Neler Yeni

AMD LAPTOP SİYAH EKRAN

MrTito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Burak
Arkadaşlar selam. RTX4060 ve Ryzen 7 li bir laptopum var ancak laptop bazı uygulamalarda siyah ekrana geçiyor siyah ekran olup düzeliyor ancak sürekli oluyor format attım düzelmedi

java

80+ Bronze
Ekran kartı olan Laptoplarda iki tane ekran kartı vardır hocam.
1. AMD'nin internette gibi günlük işlerde kullandığınız performans göstermeyecek işlemcinin ekran kartı.
2. RTX 4060 bunuda oyunlarda ve daha performans gerektiren programlarda kullanır.
Peki bunu neden yapıyor?
Tek cevabı var: Pil tasarrufu.
Çoğunluk laptop bir oyuna/programa girdiğinde ekran kartı değiştiriyor bunun sonucundada ekran siyah olup geri düzeliyor.

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum hocam.

MrTito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı olan Laptoplarda iki tane ekran kartı vardır hocam.
1. AMD'nin internet gibi günlük işlerde kullandığınız performans göstermeyecek işlemcinin ekran kartı.
2. RTX 4060 bunuda oyunlarda ve daha performans gerektiren programlarda kullanır.

Çoğunluk laptop bir oyuna/programa girdiğinde ekran kartı değiştiriyor bunun sonucundada ekran siyah olup geri düzeliyor.

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum hocam.
Hocam evet dediğiniz anladım ancak sorunum bu değil. Örneğin Bilgisayarımda google’ı açıyorum bilgisayar siyah ekrana geçip google’a geçiyor sonrasında ise uygulama farketmeksizin durmadan siyah ekrana geçip ekran geri gelmeye başlıyor.
Aynı bu videodaki gibi

java

80+ Bronze
Hocam evet dediğiniz anladım ancak sorunum bu değil. Örneğin Bilgisayarımda google’ı açıyorum bilgisayar siyah ekrana geçip google’a geçiyor sonrasında ise uygulama farketmeksizin durmadan siyah ekrana geçip ekran geri gelmeye başlıyor.
Aynı bu videodaki gibi
Hocam sanırım bu amd driverinin sorunu. Sanırım Freesync buga sokuyor.
Önerim:
Amd software a girin sonra oyun sekmesine tıklayın ordanda ekrana tıklayın ve Amd Freesync'i kapatın ve sonrasında tekrardan deneyin.
1722886602609.png

Top Bottom