Neler Yeni

Yardım AMD bıktırdın be olum

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Ertuğrul Bolat
Arkadaşlar AMD ürettiği çiplere üretim sonunda tam bir okey testi yapmıyor tahminim sorun bundan kaynaklı.arada sağlam çıkan çiplerde sorun olmazken diğerlerinde oluyor.Sıfır aldığım bozuk çıkan AMD işlemciye dayanarak söylüyorum.

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Ya aga 8 yıldır amd kullanıyorum bundan önce r7 240 kullandım sorun yaşamadım ama bu kart yaklaşık 4 yıldır bende ama bana baya çektirdi her kart bir değil kaldı ki 5500 xt kullanıp hiç sorun yaşamayan da vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok zaten sorunu çözmeme yardımcı da olmuyor ki yalanlıyor beni, heh işim gücüm yok amdyi gömecem ki gömecek olsam amd mi kullanırdım.
ya dostum seni ne yalanlayacağım arkadaş cevabı vermiş zaten en stabil driveri indir 500 ve 5000 serisinde normal

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
882
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kartı zorlamakla alakası yok hocam. Driver sorunları o kadar fazla ki, 1 yıldır kullanıyorum AMD den bıktım. İşlemci dahi olsa AMD almayacağım bundan sonra. Ayrıca sizin sorun yaşamamış olmanız ürünün sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. Kaldı ki RX 550 ile RX 6600 çok alakasız 2 kart.
Herkes sorun yaşar yada yaşamaz diye birsey yok haklısın.
Kimse de Amd, Nvidia dan daha iyi de diyemez, herkesin bütçesine göre.
Arkadaşın da dediği gibi bende 5000, 6000 ve şuan an 7000 serisi kullanıyorum. Bir kere hata almadım. Ama başkası almaz demek yanlış olur.
Ama ekran kartlarında sorun yaşadığın için islemcide Intel Amd den iyi diyemezsin.
Benim düşüncem Amd işlemci + Amd ekran karti=F/P ( Çoğu zaman )
Amd işlemci + Nvidia = Kalite

Reves9

80+
Herkes sorun yaşar yada yaşamaz diye birsey yok haklısın.
Kimse de Amd, Nvidia dan daha iyi de diyemez, herkesin bütçesine göre.
Arkadaşın da dediği gibi bende 5000, 6000 ve şuan an 7000 serisi kullanıyorum. Bir kere hata almadım. Ama başkası almaz demek yanlış olur.
Ama ekran kartlarında sorun yaşadığın için islemcide Intel Amd den iyi diyemezsin.
Benim düşüncem Amd işlemci + Amd ekran karti=F/P ( Çoğu zaman )
Amd işlemci + Nvidia = Kalite
Zaten İntel Amd den daha iyi gibi bir söylemde bulunmadım hocam. Sadece ben artık AMD tarafından uzak duracağım.

Starlex

80+ Silver
Gittim ghost of tsushima aldım indirdim oynayacam daha oyunun 10. dakikasında ekran kartı sürücüsü çöküyor, hatada ise şuna benzer şeyler yazıyor: ya ekran kartınız çok ısındı ya da sürücüsü bir hatayla karşılaştı gibisinden bir şey yazıyor. Dedim bari sürücüyü güncelleyeyim onun da radeon software den indirdim kur diyorum ekran ekran gelip kapanıyor hemen, onu da kuramadım. Kart 5500 xt 8 gb.
5000 serisinde genel zaten böyle hatalar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kartı zorlamakla alakası yok hocam. Driver sorunları o kadar fazla ki, 1 yıldır kullanıyorum AMD den bıktım. İşlemci dahi olsa AMD almayacağım bundan sonra. Ayrıca sizin sorun yaşamamış olmanız ürünün sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor. Kaldı ki RX 550 ile RX 6600 çok alakasız 2 kart.
O sırada amd işlemcinin alaka 😃

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
882
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Zaten İntel Amd den daha iyi gibi bir söylemde bulunmadım hocam. Sadece ben artık AMD tarafından uzak duracağım.
Genel olarak söyledim. İşlemci konusunda son yıllarda Amd güzel işler çıkarıyor gerçekten.
Ekran kartında konu biraz bütçe biraz da Nvidia nin Vram pintiliği sorunu :)

HeiseN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Hasan
tamam ben niye 2yılda driver sorunu yaşamadım wattman almadım driver çökmesi yaşamadım açıkla her hafta düzenli hergün rahat 3 saat oyun oynarken
Kanka sen yaşamıyorsun diye insanlar da yaşamıyor değil şans işi bu. adam yaşıyor demekki öyle söylüyor.Ayrıca bu tarz hataları kullanan insan sayısı da azımsanacak düzeyde değil maalesef. Bir şeyi sonuna kadar savunmayı bırakın artık.

