu oluştur diyeceksiniz uygulamadan. Size kod oluştururlar. PTT ile gelmiştir büyük ihtimalle size gönderilen kod ile PTT den iade edeceksiniz ne kadar sürede geldiyse yaklaşık o sürede geri gider.
Yok öyle bir şey. Kargo kodu falan gelmiyor. 2 seçenek var
Direk kendin karşılayarak kargoyu Çine göndermek (kimsenin bunu daha yaptığını sanmıyorum) yada Satıcıya derdini anlatman ve satıcının inisiyatifine kalman. Küçük satıcılar genelde acayip cimri oluyor. Satıcı paranı hiç iade dede etmeyebilir, kısmi de edebilir, tam tutardada edebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,415
Üyeler
156,768
Son üye
ENSCN41
Top Bottom