Neler Yeni

Amazon da ekstra vergi çıkar mı?

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Kerem Mungan
Amazon.com.tr üzerinden yurt dışından gönderilen bir ürün satın aldım ödeme kısmında üzerine kargo ücreti ve ithalat ücreti depozitosu eklendi bunlar haricinde gümrük vergisi vs. çıkmaz değil mi?

Amazon.com.tr üzerinden yurt dışından gönderilen bir ürün satın aldım ödeme kısmında üzerine kargo ücreti ve ithalat ücreti depozitosu eklendi bunlar haricinde gümrük vergisi vs. çıkmaz değil mi?
Belki çıkabilir alacağın ürün elektronikse.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Muhammet
Amazon'un kendi sayfasından kopyaladım ;

Amazon Global Store'dan satın alınan veya üçüncü taraf satıcılara ait ve Amazon tarafından gönderilen bazı ürünler Türkiye dışından gönderilir, bu nedenle ürünler için gümrük harcı ve vergisi ödenmesi gerekebilir. İthalat Ücreti Depozitosu, ürün Türkiye'ye girdiği zaman ürünün miktarı ve kategorisine göre vergi/harç ödemesi yapılması gereken siparişlerde tahmini olarak hesaplanır ve tahsil edilir. Ücretleri fazla hesaplamışsak, İthalat Ücreti Depozitosu iadeleri ise 180 gün içerisinde yapılmaktadır. Para iadesini almak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Para iadesi otomatik olarak siparişte kullandığınız ödeme aracına aktarılacaktır.

MKeremM

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Kerem Mungan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amazon'un kendi sayfasından kopyaladım ;

Amazon Global Store'dan satın alınan veya üçüncü taraf satıcılara ait ve Amazon tarafından gönderilen bazı ürünler Türkiye dışından gönderilir, bu nedenle ürünler için gümrük harcı ve vergisi ödenmesi gerekebilir. İthalat Ücreti Depozitosu, ürün Türkiye'ye girdiği zaman ürünün miktarı ve kategorisine göre vergi/harç ödemesi yapılması gereken siparişlerde tahmini olarak hesaplanır ve tahsil edilir. Ücretleri fazla hesaplamışsak, İthalat Ücreti Depozitosu iadeleri ise 180 gün içerisinde yapılmaktadır. Para iadesini almak için herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Para iadesi otomatik olarak siparişte kullandığınız ödeme aracına aktarılacaktır.
yani para iadesi olabilir ancak ekstradan ücret çıkmaz doğru anladım değil mi?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Muhammet
Bu sayfadan ayrıntılı okuyabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani para iadesi olabilir ancak ekstradan ücret çıkmaz doğru anladım değil mi?
Onu tam bilemiyorum, bir şey söylersem yanlış olur. Link attım oradan bakabilirsiniz. Ayrıca Amazon'un canlı destek ekibiyle kolayca iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,953
Üyeler
151,829
Son üye
berkekyg
Top Bottom