Neler Yeni

amazondan 1 adet sipariş ettiğim üründen 6 tane geldi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
evet satıcısı amazon olan ve geçen hafta aldığım şeyler hala kargoya verilmedi.
Benimki verildi fakat Kolay gelsin hala kargomu getirmedi bugün hiç bir şekilde dağıtıma bile çıkmadı ilk defa böyle bir şey yaşıyorum

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Abdullah
Bu dünyanın diğer tarafını unutmamak lazım. 5 kardayım sanırsın senden fazlası çıkar. O yüzden iade et eğer sizde kalabilir denirse satarsın.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Banka hesabınıza yanlışlıkla para gelse ve onu harcayıp umurunuzda olmasa hapis cezası alabiliyorsunuz :) Bankaya bildirmediğiniz için. Her şeyi kağıt üzerindeki gibi sanmayın.

Sessizce takılıp, satıp parasını da yiyebilirsiniz buna kimse bir şey diyemez fakat burada etik ve yapılması gereken firmaya bildirip, ona göre bir reaksiyon almak.

Paraya ihtiyacım var, mis gibi oldu gibi bir düşünce yapısı doğru bir zihin düşüncesi değil. Emek verilmeden gelen bir şey sizden elbet çıkar bu sekmeyen bir kuraldır :)

MovesLikeJaggeR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Kimisine komik gelebilir söyleyeceğim lakin Allah korkusu varsa iade et dostum kazanacağın 3 5 kuruştan değerli değil diye düşünüyorum. Evet kendi isteğiyle olan bir şey değil ama bir yanlışlık var belli ki yazarak dile getirebilirsiniz. İstersen tabi ki

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
Benimki verildi fakat Kolay gelsin hala kargomu getirmedi bugün hiç bir şekilde dağıtıma bile çıkmadı ilk defa böyle bir şey yaşıyorum
kargolar muhtemelen çok yoğun. enflansyon iyice patladı diye millet ne bulduysa aldı. normalde bana en hızlı kargo getirip götüren yurtiçi kargo bile biraz yavaşladı çünkü. Normalde istanbul'dan 24 saatten kısa sürede getiriyolardı çorum'a. şimdi bazen 2 bazen 4 gün sürüyo

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Amazon'a bildirilmeli. Zaten bu davranışınızın Amazon tarafından karşılıksız kalacağını düşünmüyorum. Tabi ki karar sizin. Artısıyla eksisiyle düşünüp aksiyon alabilirsiniz.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Mehmet Yılmaz
Banka hesabınıza yanlışlıkla para gelse ve onu harcayıp umurunuzda olmasa hapis cezası alabiliyorsunuz :) Bankaya bildirmediğiniz için. Her şeyi kağıt üzerindeki gibi sanmayın.

Sessizce takılıp, satıp parasını da yiyebilirsiniz buna kimse bir şey diyemez fakat burada etik ve yapılması gereken firmaya bildirip, ona göre bir reaksiyon almak.

Paraya ihtiyacım var, mis gibi oldu gibi bir düşünce yapısı doğru bir zihin düşüncesi değil. Emek verilmeden gelen bir şey sizden elbet çıkar bu sekmeyen bir kuraldır :)
Karakter meselesi

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Bu arada konu ile ilgili cevabımı vereyim ben olsaydım kesinlikle Amazon'a ulaşırdım çünkü kendilerinin yaptığı hizmet olsun kargo hızları olsun ve destek ekibi çok yardımcı bir ekip olmasından dolayı kesinlikle iadesini sağlardım başka bir satıcı olsaydı sağlar mıydım? diye sorarsanız da o konu tamamen aldığım platform a göre değişir satıcı gerçekten yaptığı işte dürüst ise kesinlikle iadelerini sağlardım bu bir nevi sizin vicdanınıza kalıyor.

fyilmaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk Yılmaz
Gerçekten bu kadar ahlaksızlık pes doğrusu

bu üründen 1 adet sipariş ettim ancak sonuca bakın😁

Alıntıyı görüntüle
fc480b8b-879c-48b5-881a-ceaa8827e33d.png

ne yapmam lazım bilemedim sizlede paylaşmak istedim

Gerçekten ne yapman gerektiğini bilemeyecek kadar ahlaksızlaştın mı diye düşünmelisin ya da empati yapabilirsin. 6 tane alsaydın ve sana 1 tane gelseydi sonra deselerdi ki yoo biz 6 tane gönderdik, 1 adet geldiğine dair kargo tutanağın var mı falan deseler ve ispatlayamasan satıcı hakkında dolandırıcı olduğunu düşünürdün. Kaldı ki ispatlanamayacak bir şey değil forumda kabak gibi yazmışsın.

Neyse bence forumda sana "bişey yapamazlar kanka" "oo süpermiş" "bana sat" gibi malca yazılan yazıları ve fırsatçılığı bırak derim. biraz vicdanlı, namuslu olun.

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Abdullah
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom