Neler Yeni

Aliexpress'ten Ekran Kartı Almak Çok Mu Riskli?

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
Arkadaşlar merhaba...
Fiyatlar yükselince kendi ekran kartımı sattım. Sistemi daha önceden APU topladığım için şuan sıkıntısını çekmesem de, gerçekten yeniden ekran kartı almak istiyorum. 2018 yılında 750Ti almıştı Donanım Arşivi. 2021 yılında Aliexpress'ten ekran kartı alınır mı? En korktuğum olay verdiğim paranın çöpe gitmesi bu konuda. Aliexpress'ten daha önce hiç alışveriş yapmadım. Deneyimi olan varsa aktarabilirse çok memnun olurum.
Ayrıca aşağıya iki adet ürün linki bırakıyorum. Bu fiyatlara Türkiye'de bırakın ikinci eli, beşinci el bile bulunmayacak ekran kartları bunlar. Siz ne düşünüyorsunuz?
https://tr.aliexpress.com/item/1005...&terminal_id=4e7ff429e70b488fb2d84453bfc72470 RX580 8Gb XFX
https://tr.aliexpress.com/item/1005...&terminal_id=4e7ff429e70b488fb2d84453bfc72470 Msi 1660Süper
Görüşlerinizi bekliyorum.

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Satıcı puanı önemli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba...
Fiyatlar yükselince kendi ekran kartımı sattım. Sistemi daha önceden APU topladığım için şuan sıkıntısını çekmesem de, gerçekten yeniden ekran kartı almak istiyorum. 2018 yılında 750Ti almıştı Donanım Arşivi. 2021 yılında Aliexpress'ten ekran kartı alınır mı? En korktuğum olay verdiğim paranın çöpe gitmesi bu konuda. Aliexpress'ten daha önce hiç alışveriş yapmadım. Deneyimi olan varsa aktarabilirse çok memnun olurum.
Ayrıca aşağıya iki adet ürün linki bırakıyorum. Bu fiyatlara Türkiye'de bırakın ikinci eli, beşinci el bile bulunmayacak ekran kartları bunlar. Siz ne düşünüyorsunuz?
https://tr.aliexpress.com/item/1005...&terminal_id=4e7ff429e70b488fb2d84453bfc72470 RX580 8Gb XFX
https://tr.aliexpress.com/item/1005...&terminal_id=4e7ff429e70b488fb2d84453bfc72470 Msi 1660Süper
Görüşlerinizi bekliyorum.
Rx 580 satıcı pek güvenilir gelmedi bana.
1660 satıcısı daha yeni satıcı sanırım. Yurtdışı alışverişini iyi anlayan kişilere sormak lazım.

@Mert Özkaya hocam yardımcı olur musunuz

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Fiyatlara tekrar bakın, güvenli değil. Bazı sözde satıcılar ürün alındı şeklinde onay butonuna basarsanız göndereceğini söylüyor ama tabii ki bu sözde satıcılar dolandırıcı. Dikkatli olun yani.

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Satıcı puanı önemli.

Rx 580 satıcı pek güvenilir gelmedi bana.
1660 satıcısı daha yeni satıcı sanırım. Yurtdışı alışverişini iyi anlayan kişilere sormak lazım.

@Mert Özkaya hocam yardımcı olur musunuz
Dediğim gibi Aliexpressten hiç alışveriş yapmadım. Sistemi çok karmaşık geliyor bana. Rx 580'de satıcı henüz hiç geri bildirim almamış. Ama Msi %100 olumlu diyor. Kaç yorum var bilmiyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Dediğim gibi Aliexpressten hiç alışveriş yapmadım. Sistemi çok karmaşık geliyor bana. Rx 580'de satıcı henüz hiç geri bildirim almamış. Ama Msi %100 olumlu diyor. Kaç yorum var bilmiyorum.
1 kişi olumlu dönüş yapmış. Mert hocam baksın ona göre karar verin. Bu arada 1660 fiyatı baya iyiymiş. Satıcı güvenilir ise bende çöqeyim :)

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
1 kişi olumlu dönüş yapmış. Mert hocam baksın ona göre karar verin. Bu arada 1660 fiyatı baya iyiymiş. Satıcı güvenilir ise bende çöqeyim :)
Yani güvenilir bir satıcıdan her türlü alınır konusunda hemfikir miyiz?

Fiyatlara tekrar bakın, güvenli değil. Bazı sözde satıcılar ürün alındı şeklinde onay butonuna basarsanız göndereceğini söylüyor ama tabii ki bu sözde satıcılar dolandırıcı. Dikkatli olun yani.
Yani şunu anladım. Aliexpress dolandırıcı kaynıyor. Hiç bulaşmasam mı?

• Beğen

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Evet hocam bende uzun zamandır 1660-2060 arıyorum. Satıcı güvenilir ise alalım bence.
*Satıcı güvenilirse ben alacağım

Yok öyle değil. Mağaza puanı önemli. Güvenilir satıcı da var dolandırıcı da

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
Evet hocam bende uzun zamandır 1660-2060 arıyorum. Satıcı güvenilir ise alalım bence.
*Satıcı güvenilirse ben alacağım

Yok öyle değil. Mağaza puanı önemli. Güvenilir satıcı da var dolandırıcı da
Yani Msi'ı satan mağaza da bana hiç güvenilir gelmedi açıkçası. Sadece 2 ürünü var. Garip

• Beğen

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
Msi 1660 Super Gaming X 230$ (1800tl) mi ben mi yanlış görüyorum? O fiyata kimse şuan vermez, aynı şey rx580 için de geçerli. İşin sonu hayra alamet değil.

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

ekrks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Egemen Karakış
Msi 1660 Super Gaming X 230$ (1800tl) mi ben mi yanlış görüyorum? O fiyata kimse şuan vermez, aynı şey rx580 için de geçerli. İşin sonu hayra alamet değil.
Aliexpress'e çok yabancı olduğumdan ben de garipsedim. Güvenmemekte haklıymışım. Neyse artık piyasa düşsün diye bekleyeceğiz.

• Beğen

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Aliexpress'e çok yabancı olduğumdan ben de garipsedim. Güvenmemekte haklıymışım. Neyse artık piyasa düşsün diye bekleyeceğiz.
Ben termal macun aldım , ürünüm kargoda geliyor. Satıcı önemli hocam , direk bu siteye güven olmaz diye yaklaşılmamalı

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Bak ne güzel fiyat, sence de dolandırıcı değil mi? İstersen satıcıya mesaj atıp sor. Ben benzeri bir satıcıyla iletişime geçip sordum. Önce onay ver diyor sonra göndericem diyor. Yahu ben teslim aldım diye o kargoya bile vermemiş iken niye onay vereyim. Böyle bir saçmalık olmaz tabii ki, %100 dolandırıcı bunlar. Bu tiplere dikkat etmek gerekir. Ayrıca rapor et sisteminden rapor edebilirsiniz. Tekrar bir hesap açıp yeni bir ilan koyarlar.

Onun yerine satıcı puanına ve yaptığı satış miktarına ve ne kadar süredir aliexpress'te kayıtlı olduğuna bakıp satıcı güvenilir mi değil mi anlayabilirsiniz. Bazı satıcılar hesabı yeni açmışlar, 15 bin TL'lik ürünü 10 bin TL fiyata koyup 1-2 adet fake satış ve "güvenilirdir" diye de geribildirim göstertmişler. Bunlara da dikkat edin. Bunlar daha da tehlikelidir.

• Beğen
Top Bottom