Neler Yeni

Yardım AM5 soğutucuyu AM4 İşlemciye Uyar Mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
İşlemcim R5 5600x. Rampage Octagon C50 soğutucu almayı düşünüyorum. Uyumlu soket olarak AM5 vermiş AM4 yazmamış. Fakat bazı yerlerde AM5 soğutucuların AM4 soketlerle de uyumlu olduğunu söylüyor. Doğrudan alıp kullanabilir miyim yoksa braket gerekir mi ? Gerekirse başka bir şey almayı düşünüyorum.
1716492854969.png

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,082
İsim
umut şahin
İşlemcim R5 5600x. Rampage Octagon C50 soğutucu almayı düşünüyorum. Uyumlu soket olarak AM5 vermiş AM4 yazmamış. Fakat bazı yerlerde AM5 soğutucuların AM4 soketlerle de uyumlu olduğunu söylüyor. Doğrudan alıp kullanabilir miyim yoksa braket gerekir mi ? Gerekirse başka bir şey almayı düşünüyorum.
Alıntıyı görüntüle
am soketlerin hepsi bir birine uyuyor diye biliyorum

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Bu videoyu izledim ama am4 ve am5 için ayrı aparatlar yollamış anladığım kadarıyla.
Muhtemelen aparatlar içerisinde vardır ama yine de satıcıya sorun dedim. Aparat olmasa bile temin edilir sanırım. Ürün fiyatı uygunsa alın bence.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
AM4 ile AM5 in soğutucu montaj delikleri falan birebir aynı. Birine uyan öbürüne de uyuyor sorun olmaz yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

am soketlerin hepsi bir birine uyuyor diye biliyorum
Hepsi değil.

ConquerorXIV

80+ Gold

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,082
İsim
umut şahin
Bu videoyu izledim ama am4 ve am5 için ayrı aparatlar yollamış anladığım kadarıyla.
hemen bakayım

AM4 ile AM5 in soğutucu montaj delikleri falan birebir aynı. Birine uyan öbürüne de uyuyor sorun olmaz yani.

Hepsi değil.
bende eskiden fm1 fm2 ve am3 ev am3+ anakartlar kullandım fm1 soket anakartta kullandığım soğutucuyu hepsinde kullandım bir twk am4'e takmadım yeni sistemde hazır stok soğutucu takılı gelmişti

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen aparatlar içerisinde vardır ama yine de satıcıya sorun dedim. Aparat olmasa bile temin edilir sanırım. Ürün fiyatı uygunsa alın bence.
sormak istedim ama soru bölümü bulunmuyordu

Hepsi değil.
Bu da uyar mı pek emin olamadım açıkçası. uymayanlardan çıkar diye şüphelendimü

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hemen bakayım

bende eskiden fm1 fm2 ve am3 ev am3+ anakartlar kullandım fm1 soket anakartta kullandığım soğutucuyu hepsinde kullandım bir twk am4'e takmadım yeni sistemde hazır stok soğutucu takılı gelmişti
AM2 ve AM3 (plus versiyonlar dahil) aynı soket zaten. Belki FM ile de uyumlulukları vardır onu hatırlamıyorum, ama senin de dediğin gibi AM3 ile AM4 ün montaj desteği farklı 😀

sormak istedim ama soru bölümü bulunmuyordu

Bu da uyar mı pek emin olamadım açıkçası. uymayanlardan çıkar diye şüphelendimü
Senin şüpheleneceğin bir durum yok uyumludur.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,082
İsim
umut şahin
AM2 ve AM3 (plus versiyonlar dahil) aynı soket zaten. Belki FM ile de uyumlulukları vardır onu hatırlamıyorum, ama senin de dediğin gibi AM3 ile AM4 ün montaj desteği farklı 😀

evet haklısınız ya am5 ile soket tipi değişti anakartta pinler işlemciler intel işlemciler ile aynı yapıda doğrudur

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
Yani bir risk yoktur değil mi ? Bir kişi am5 soğutucuyu am4e takamadığını söylemiş de
evet haklısınız ya am5 ile soket tipi değişti anakartta pinler işlemciler intel işlemciler ile aynı yapıda doğrudur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,716
Üyeler
155,155
Son üye
Zedxryine
Top Bottom