Neler Yeni

Amd Mobility Radeon HD 5650 Ekran kartı problemi

KnownX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman
Amd mobility radeon hd5650 ekran kartımı kullanmakta sorun yaşıyorum şöyle ;
Laptop'um ekran kartını görmüyor bu sorunun yazılımsal bi sorun olduğunu düşünüyorum ki bir çözüm yolu da buldum ancak çözüm pc ye reset atınca gidiyor şöyle ki ; oyun oynamak istediğim zaman bilgisayarıma bluestacks isimli android emülatörü programını kuruyorum bilgisayarı yeniden başlatıp masaüstüne geldiğimde ekran kartımı aygıt yöneticisinde görüyorum ve bilgisayarımı kapatana dek kullanıyorum oyunlarımı oynayabiliyorum. Buraya kadar bir problem yok sorun şu ben bu ekran kartını her seferinde bu işlemi uygulamadan nasıl sürekli çalıştırabilirim ?
Sistem : Windows 7 64 bit
Laptop : HP pavilion dv6 3113st notebook pc
anakart : 144a
Bios Sürümü : f.29(en günceli bu araştırdığım kadarıyla)
İşlemci : İntel core i5 m460
Ekran Kartı : Amd Mobility Radeon HD 5650
Amd nin kendi sitesinden en güncel sürücüyü indirmesini kurmasını ve biliyorum lütfen bu tarz ilk akla gelen basit çözümler söylemeyin,bilgisi olan birisi cevap verirse sevinirim.

Ekler

• genel bilgi.PNG
    genel bilgi.PNG
    56.3 KB · Hit: 112
  • ekran kartı bölümü.PNG
    ekran kartı bölümü.PNG
    50.2 KB · Hit: 90

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Amd mobility radeon hd5650 ekran kartımı kullanmakta sorun yaşıyorum şöyle ;
Laptop'um ekran kartını görmüyor bu sorunun yazılımsal bi sorun olduğunu düşünüyorum ki bir çözüm yolu da buldum ancak çözüm pc ye reset atınca gidiyor şöyle ki ; oyun oynamak istediğim zaman bilgisayarıma bluestacks isimli android emülatörü programını kuruyorum bilgisayarı yeniden başlatıp masaüstüne geldiğimde ekran kartımı aygıt yöneticisinde görüyorum ve bilgisayarımı kapatana dek kullanıyorum oyunlarımı oynayabiliyorum. Buraya kadar bir problem yok sorun şu ben bu ekran kartını her seferinde bu işlemi uygulamadan nasıl sürekli çalıştırabilirim ?
Sistem : Windows 7 64 bit
Laptop : HP pavilion dv6 3113st notebook pc
anakart : 144a
Bios Sürümü : f.29(en günceli bu araştırdığım kadarıyla)
İşlemci : İntel core i5 m460
Ekran Kartı : Amd Mobility Radeon HD 5650
Amd nin kendi sitesinden en güncel sürücüyü indirmesini kurmasını ve biliyorum lütfen bu tarz ilk akla gelen basit çözümler söylemeyin,bilgisi olan birisi cevap verirse sevinirim.
Bios ayarlarinizi default yapin

KnownX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uefi değil
Diagnostics kısmını atarmisin?
Buyur hocam bu birisi main bölümünde diagnostics log diğeri diagnostics kısmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok mu bu sorunu çözebilcek bi yazılımcı babayiğit sorunum donanımsal değil yazılımsal :(

Ekler

• 20210111_170539.jpg
    20210111_170539.jpg
    1 MB · Hit: 55
  • 20210111_170501.jpg
    20210111_170501.jpg
    1.1 MB · Hit: 75
Son düzenleme:

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Buyur hocam bu birisi main bölümünde diagnostics log diğeri diagnostics kısmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok mu bu sorunu çözebilcek bi yazılımcı babayiğit sorunum donanımsal değil yazılımsal :(
Herhangi bir biosta sikinti yok siz bana bütün menülerin fotoğrafını atın, ikinci olarak windows 10 yükleyin

KnownX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir biosta sikinti yok siz bana bütün menülerin fotoğrafını atın, ikinci olarak windows 10 yükleyin
Windows 10 yükledim daha önce siyah ekran problemi yaşadım ve çok yavaş olduğu için sıkıntı çektim win 7 ye geri döndüm,diğer menülerde seçenek yok boot manager var onunla konunun bi alakası yok zaten.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Windows 10 yükledim daha önce siyah ekran problemi yaşadım ve çok yavaş olduğu için sıkıntı çektim win 7 ye geri döndüm,diğer menülerde seçenek yok boot manager var onunla konunun bi alakası yok zaten.
Siyah ekran problemi vermesi çip arzasi gibi duruyor size yardım edicem biraz daha bilgi toplamam lazim

KnownX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman
Siyah ekran problemi vermesi çip arzasi gibi duruyor size yardım edicem biraz daha bilgi toplamam lazim
Çip arızası varsa neden çalıştırabiliyorum windows 7 de ekran kartını,sorun donanımsal olsaydı hiçbir zaman kullanamamam gerekmez miydi ?

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Çip arızası varsa neden çalıştırabiliyorum windows 7 de ekran kartını,sorun donanımsal olsaydı hiçbir zaman kullanamamam gerekmez miydi ?
Siyah ekran nerde yaşıyorsun?
Sürücüyü yüklerkenmj

KnownX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Selman
Siyah ekran nerde yaşıyorsun?
Sürücüyü yüklerkenmj
siyah ekranı, windows 10 u ilk kurduğumda kullanıp kapatıp tekrar açtıktan sonra yaşamıştım yani ilk reset atışımda sonraki süreçte düzgün açıldı ama aygıt yöneticisinde ekran kartı gözükmüyordu yani işletim sistemini yükseltip düşürmemin ekran kartını okumasıyla alakalı olmadığını anladım
sürücü yüklerken de hata almıyorum çünkü ekran kartı gözükmediği için haliyle sürücü de yüklenmiyor,göründüğü zamanlar da normal şekilde yükleniyor sorun yaşamıyorum...
dediğim gibi sorunum normal insanlar gibi stabil sorun çıkarmadan elimdeki bulunan eski ekran kartını kullanabilmek fps düşüklüğünden muzdarip değilim yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,035
Üyeler
149,131
Son üye
Lykie
Top Bottom