Neler Yeni

AMD Ekran Kartı Driverı Kurunca Oyunlarda Bulanıklık

Roche

80+ Bronze
Selamlar, RX 6600 ekran kartına sahibim, daha öncesinde RX 570 kullanıyordum. RX 570 kullanırken bir sorun yoktu, RX 6600 ekran kartına geçtiğim zaman driverı kurunca oyunlarda hareket ettiğim zaman etrafta bulanıklık olmaya başladı (hareket bulanıklığı gibi değil gerçekten göz kanatan bir görüntü ortaya çıkıyor). Bir süre AMD'nin sitesinden driver kurmadan kullandım ekran kartını (bu süreçte görüntüde sorun yoktu), geçenlerde kayıt için AMD'nin driverı lazım oldu, kurdum ve oyunlarda tekrardan aynı berbat görüntü. Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayarda 1 TB dan fazla boyutta oyun var formatlamak istemiyorum.

Diyonel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Dionnel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ait her şey
ekran kart driverını kaldırıp, önerilen ve stabil eski bir sürümü kurman sorunu çözer gibi belli zaten driver hatası

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu
ekran kart driverını kaldırıp, önerilen ve stabil eski bir sürümü kurman sorunu çözer gibi belli zaten driver hatası
AMD'Den ne çektik be :D en kısa sürede 2060 veya 2070S alasım var kanka korkuyorum aynı hata bana da olcak diye

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu

Roche

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AMD'Den ne çektik be :D en kısa sürede 2060 veya 2070S alasım var kanka korkuyorum aynı hata bana da olcak diye
İki marka arasında belli bir fiyat farkı olmasa zaten ekran kartında AMD asla tercih etmem. Ne yalan söyleyeyim RX 570 de hiç üzmedi beni ama RX 6600 de baya uğraştırdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çipset arzası da olabilir kanka.
Zannetmiyorum. Dediğim gibi driver kurmadığım zaman böyle bir sorun yaşamıyorum.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş
Selamlar, RX 6600 ekran kartına sahibim, daha öncesinde RX 570 kullanıyordum. RX 570 kullanırken bir sorun yoktu, RX 6600 ekran kartına geçtiğim zaman driverı kurunca oyunlarda hareket ettiğim zaman etrafta bulanıklık olmaya başladı (hareket bulanıklığı gibi değil gerçekten göz kanatan bir görüntü ortaya çıkıyor). Bir süre AMD'nin sitesinden driver kurmadan kullandım ekran kartını (bu süreçte görüntüde sorun yoktu), geçenlerde kayıt için AMD'nin driverı lazım oldu, kurdum ve oyunlarda tekrardan aynı berbat görüntü. Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayarda 1 TB dan fazla boyutta oyun var formatlamak istemiyorum.
aga 6700xt kullanıyorum4 ay oldu sanırım sürekli güncelleme gelir gelmez atıyorum hiç sorun yaşamadım dha

Roche

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aga 6700xt kullanıyorum4 ay oldu sanırım sürekli güncelleme gelir gelmez atıyorum hiç sorun yaşamadım dha
Anladım, hayırlı olsun. Peki rica etsem AMD'deki ekran kısmındaki ayarlarınızı atabilirmisiniz acaba bende denesem bir.

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Radeon boost açık olabilir mi

Hatırladığım kadarıyla radeon boost hareket ettikce o sıra çözünürlüğü düşürüp fps artışı sağlıyordu. ondan olabilir çünkü oda harekete bağlı çalışıyor

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
448
İsim
Eray Yılmaz
görüntü keskinleştime chill, boost, gecikme önleme vb özelliklerin hepsini bir kapatın muhtemelen adranalin ekran kartı ayarlarından dolayıdır diye düşünüyorum.

Radeon boost açık olabilir mi

Hatırladığım kadarıyla radeon boost hareket ettikce o sıra çözünürlüğü düşürüp fps artışı sağlıyordu. ondan olabilir çünkü oda harekete bağlı çalışıyor
tamda aklıma bu geldi bu ayar bazı oyunları bozuyor örnek apexde benim başıma geldi blur yerine pikselleştiriyordu örnek.

İki marka arasında belli bir fiyat farkı olmasa zaten ekran kartında AMD asla tercih etmem. Ne yalan söyleyeyim RX 570 de hiç üzmedi beni ama RX 6600 de baya uğraştırdı.

Zannetmiyorum. Dediğim gibi driver kurmadığım zaman böyle bir sorun yaşamıyorum.
Ekran görüntüsü 2023-08-16 020237.png
d.png

Roche

80+ Bronze
görüntü keskinleştime chill, boost, gecikme önleme vb özelliklerin hepsini bir kapatın muhtemelen adranalin ekran kartı ayarlarından dolayıdır diye düşünüyorum.

tamda aklıma bu geldi bu ayar bazı oyunları bozuyor örnek apexde benim başıma geldi blur yerine pikselleştiriyordu örnek.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Hocam, teşekkür ederim fakat bunları denedim. Gene de derdime derman olmadı.

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
448
İsim
Eray Yılmaz
Hocam, teşekkür ederim fakat bunları denedim. Gene de derdime derman olmadı.
Format atma durumun var mı bilgisayara birde öyle dene derim yüzlerce sebebi olabilir dua edelim ki yazılımsal olsun bu arada ekran kartı mining yapılmış bir ekran kartı değil dimi öncesinde dua edelim yazılımsal olsun. Acaba bir şekilde driver çakışması gibi bir şey mi yaşıyorsun kafam karıştı temiz kurulum yap bir pcye derim.

Pigasor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Barış Sayan
Hocam AMD uygulamasına girin. Oyun sekmesine tıklayın. Ardından ekran kartları alt sekmesine tıklayın. Radeon görüntü keskinleştirmeyi açın. Netliği yüzde 80 üzerinde tutmaya çalışın, bir de öyle deneyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,278
Üyeler
156,589
Son üye
derneir33
Top Bottom