Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD driver hatası sonrası açılmıyor.

Arkadaşlar selam ,
Oyun oynarken oyun siyah ekranda kaldı sonrada oyun kapandı ve "AMD hata raporu aracı " açıldı ve var olan driver da silindi . Ben de driveri sonra yüklerim diye PC kapattım. Ortlama yarimsaat kadar sonra PC açmaya çalıştığım da aşağıdaki videodaki sorun ile karşılaştım.
PC 2-3 saniye çalışıyor fakat sonra kapanıyor. *Ekran kartım PC her açtığımda fanları çalışıyor masaüstüne geldiğinde duruyordu diye hatırlıyorum. Şuan hiç dönmüyor .
*Ekran kartının gücünü kestigimde de aynı sorun devam ediyor .
*PC deki çevre birimlerin ışıkları yanıyor (Fare klavye kulaklik)
Video linki

PC parçaları şunlardır ;
Ryzen 5 5600
Asus prime b-350 prime plus
Asus RX 580 4GB
Gamepower 550W power.

Yardımcı olursanız çok sevinirim ne yaptıysam olmadı. Daha önceden de AMD hata raporu alıyordum fakat sorun olmuyordu.

Reav

80+ Silver
Arkadaşlar selam ,
Oyun oynarken oyun siyah ekranda kaldı sonrada oyun kapandı ve "AMD hata raporu aracı " açıldı ve var olan driver da silindi . Ben de driveri sonra yüklerim diye PC kapattım. Ortlama yarimsaat kadar sonra PC açmaya çalıştığım da aşağıdaki videodaki sorun ile karşılaştım.
PC 2-3 saniye çalışıyor fakat sonra kapanıyor. *Ekran kartım PC her açtığımda fanları çalışıyor masaüstüne geldiğinde duruyordu diye hatırlıyorum. Şuan hiç dönmüyor .
*Ekran kartının gücünü kestigimde de aynı sorun devam ediyor .
*PC deki çevre birimlerin ışıkları yanıyor (Fare klavye kulaklik)
Video linki

PC parçaları şunlardır ;
Ryzen 5 5600
Asus prime b-350 prime plus
Asus RX 580 4GB
Gamepower 550W power.

Yardımcı olursanız çok sevinirim ne yaptıysam olmadı. Daha önceden de AMD hata raporu alıyordum fakat sorun olmuyordu.
Olayı çözebiliriz şuan masaüstüne girebiliyor musun?

Reav

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım

Reav

80+ Silver
Hocam 2 Rami de 4 slotta tek başına denedim . Sadece Bir kere ekrana Asus yazısı geldi ve tekrar kapandı . Sorun halen devam etmekte.
Ben sadece amd ekran kartı sorunları konusunda bilgiliyim bu beni aşar kasada bir problem var gibi geldi bana.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam PSU olabilir.
PSU olsaydı hiç açılmazdi gibime geliyor .
Sorun halen devam etmekte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben sadece amd ekran kartı sorunları konusunda bilgiliyim bu beni aşar kasada bir problem var gibi geldi bana.
Bu zamana kadar bir sorun yoktu . Driver hatasından sonra açılmaması ekran kartında mi sorun var dedirtiyor .
*Bu arada ekran kartının fanlari PC başlattıktan 1-2 saniye sonra dönmeye başlıyormuş.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
PSU olsaydı hiç açılmazdi gibime geliyor .

Sorun halen devam etmekte.
Hocam ekran kartının farklı bir soketinden görüntü almayı denediniz mi? Ayrıca ekran kartını soketten çıkarıp soketi temizleyip geri takmayı deneyin. Birde bios pilini çıkarıp bios u sıfırlayın.

Bu zamana kadar bir sorun yoktu . Driver hatasından sonra açılmaması ekran kartında mi sorun var dedirtiyor .
*Bu arada ekran kartının fanlari PC başlattıktan 1-2 saniye sonra dönmeye başlıyormuş.
Bende benzer bir sorun yaşamıştım kartı söktüm soketi temizleyip geri taktım düzelmişti rx 470 te

Hocam saat geç oldu siz cevap yazmadan sızabilirim, haberiniz olsun. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hocam saat geç oldu siz cevap yazmadan sızabilirim, haberiniz olsun. Kusura bakmayın
Estağfurullah hocam iyi geceler , ben şuan yazdıklarınızı denemekle meşgulüm . Sonucu yazarım müsait olduğunuz vakit dönüş yaparsanız sevinirim .

Hocam ekran kartının farklı bir soketinden görüntü almayı denediniz mi? Ayrıca ekran kartını soketten çıkarıp soketi temizleyip geri takmayı deneyin. Birde bios pilini çıkarıp bios u sıfırlayın.
Hocam dediklerininizi harfiyen yaptım . PC ilk açtığımda ekrana görüntü geldi Asus yazısı çıktı gitti , tam Windows logosu geliyordu yine kapandı . Tekrar başlatınca bu sefer yine 2 saniye kadar çalışıp ekrana herhangi bir şey gelmeden kapanıyor .

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Estağfurullah hocam iyi geceler , ben şuan yazdıklarınızı denemekle meşgulüm . Sonucu yazarım müsait olduğunuz vakit dönüş yaparsanız sevinirim .

Hocam dediklerininizi harfiyen yaptım . PC ilk açtığımda ekrana görüntü geldi Asus yazısı çıktı gitti , tam Windows logosu geliyordu yine kapandı . Tekrar başlatınca bu sefer yine 2 saniye kadar çalışıp ekrana herhangi bir şey gelmeden kapanıyor .
Hocam tahminimce ekran kartında ve ya psu'da bir sorun olabilir. Yakınınızda deneyebileceğiniz bir tanıdık ve ya arkadaşınız var mı. En azından kartı başka bir bilgisayarda deneyebilirseniz bir sonuca varabiliriz gibi geliyor. Hocam hatta bunları yapmadan önce ekran kartını tamamen sökün pc yi çalıştırın ekrana görüntü gelmez ama en azından pc kapanıyor mu kapanmıyor mu anlamış oluruz.

Top Bottom