Neler Yeni

amd ekran kartı driver hata veriyor

Ali42_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ali Karabağ
merhaba iyi günler dün valorantta

''D3D11-compatible GPU (feature level 11.0, shader model 5.0)'' hatası aldım ve direkt pc ye format attım dün gece ekran kartı driver yükledim çalıştı ama bugün valorantta oyundayken ekran gitti pc yi çalıştırdığım da yine aynı hatayı aldım drivere girmeyi denedim ve o da hata verdi hata ss ni aşağıya atıyorum​

1705833084526.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin

''D3D11-compatible GPU (feature level 11.0, shader model 5.0)'' hatası aldım ve direkt pc ye format attım dün gece ekran kartı driver yükledim çalıştı ama bugün valorantta oyundayken ekran gitti pc yi çalıştırdığım da yine aynı hatayı aldım drivere girmeyi denedim ve o da hata verdi hata ss ni aşağıya atıyorum​

Alıntıyı görüntüle

AMD'nin sitesinden en son sürümümü indiriyorsun?

Ali42_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ali Karabağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis

Alıntıyı görüntüle

Öncelikle sistemden DDU ile tüm driverları kaldırıp sistemi yeniden başlatın, kalıntı dosyalar için CCleaner ile kayıt girdi cache kısımlarını da temizleyin.

Sitesinden varsa güncel sürüm indirin yoksa da Auto-Detect and Install ile sistemin kendisinin uygun sürümü kurmasını deneyin.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin
evet sitedeki en son driverı kuruyorum
Ekran kartı sürücünü bu yazdığım şekilde kaldırıp kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Ondan sonra oyunlarda bir deneyin bakalım gene aynısını yapacak mı? Kartta problem olabilir birden bire böyle yapmaya başladıysa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis
Eğer hala daha aynı hatayı alıyorsanız ekran kartının model ve ram bilgisini paylaşın, çekirdek hızı oynanmış mining görmüş bir kart ise ekran kartı için stock bios sürümü gerekebilir.

Ali42_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ali Karabağ
Eğer hala daha aynı hatayı alıyorsanız ekran kartının model ve ram bilgisini paylaşın, çekirdek hızı oynanmış mining görmüş bir kart ise ekran kartı için stock bios sürümü gerekebilir.
3 senedir ben kullanıyorum pc yi sıfır almıştım mining yapılmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını yeni mi taktınız acaba? Bir de AMD ekran kartlarında DDU kullanmanıza gerek yok hatta kullanmayın
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunla kaldırıp daha sonra önceki sürüme geçip tekrar deneyin eskiden sorunsuz çalısıyorsa
Hayır 3 senedir kullanıyorum

Ekran kartı sürücünü bu yazdığım şekilde kaldırıp kur bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 23.11.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.11.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Ondan sonra oyunlarda bir deneyin bakalım gene aynısını yapacak mı? Kartta problem olabilir birden bire böyle yapmaya başladıysa.
1705834012979.png

dediğin şekilde her adımı yaptım bu hatayı verip duruyor

valorant açıldı hiçbir sıkıntı vermedi ama aşağıda ki hatayı alıyorum
1705834082909.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,540
İsim
Emre Zengin

Alıntıyı görüntüle
dediğin şekilde her adımı yaptım bu hatayı verip duruyor

valorant açıldı hiçbir sıkıntı vermedi ama aşağıda ki hatayı alıyorum
Alıntıyı görüntüle
Normalde ekran kartı sürücünü kaldırıp kurduktan sonra böyle hata vermemesi gerekirdi. Bunu sadece bilgisayar açılınca mı yapıyor?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,230
İsim
Sinan Aba

Alıntıyı görüntüle