Neler Yeni

AMD Hata Raporu Aracı :/

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Merhaba arkadaşlar. Benim 3 gün önce ssdim yandı onu dün değiştirdim sıkıntı yok fakat sabah gta 5 oynarken pc kapandı bir anda ve açtığımda mavi ekran hatası aldım. bu hata ise "irql_not_less_or_equal". Ben ssd yi yükledikten sonra pc bi açılmadı ram sök tak ile düzeldi FAKAT ben ramleri takarken bir tanesini ufak kaydırdım ram bi yan döndü ama sadece slot kilidi biraz gevşedi ve bugün de ram hatası aldım bir tane ram eksik takılıydı sonra düzelttim sıkıntıyı bir şekilde. Şuanda bütün ramler takılı. Şimdi geldik asıl babaya tam 24 dakika önce o yazı yani "AMD Hata Raporu Aracı" kendisini göstermese de ekran kartı çöküyor. Bu hatayı çok arada alıyordum fakat kendini göstermeye başladı gene ama anlamadığım bir şekilde "sürekli" olarak sadece Call Of Duty Warzone ve Forza Horizon 4 oynarken çöküyor. Acaba sorun nerede ?

GPU: XFX SWIFT RX 6700 XT
CPU: Ryzen 5 5600
RAM: Apacer Panther 4x8 | 32GB
MB: B450M AORUS ELİTE
PSU: FSP Hyper 700W 80+ Gold

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Discord, Steam ve Tarayıcı uygulamalarında donanım ivmesi/donanım hızlandırma ayarları oluyor. O ayarları kapatıp kullan bir süre, onlar sebep oluyor olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Steam > Ayarlar > Arayüz
1718891888970.png

Chrome kullanıyorsan Ayarlar > Sistem
1718891930081.png

Diğer tarayıcıları bilmiyorum ama arama yerleri vardır onlarda da başka bir şey kullanıyorsan arama yerine yaz çıkar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sabri Efecan Odabaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sabri Efecan Odabaş
3 adet hata aldım:
APC_INDEX_MISMATCH
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
MEMORY_MANAGEMENT

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Merhaba arkadaşlar. Benim 3 gün önce ssdim yandı onu dün değiştirdim sıkıntı yok fakat sabah gta 5 oynarken pc kapandı bir anda ve açtığımda mavi ekran hatası aldım. bu hata ise "irql_not_less_or_equal". Ben ssd yi yükledikten sonra pc bi açılmadı ram sök tak ile düzeldi FAKAT ben ramleri takarken bir tanesini ufak kaydırdım ram bi yan döndü ama sadece slot kilidi biraz gevşedi ve bugün de ram hatası aldım bir tane ram eksik takılıydı sonra düzelttim sıkıntıyı bir şekilde. Şuanda bütün ramler takılı. Şimdi geldik asıl babaya tam 24 dakika önce o yazı yani "AMD Hata Raporu Aracı" kendisini göstermese de ekran kartı çöküyor. Bu hatayı çok arada alıyordum fakat kendini göstermeye başladı gene ama anlamadığım bir şekilde "sürekli" olarak sadece Call Of Duty Warzone ve Forza Horizon 4 oynarken çöküyor. Acaba sorun nerede ?

GPU: XFX SWIFT RX 6700 XT
CPU: Ryzen 5 5600
RAM: Apacer Panther 4x8 | 32GB
MB: B450M AORUS ELİTE
PSU: FSP Hyper 700W 80+ Gold
Şunlara bakın bi

burda da da çözüm yazan kısmı deneyin (konu başlığı farklı evet ama bi bakın)

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Sabri Efecan Odabaş
Şunlara bakın bi

burda da da çözüm yazan kısmı deneyin (konu başlığı farklı evet ama bi bakın)
dostum şimdi farklı konu açacağım işler tamamen karıştı çok kötü durumdayım

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom