Neler Yeni

AMD işlemcilerde garanti süresi

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Selam arkadaşlar.

Elimde, Eylül 2020 tarihinde İncehesap üzerinden almış olduğum Ryzen 5 3600 işlemci var. Bu işlemciyi garantiye göndermeyi düşünüyorum. İncehesap ve AMD'nin Türkiye distribütörü olan ''Destech Bilişim'' ile iletişime geçtiğimde, bana ürünün garantisinin 2 yıl olduğunu ve ücretli onarım ya da değişim yapabileceklerini belirttiler. Ürünün kutusu üzerinde 3-year limited warranty ibaresi yer alıyor. Bu durumda tüketici olarak benim 3 yıllık garantiden yararlanmam gerekmiyor mu? Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,172
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Selam arkadaşlar.

Elimde, Eylül 2020 tarihinde İncehesap üzerinden almış olduğum Ryzen 5 3600 işlemci var. Bu işlemciyi garantiye göndermeyi düşünüyorum. İncehesap ve AMD'nin Türkiye distribütörü olan ''Destech Bilişim'' ile iletişime geçtiğimde, bana ürünün garantisinin 2 yıl olduğunu ve ücretli onarım ya da değişim yapabileceklerini belirttiler. Ürünün kutusu üzerinde 3-year limited warranty ibaresi yer alıyor. Bu durumda tüketici olarak benim 3 yıllık garantiden yararlanmam gerekmiyor mu? Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
Kutusundan garanti kağıdı çıkması lazım kutulu aldıysan. Orada detayları yazıyor. İmzalı kaşeli garanti süresi de yazıyor

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kutusundan garanti kağıdı çıkması lazım kutulu aldıysan. Orada detayları yazıyor. İmzalı kaşeli garanti süresi de yazıyor
Garanti belgesinde 24 ay garanti yazıyor. Ama ürünü üreten firma 3 yıl garanti olduğunu kutunun üzerine yazmış. Tüketici için kutu üzerinde yazan geçerli değil mi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,172
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Garanti belgesinde 24 ay garanti yazıyor. Ama ürünü üreten firma 3 yıl garanti olduğunu kutunun üzerine yazmış. Tüketici için kutu üzerinde yazan geçerli değil mi?
Belge varken kutuya 100 yıl yazdan ne fark eder. Her firma RAM lere ömür boyu garanti veriyor ama Türkiye'de 2-3 sene mesela

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Emin Ezgin
Türkiye'de verilen garanti 2 yıldır ama Globalde 3 yıl garanti veriyorlar. Sizde Türkiye'den aldığınız için yapabileceğiniz bir şey yok malesef.

milenix

80+ Gold
Önemli olan belgede ne yazdığı. Kutuya eğer her ülke için farklı kutu basmadıkları sürece globaldeki süre yazar. Genelde diğer ülkelerde firmalar 3 yıl garanti veriyor fakat bizim ülkemizdeki firmalar genelde 2 yıl garanti veriyor.

Top Bottom