Yıllardır AMD kart kullanırım hiçbir sorun yaşamadım. Biz niye sorun yaşamıyoruz arkadaş onu anlamıyorum? Özellikle son sürücülerde hiçbir sıkıntı yok yağ gibi akıcı. Sorun yaşayanlar pc kullanmayı bilmiyor. AMD clean up ile sürücüyü kaldırıp sonra da son sürümü indireceksin bu kadar basit. Eğer hala sorun yaşıyorsan onu başka yerde arayacaksın.

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ahmet
bende 2 sene rx 5700 kullandım 5000 serisi cidden sıkıntılıydı hocam bende de driver çökme sorunu oluyordu pc kendi kendine res atıyordu çok sık olmuyordu ama ara ara yapıyordu ne yaptıysam düzelmedi çoğu sürümü denedim düzelmedi o seride kronik ti galiba 7000 serisinde düzeltmişler komple galiba

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yıllardır AMD kart kullanırım hiçbir sorun yaşamadım. Biz niye sorun yaşamıyoruz arkadaş onu anlamıyorum? Özellikle son sürücülerde hiçbir sıkıntı yok yağ gibi akıcı. Sorun yaşayanlar pc kullanmayı bilmiyor. AMD clean up ile sürücüyü kaldırıp sonra da son sürümü indireceksin bu kadar basit. Eğer hala sorun yaşıyorsan onu başka yerde arayacaksın.
Aynen knk bilmiyorum pc kullanmayı senin yaşın kadar pc kullandım ne anlatıyorsun sen? En az 7-8 kez driver kendiliğinden silindi ve ddu ile silip tekrar yüklemek zorunda kaldım, sorun yaşamıyorsan bu durumu kendine sakla bilader. afferim sana

Aynen knk bilmiyorum pc kullanmayı senin yaşın kadar pc kullandım ne anlatıyorsun sen? En az 7-8 kez driver kendiliğinden silindi ve ddu ile silip tekrar yüklemek zorunda kaldım, sorun yaşamıyorsan bu durumu kendine sakla bilader. afferim sana
Yaşım kadar pc kullanman mümkün değil. Bilmeden araştırmadan böyle forumlarda çocukça sızlanıyorsun. Driver 8 kere siliniyorsa zaten senin pc kullanmayı bilmediğinin kanıtıdır. Senin sorununu yazarım ama sen yardıma değmezsin yine silinsin sürücün. Donanım bilgisizi olunca Nvidia da alsan sorun yaşarsın eminim farketmez yani.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Ares Blackrosa
Hocam önce WUB ile Windows güncellemelerini kapatın sonra AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırıp en güncel olanını kurun. Ardından Discord, Steam ve Tarayıcı ayarlarında bulunan donanım ivmesi/donanım hızlandırma ayarlarını kapatıp bir süre öyle kullanmayı deneyin. Aklınıza gelen başka uygulama varsa bu bahsettiğim ayarı kullanan onları da kapatın.

Yaşım kadar pc kullanman mümkün değil. Senin gibi çocuklar araştırmadan böyle forumlarda ağlar. Driver 8 kere siliniyorsa zaten senin pc kullanmayı bilmediğinin kanıtıdır. Senin sorununu yazarım ama sen yardıma değmezsin yine silinsin sürücün. Donanım bilgisizi olunca Nvidia da alsan sorun yaşarsın eminim farketmez yani.
Bunun bilgisayar kullanmayı bilmemekle bir alakası yok, silinebiliyor. Önceden bende de güncel sürücü yüklü olmasına rağmen bir süre sonra eski sürücüyü yüklüyordu kendiliğinden, Windows Update kapatınca düzelmişti, neyse ki şimdi öyle sorunlar yok hiç bir sıkıntım yok.

Nvidia kartlarda sorun yaşayanlar da var, yaşamayanlar da var. Aynı şey AMD içinde geçerli, cahilce bir yorum olmuş.

Son düzenleme:
Hocam önce WUB ile Windows güncellemelerini kapatın sonra AMD Cleanup Utility ile sürücüy kaldırıp en güncel olanını kurun. Ardından Discord, Steam ve Tarayıcı ayarlarında bulunan donanım ivmesi/donanım hızlandırma ayarlarını kapatıp bir süre öyle kullanmayı deneyin. Aklınıza gelen başka uygulama varsa bu bahsettiğim ayarı kullanan onları da kapatın.

Bunun bilgisayar kullanmayı bilmemekle bir alakası yok, silinebiliyor. Önceden bende de güncel sürücü yüklü olmasına rağmen bir süre sonra eski sürücüyü yüklüyordu kendiliğinden, Windows Update kapatınca düzelmişti, neyse ki şimdi öyle sorunlar yok hiç bir sıkıntım yok.

Nvidia kartlarda sorun yaşayanlar da var, yaşamayanlar da var. Aynı şey AMD içinde geçerli, cahilce bir yorum olmuş.
Windows update ile alakası yok önceki sürücüyü yüklemesinin. Gerçekten cahilce bir yorum olmuş. Donanım bilmezsen üzerine bir de marka kötülersen amd nvidia farketmez sana katılıyorum.

Top Bottom