Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD driver hatası sonrası açılmıyor.

Bay Yaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ahmet yaman
Bios arayüzüne girebiliyor musunuz hocam 2-3 saniye çalışıyor demiştiniz o aralıkta girerseniz sorunun yazılımsal veya donanımsal olduğunu anlayabiliriz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Furkan Ersin
Ekrana görüntü gelmeden kapatıyor kendini . Bir ara uzun sürdü ekrana Asus yazısı da geldi fakat yine kapandı.
Hocam buna benzer sorunu bende yaşamıştım
Ekrana görüntü gelmeden kapatıyor kendini . Bir ara uzun sürdü ekrana Asus yazısı da geldi fakat yine kapandı.
Ben şu şekilde çözmüştüm bios pilini çıkartak yapmıştım ve farklı priz kullanmıştım o şekilde dene birde istersen. Ek olarak güç geliyor sonra kesiliyor sanırım PSU'dan olma ihtimalide yüksek farklı PSU ile deneme şansın varsa dene.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Hocam o zaman geriye psu kalıyor arkadaşların da dediği gibi. Bir arkadaşınız ve ya tanıdığınızda varsa deneyin yoksa maalesef bilgisayarcı yolu göründü.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar selam ,
Oyun oynarken oyun siyah ekranda kaldı sonrada oyun kapandı ve "AMD hata raporu aracı " açıldı ve var olan driver da silindi . Ben de driveri sonra yüklerim diye PC kapattım. Ortlama yarimsaat kadar sonra PC açmaya çalıştığım da aşağıdaki videodaki sorun ile karşılaştım.
PC 2-3 saniye çalışıyor fakat sonra kapanıyor. *Ekran kartım PC her açtığımda fanları çalışıyor masaüstüne geldiğinde duruyordu diye hatırlıyorum. Şuan hiç dönmüyor .
*Ekran kartının gücünü kestigimde de aynı sorun devam ediyor .
*PC deki çevre birimlerin ışıkları yanıyor (Fare klavye kulaklik)
Video linki

PC parçaları şunlardır ;
Ryzen 5 5600
Asus prime b-350 prime plus
Asus RX 580 4GB
Gamepower 550W power.

Yardımcı olursanız çok sevinirim ne yaptıysam olmadı. Daha önceden de AMD hata raporu alıyordum fakat sorun olmuyordu.
Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın açma düğmesine 5-10 defa bas ve sonra 30 saniye falan da basılı tut. Ondan sonra PSU kablosunu takıp sistemin açılıp açılmayacağını kontrol et? Prizin topraklı mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın açma düğmesine 5-10 defa bas ve sonra 30 saniye falan da basılı tut. Ondan sonra PSU kablosunu takıp sistemin açılıp açılmayacağını kontrol et? Prizin topraklı mı?
Hocam dediklerininizi harfiyen yaptım . PC de farklı bir prizde denedim ve ilk başta 10-15 saniye kadar uzun sürdü kapandı tekrar açıldı . Ve açıldigindsn itibaren sistem şuan itibariyle halen açık . Ekran kartını bağlayıp monitörden görüntü alıp alamiyacagima bakıyorum.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,669
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam 2 Rami de 4 slotta tek başına denedim . Sadece Bir kere ekrana Asus yazısı geldi ve tekrar kapandı . Sorun halen devam etmekte.
Eğer Asus yazısından sonra bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve ekran siyah ise altta açıkladığımı deneyebilirsiniz)
Windows çökmüş olabilir bilgisayar açılırken power tuşuna basılı tut kapat aç birkaç defa yap bunu sonrasında onarım sayfasına geliceksindir muhtemelen alta bıraktığım ilk fotoğraf gibi bir seçenek gelir ordan 2. yi seçin sonrasında 2. fotoğrafa atar sizi ordan gelişmiş seçenekler diyip
3. fotoğraftaki sayfaya geçiş yaparsınız burdan sistem geri yükleme diyip windowsun son kaydettiği zamana dönersiniz (bunu kapatmadıysanız eğer) dönülen tarih sonrasında yüklediğiniz bütün her şey silinecektir ancak windows muhtemelen düzgünce açılıcaktır
windows-10-sorun-gider.jpg

f4fde1b8-7b3d-ac4e-6d6c-5339925fb04c.png

b6f591d9-227c-8ef1-80bc-5139e82b62ac.png

Hocam çok teşekkürler PC açılıyor ve herhangi bir problem olmuyor . Fakat bu işlemi her sıkıntı olduğunda yapmam mi gerekiyor. Çünkü PC yerine monte edip çalıştırdığımda tekrar 2 saniye kadar sürdü çalışması . Sizin yazdığınız işlemi yaptıktan sonra düzeldi . Birde bu güç düğmesi PC açıkken basıldığında direk PC kapanıyor. Acaba güç tusunda sorun mu var . 10-15 saniye kadar uzun basınca kapanmasi gerekiyor diye biliyorum.(en azından laptoplarda öyle oluyordu)

Dahası  
Reaksiyon skoru
676
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Hocam çok teşekkürler PC açılıyor ve herhangi bir problem olmuyor . Fakat bu işlemi her sıkıntı olduğunda yapmam mi gerekiyor. Çünkü PC yerine monte edip çalıştırdığımda tekrar 2 saniye kadar sürdü çalışması . Sizin yazdığınız işlemi yaptıktan sonra düzeldi . Birde bu güç düğmesi PC açıkken basıldığında direk PC kapanıyor. Acaba güç tusunda sorun mu var . 10-15 saniye kadar uzun basınca kapanmasi gerekiyor diye biliyorum.(en azından laptoplarda öyle oluyordu)
Masaüstünde de aynı şekilde 10 saniye kadar basmak gerekiyor. Garip bir durum bunun şçin anakarttan power switch kablosunu söküp aynı işlemi bir tornavida ile yaparak deniyebilirsiniz.

Masaüstünde de aynı şekilde 10 saniye kadar basmak gerekiyor. Garip bir durum bunun şçin anakarttan power switch kablosunu söküp aynı işlemi bir tornavida ile yaparak deniyebilirsiniz.
Tornavida ile denediğimde de aynı sorun mevcut . Tek dokunuşta açılıyor tek dokunuşta kapanıyor. Neyse en azından görüntü alabiliyorum . Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler. Sorunum çözüldü.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom