Neler Yeni

Amazon Japonya Dolandiriciligi

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
doğukan uğurlu
Arkadas herkese merhaba

Ne yapicagimi bilmedigim icin sizlere danismak istedim. Kasim 24 te amazon japonyada gigabyte marka rtx 3070 ekran karti siparisi verdim. Kargo fiyatiyla birlikte 104.480 yen fiyati vardi (10.690tl). Kasim ayi indirimiyle oldugunu dusunerek siparisi verdim. Daha once amazondan hic siparis vermemistim. Daha sonra odeme onaylandi ertesi gun kargoya verildigi yazildi. Fakat kargo takip numarami bulamadim. Saticiyla paylasildigi yaziyordu. Daha sonra saticiyla iletisim kurmak icin amazon musteri hizmetlerinden mesaj attim fakat geri donus olmadi. Bugun dhl kargoyu aratarak adima herhangi bi kargo gonderilip gonderilmedigini sordum ve dhldeki arkadasin herhangi bir kargo gozukmedigini hatta kargoyu gectim evrak olusturulsa bile sistemden gorebilecegini fakat goremedigini iletti. Bunun uzerine amazonun genel musteri hizmetlerini aradim fakat nafile. En son tekrar saticiyla iletisim kurmak icin mesaj attiktan sonra amazondan mail geldi. Mailde saticinin pazardan ayrildigi baska bir e posta almaya uygun olmadigini yazdi. Ozetle amazonda siparislerimde urun kargolandi olarak gozukuyor fakat takip numarasina ulasamiyorum . Daha once alisveris yapmadigim icin surecin nasil ilerledigini bilmiyorum. Siparisimi iptal etmelimiyim benim dusundugum gibi bir dolandiricilik var mi yoksa normaldede siparislerde surec boyle mi ilerliyor. Biraz uzun oldu yardiminiza ihtiyacim var . Tesekkur ederim

Ilar

80+ Bronze
Satıcıya baksaydınız keşke pazardan ayrıldıysa amazonun yapabileceği bir şey olmuyor ama bir yandan da amazonda pazarı açıkken verdiğiniz için siparişi yardımcı olmaları gerek bence iptal edin işiniz garanti olsun başınız ağrımasın daha fazla ya da bekleyin belki gönderirler eger satici güvenilir bir firma ise

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
doğukan uğurlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2BB2FCAF-041B-44C8-BD14-DBEF6BF8FB11.jpeg
4D5F4543-D1B7-4438-8838-BA77E6FED511.png

Urunun sayfasinda ise visit gigabyte yaziyo anlayamadim. Fatura tarzinda bisey var ondada bir adamin ismi ve bulgar oldugu adresin bulgaristanda bi yer oldugunu yaziyo

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,437
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
İadeni al geç uğraşma.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,437
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,528
İsim
Diyarhan
IT comp dolandırıcı yorumları da mı okumadın dostum. Almanya numaralarıydı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
doğukan uğurlu
IT comp dolandırıcı yorumları da mı okumadın dostum. Almanya numaralarıydı.
Aslinda arastirsim fakat denk gelemedim hic . Stoguda biter diye bir an once almak istedim. Fakat urununun o fiyatta 1 hafta acik kalmasi beni biraz iskillendirdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Müşteri temsilcisiyle görüşün onu, Japonya biraz daha farklı diye biliyorum. Fakat mağdur etmeyeceklerine eminim.
Umarim magdur etmezler iade talebini olusturdum. Kabul ettiler fakat o firma urunu aldiginda geri odeme yapacagiz yazdilar. Ortada urun yok bisey yok nasil olucak bilmiyorum bidahada bulasmam zaten

1337

80+ Bronze
Aslinda arastirsim fakat denk gelemedim hic . Stoguda biter diye bir an once almak istedim. Fakat urununun o fiyatta 1 hafta acik kalmasi beni biraz iskillendirdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarim magdur etmezler iade talebini olusturdum. Kabul ettiler fakat o firma urunu aldiginda geri odeme yapacagiz yazdilar. Ortada urun yok bisey yok nasil olucak bilmiyorum bidahada bulasmam zaten
Satıcısı Amazon olanlarda sıkıntı yaşamazsınızda farklı satıcılarda sıkıntı çıkabiliyor işte. Durumu Amazonada bildirin belki hediye çeki verirler

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
doğukan uğurlu
Satıcısı Amazon olanlarda sıkıntı yaşamazsınızda farklı satıcılarda sıkıntı çıkabiliyor işte. Durumu Amazonada bildirin belki hediye çeki verirler
Zaten oda beni bulur. Al sat yapsam hani bu kadar uzulmem bilgisayarima takicaktim neyse umarim cozulur bekliyorum

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver
Arkadas herkese merhaba

Ne yapicagimi bilmedigim icin sizlere danismak istedim. Kasim 24 te amazon japonyada gigabyte marka rtx 3070 ekran karti siparisi verdim. Kargo fiyatiyla birlikte 104.480 yen fiyati vardi (10.690tl). Kasim ayi indirimiyle oldugunu dusunerek siparisi verdim. Daha once amazondan hic siparis vermemistim. Daha sonra odeme onaylandi ertesi gun kargoya verildigi yazildi. Fakat kargo takip numarami bulamadim. Saticiyla paylasildigi yaziyordu. Daha sonra saticiyla iletisim kurmak icin amazon musteri hizmetlerinden mesaj attim fakat geri donus olmadi. Bugun dhl kargoyu aratarak adima herhangi bi kargo gonderilip gonderilmedigini sordum ve dhldeki arkadasin herhangi bir kargo gozukmedigini hatta kargoyu gectim evrak olusturulsa bile sistemden gorebilecegini fakat goremedigini iletti. Bunun uzerine amazonun genel musteri hizmetlerini aradim fakat nafile. En son tekrar saticiyla iletisim kurmak icin mesaj attiktan sonra amazondan mail geldi. Mailde saticinin pazardan ayrildigi baska bir e posta almaya uygun olmadigini yazdi. Ozetle amazonda siparislerimde urun kargolandi olarak gozukuyor fakat takip numarasina ulasamiyorum . Daha once alisveris yapmadigim icin surecin nasil ilerledigini bilmiyorum. Siparisimi iptal etmelimiyim benim dusundugum gibi bir dolandiricilik var mi yoksa normaldede siparislerde surec boyle mi ilerliyor. Biraz uzun oldu yardiminiza ihtiyacim var . Tesekkur ederim
Hocam biz bunu size demiştik almayın diye

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
998,721
Üyeler
158,173
Son üye