Neler Yeni

Amazon TR'den aldığım kartta coil whine sorunu

butterfly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Temmuz
Amazon TR Almanya satıcısından Asus Tuf 3070Tİ modelini almıştım yaklaşık 1haftayı geçecek lakin Cool Whine sorunu var, sizce iade etmeli miyim? Birebir değişim yapmıyorlarmış, bu ses sadece yük altında çıkıyor örneğin Cyberpunk oynarken. iade ettiğim zaman yaklaşık 14 gün gibi bir bekleme süresi var. Sizce ne yapmalıyım? İleride bu ses artar mı? O kadar şiddetli bir ses değil tabi ki ama ne bileyim sorunsuz olması daha cazip gelir gibi, veya bu ses PSU'nun yetersiz güç vermesinden dolayı da kaynaklanıyor olabilir mi?
Diğer bileşenler
r5 3600 işlemci / işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum darboğazdan dolayı.
b550-e anakart /
Xiagmatekin kasalarıyla birlikte gelen x-power 650w güç kaynağı.
2x8 16 gb 3200mhz corsair ram.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,828
İsim
Mert Can Ergün
Cool Whine şans eseri dir yeni ve bazı kartlar da oluyor psu ile ilgisi yok Cool Whine sadece ekran kartında çıkmıyor psu da Cool Whine sorunu oluyor sadece ağır oyunlar da Cool Whine sesi çıkar

rookie27

80+ Gold
Ben geçen ay aldığım ekran kartımda (RX560) Teknobiyotikten yük altında arada bir nadir de olsa çok ince Coil Whine geliyor bende aradım değişim için yapmayız dediler bende çok uğraşmak istemedim sonuç olarak performansı etkileyen bir şey değil.
Zaten kulaklık taktığım için önemsiz oluyor.
Şans işi biraz da.

butterfly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Temmuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cool Whine şans eseri dir yeni ve bazı kartlar da oluyor psu ile ilgisi yok Cool Whine sadece ekran kartında çıkmıyor psu da Cool Whine sorunu oluyor sadece ağır oyunlar da Cool Whine sesi çıkar
İade etmeli miyim ona cevap vermemişsin :/

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,828
İsim
Mert Can Ergün
İade etmeli miyim ona cevap vermemişsin :/
sen bilirsin iade etmene gerek yok kulaklikla mi oynuyorsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

iade edince kaç para vericekler bide uzun iş iade işi yazıcıdan kağıt çikartcan onları kutunun üzerine yapiştirican

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sesin performansa etkisi olmaz. İçim rahat değil dersen iade edip başka bir model tercih edebilirsin. Onun dışında "ses" dışında bir problem olmaz.

Hocam iade edebiliyorsaniz -ki edebilirsiniz ürünü iade edip gönlünüzün rahat olması icin yenisini istemeniz en dogal hakkiniz. Bence ses ciddi sekilde rahatsız ediyorsa gönderin gitsin

butterfly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Temmuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam iade edebiliyorsaniz -ki edebilirsiniz ürünü iade edip gönlünüzün rahat olması icin yenisini istemeniz en dogal hakkiniz. Bence ses ciddi sekilde rahatsız ediyorsa gönderin gitsin
O kadar abartı bir ses yok. Sadece hikayeli oyunlar oynadığım zaman kulaklığı bırakıp hoparlöre geçiyorum ufakta olsa duyuluyor sesi. Bundan önce uzun yıllar laptop kullandım fan sesleri ısılardan alıştım ama ne bileyim.

Sesin performansa etkisi olmaz. İçim rahat değil dersen iade edip başka bir model tercih edebilirsin. Onun dışında "ses" dışında bir problem olmaz.
14 Gün kadar süre de uzun geliyor çünkü sadece oyun için almadım ben yazılım mühendisliği okuyorum, yapmam gereken projeler oluyor. 14 gün uzun bir süre benim için, ses ileride artıyor mu?

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
O kadar abartı bir ses yok. Sadece hikayeli oyunlar oynadığım zaman kulaklığı bırakıp hoparlöre geçiyorum ufakta olsa duyuluyor sesi. Bundan önce uzun yıllar laptop kullandım fan sesleri ısılardan alıştım ama ne bileyim.

14 Gün kadar süre de uzun geliyor çünkü sadece oyun için almadım ben yazılım mühendisliği okuyorum, yapmam gereken projeler oluyor. 14 gün uzun bir süre benim için, ses ileride artıyor mu?
Bir zaman sonra alışkanlıkla alışılır diye düşünüyorum ben olsam 14 gün beklemezdim ki o onun daha kargo süreçleri var

butterfly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Temmuz
sen bilirsin iade etmene gerek yok kulaklikla mi oynuyorsun

iade edince kaç para vericekler bide uzun iş iade işi yazıcıdan kağıt çikartcan onları kutunun üzerine yapiştirican
Sanırım aldığım parayı verirler 9000 liraya almıştım. Ses cızıltı gibi çok az, telefonla video çeksem sanırım az biraz duyulur

Bir zaman sonra alışkanlıkla alışılır diye düşünüyorum ben olsam 14 gün beklemezdim ki o onun daha kargo süreçleri var
Zaten sıvı soğtumanın fan sesleri var birde duyulmuyor gibi bir şey. PSU'Dan geliyor sanmıştım ilkte.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,828
İsim
Mert Can Ergün
Sanırım aldığım parayı verirler 9000 liraya almıştım. Ses cızıltı gibi çok az, telefonla video çeksem sanırım az biraz duyulur

Zaten sıvı soğtumanın fan sesleri var birde duyulmuyor gibi bir şey. PSU'Dan geliyor sanmıştım ilkte.
oyunları kulaklikla oynuyorsan kalsın o fiyata rtx3070 ti varmıdır bilemem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,286
Üyeler
155,706
Son üye
Yalın Aras KARACA
Top Bottom