Neler Yeni

AMD r3 1200af overclock sonrası siyah ekran

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ronaldo
Selamlar, amd r3 1200af işlemciye sahibim bu işlemciye overclock yapıyorum ama en fazla 3,7ghz/1.2750v verebiliyorum daha da üstüne çıkamıyorum voltajı da artırıncada siyah ekran alıyorum. Acaba ben mi yanlış yapıyorum bilemiyorum. BİOS üzerinden yapıyorum. Voltajı sabit veriyorum yani aynı değerde çalışmasına bırakıyorum. En kötü 3,9 veya 3,8 beklerdim. Stok soğutucu ya sahibim şuan bu şekilde oyunlarda max 55 dereceyi görüyorum.
Sistemim :
-MSI b450 gaming plus max
-rx570 4gb
-8gb ddr4 CL16 3000mhz ram
-corsair 600W 80+ Gold PSU

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ronaldo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yardım edecek birisi yok mu?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,213
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ronaldo
Konu halen günceldir yardım bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ronaldo
1.4V ver voltajı. Sonra istediğin frekansa ayarla (3.9Ghz mesela) işlemciyi. Büyük ihtimalle stabil çalışır ama 1.4V voltaj fazla, bu yüzden bu aşamadan sonra da düşürebildiğin kadar voltaj düşür.
Dediğim gibi voltajda yükseltemiyorum.

ByKayseriLi

80+ Bronze
Neyin yardımını istiyorsun ki? Demek ki işlemcin yada anakartın bu kadar müsade ediyor. Her işlemci aynı potansiyeli vermiyor. Bende de aynı işlemci olsa benim de 5 ghz olsa senin ki olamayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ronaldo
Neyin yardımını istiyorsun ki? Demek ki işlemcin yada anakartın bu kadar müsade ediyor. Her işlemci aynı potansiyeli vermiyor. Bende de aynı işlemci olsa benim de 5 ghz olsa senin ki olamayabilir.
Neyin atarı bu? İşlemci max bu kadar OC olmuyor en kötü 3.9ghz yapabilmem lazım ve anakartımın kötü olduğunu düşünüyorsan git bir araştır derim. Silikon kalitesi olayını zaten biliyorum adamlar bu işlemciye 4.2ghz ye kadar çıkartıyorken ben zar zor 3.7 ghz yapabiliyorum aradaki fark az değil.
Yardımcı olamayacaksan köstek olmanın manası yok.

Ziona

80+ Silver
İşlemci o.c. olabilen bir işlemci bios yazılımı sıkıntılıdır, adam sana hiç bir şey dememiş. Bir de sürekli bu konu açılsa tamam ama bu sinir neye. Aynı sorun sizin başınıza gelse "Konuyu Yükselt" butonunu son hakkınıza kadar kullanırdınız buna da eminim.

Top Bottom