Neler Yeni

Yardım AM5 soğutucuyu AM4 İşlemciye Uyar Mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
Anakart kutusunun içine bak, %90 oradadır.
şu siyah braketin üzerinde hangi soketler yazıyor
Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi internetten video yardımıyla taktım. Fan tuning yaptım anakarttan fakat oyundayken (rainbow) 80 derecede çalışıyor otomatik ayarda. Takarken biraz zorlandım o yüzden macun dağılmış olabilir belki emin değilim belki o yüzden olabilir. Sizce sıcaklık değeri nasıl ?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,668
İsim
Hacı
Çok teşekkürler. Dediğiniz gibi internetten video yardımıyla taktım. Fan tuning yaptım anakarttan fakat oyundayken (rainbow) 80 derecede çalışıyor otomatik ayarda. Takarken biraz zorlandım o yüzden macun dağılmış olabilir belki emin değilim belki o yüzden olabilir. Sizce sıcaklık değeri nasıl ?
Fanlar kaç RPM?
Mesaj otomatik birleştirildi:

80 fazla.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,668
İsim
Hacı
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
80 fazla bi terslik var. İşlemci neydi?

5600x ise fazla o derece. Montaj düzgün değil sanki.
İşlemcim R5 5600x. Yani macundan diyeceğim de bu kadar farketmez diye düşünüyorum. Anakart asus tuf b550 plus, kendi asus ai suite uygulaması üzerinden fan tuning yapıyorum kendi otomatik ayarlıyor fan hızını vs. Sıcaklığa da oyun içinde msi afterburnerdan bakıyorum. Tekrardan kontrol edeceğim eve gidince

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
80 fazla bi terslik var. İşlemci neydi?

5600x ise fazla o derece. Montaj düzgün değil sanki.
Şimdi kontrol ettim. soğutucunun kurulumunda bir sorun göremedim. Fakat sıcaklıkları uygulamalar aynı anda sıcaklığı farklı gösteriyor MSI ve HWMonitör 50 civarında gösterirken asus AI yazılımı ve asus armoury crate 40 civarında gösteriyor. ekran görüntüsünü ekliyorum. Tam çözemedim hangisi doğru anlayamadım.

Ekler

• sssssss.png
    sssssss.png
    228.6 KB · Hit: 12

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,668
İsim
Hacı
Şimdi kontrol ettim. soğutucunun kurulumunda bir sorun göremedim. Fakat sıcaklıkları uygulamalar aynı anda sıcaklığı farklı gösteriyor MSI ve HWMonitör 50 civarında gösterirken asus AI yazılımı ve asus armoury crate 40 civarında gösteriyor. ekran görüntüsünü ekliyorum. Tam çözemedim hangisi doğru anlayamadım.
HW ve Afterbuerner doğru.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,158
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
İşlemcim R5 5600x. Rampage Octagon C50 soğutucu almayı düşünüyorum. Uyumlu soket olarak AM5 vermiş AM4 yazmamış. Fakat bazı yerlerde AM5 soğutucuların AM4 soketlerle de uyumlu olduğunu söylüyor. Doğrudan alıp kullanabilir miyim yoksa braket gerekir mi ? Gerekirse başka bir şey almayı düşünüyorum.
Alıntıyı görüntüle
Kutu içeriğinden AM4 braketi çıkıyorsa kulanırsında bu fiyata en iyisi bu mu onu araştırdın demi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berker Mısırlıoğlu
HW ve Afterbuerner doğru.
Fanlar turbo hızda (2300rpm) yine rainbow'da 70 dereceye çıkıyor max. Son çare söküp tekrar takacağım.

Kutu içeriğinden AM4 braketi çıkıyorsa kulanırsında bu fiyata en iyisi bu mu onu araştırdın demi?
Anakartın keni aparatlarını kullandım. Fan anakarta geçirmeli olarak takılıyordu, braket olmadan.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,668
İsim
Hacı
Fanlar turbo hızda (2300rpm) yine rainbow'da 70 dereceye çıkıyor max. Son çare söküp tekrar takacağım.

Anakartın keni aparatlarını kullandım. Fan anakarta geçirmeli olarak takılıyordu, braket olmadan.
Aynen o şekilde takılır.
Elinde varsa macun söküp takabilirsiniz.

Top Bottom