Neler Yeni

Altin Pi̇yasasından Anlayan Yardımcı Olabi̇li̇r Mi̇?

bqrqm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baran
Dediğin günlerde ben de baktım min. 919TL gördüm sen bankanın alış fiyatına bakmışsındır.
Hocam aktifken bir soru daha sormak isterim size uygunsa bu seviyeden altın mantıklı dediniz (YTD olarak) peki altın mı dolar mı tercih ederdiniz uzun vadeli bu seviyeden alım için şimdiden teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
altın iyi ama enflasyon altından daha çok kazandırıyor fırsatçılara altın 905tl den aldın diyelim 970tl oldu diyelim arada %7,21 kar edersin ama bir tuvalet kağıdı alsan mesla 10 tl yarın enflasyondan 20tl olur %100 kar edersin satarsan tabi. bu yüzden bazı kişiler demir stoklayıp çart çurt stoklayıp 3 kata kadar para kazanıyor.
dolarda 15.2tl şuan hadi en fazla 23tl olsun taş çatlasa bile en fazla %50 kar bırakır o zaman kadar zaten enflasyon fırlar ekmek bile 5tl geçebilir. yani aslında dolar alarak kara girmiyorsun paranın değerini koruyorsun ama türk lirası değersizleşiyor aslında yapılan şey aptalca

bqrqm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baran
hocam dün ve geçen hafta cuma günü garanti ve işbankası 905 TL den altın sattı. Yine bu civarlara düşebilir.
Hocam baktım da halkbank saat 15.30 sularında 914 TL den satmış diğer bankalara da bakmak lazım

Jujazifa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doruk uçak
Hocam aktifken bir soru daha sormak isterim size uygunsa bu seviyeden altın mantıklı dediniz (YTD olarak) peki altın mı dolar mı tercih ederdiniz uzun vadeli bu seviyeden alım için şimdiden teşekkürler.
Kur korumalı mevduat tercih etmenizi tavsiye ederim doları düşükken bağlatın hem faizden hem de doların yükselişinden faydalanın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kur korumalı mevduat tercih etmenizi tavsiye ederim doları düşükken bağlatın hem faizden hem de doların yükselişinden faydalanın
YTD tatbiki 🫣

bqrqm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
baran
altın iyi ama enflasyon altından daha çok kazandırıyor fırsatçılara altın 905tl den aldın diyelim 970tl oldu diyelim arada %7,21 kar edersin ama bir tuvalet kağıdı alsan mesla 10 TL yarın enflasyondan 20tl olur %100 kar edersin satarsan tabi. bu yüzden bazı kişiler demir stoklayıp çart çurt stoklayıp 3 kata kadar para kazanıyor.
dolarda 15.2tl şuan hadi en fazla 23tl olsun taş çatlasa bile en fazla %50 kar bırakır o zaman kadar zaten enflasyon fırlar ekmek bile 5tl geçebilir. yani aslında dolar alarak kara girmiyorsun paranın değerini koruyorsun ama türk lirası değersizleşiyor aslında yapılan şey aptalca
hocam parayı nasıl koruyabiliriz o zaman TL ye karşı dediğiniz de doğrusunuz aslında ama ne yapmak lazım TL deki paralar eriyor garip yani 🙂

YTD tatbiki 🫣
Hocam aynı mantık değil mi dolara karşı aradaki farkı kapatıyor faizin üstüne enflasyon farkını kapatmaktan bahsetmiştim sadece garanti oluyor sanırım riski yok pek emin değilim YTD de haklısınız tabii :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
fatih
hocam parayı nasıl koruyabiliriz o zaman TL ye karşı dediğiniz de doğrusunuz aslında ama ne yapmak lazım TL deki paralar eriyor garip yani 🙂

Hocam aynı mantık değil mi dolara karşı aradaki farkı kapatıyor faizin üstüne enflasyon farkını kapatmaktan bahsetmiştim sadece garanti oluyor sanırım riski yok pek emin değilim YTD de haklısınız tabii :D
senin dediğin de var tabi buna sebep olan akepe hükümet değişirse ülkeyi işi bilen kişiler gelirse piyasa güveni oluşur dolar almana gerek kalmaz. güvensiz ortanda haklısın paranın değerini korumak için mecbur alırsın. akepe ülkeyi işte bu şekilde bitirdi güvensiz ortam yaratarak

Jujazifa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Doruk uçak

Hocam bu bahsettiğim risksiz olan seçenekti .Risk almak sizlere bağlı tabii ki.😀YTD

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
ibrahim can
bendede 12k var altın mı alsam dolar veya euro mu alsam bilemedim

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
ibrahim can

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Furkan Emre Asım
Dediğin günlerde ben de baktım min. 919TL gördüm sen bankanın alış fiyatına bakmışsındır.
yok hocam satış tabii ki :) enpara, garanti ve işbankası 905-910 arasında gezdi :)

Hocam karar verince iletirseniz sevinirim
hocam altın almanız faydanıza olur bence. uzun vade yatırımda altın üzmez :) ytd

tamam takip ettim sizide
hocam altın almanız faydanıza olur bence. uzun vade yatırımda altın üzmez :) ytd

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,978
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Youtube'da ''İslam Memiş'' diye birisi var. Kendisini severek takip ederim. Mevduat ve yatırım konusunda iyi bir bilgiye sahip oldum sayesinde. Siz de takip edebilirsiniz.

DejavuKing

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Furkan Emre Asım
Youtube'da ''İslam Memiş'' diye birisi var. Kendisini severek takip ederim ve oldukça mevduat ve yatırım konusunda oldukça bilgiye sahip oldum sayesinde. Siz de takip edebilirsiniz.
temmuzda altın 1450 olcak diyor. Hadi hayırlısı :D

Hocam baktım da halkbank saat 15.30 sularında 914 TL den satmış diğer bankalara da bakmak lazım
enpara, garanti ve iş bankası dün 905-910 bandında sattı:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,327
Üyeler
158,082
Son üye
osmanboga22
Top Bottom