Neler Yeni

🔴 AMD Ryzen Threadripper 7970X | 🔥 350 Watt 🔥 TDP Değeri Olan İşlemci 🔴

Aykut D.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Soydemir
İşin espirisi bir yana o TDP değerleri gerek Intel gerekse amd için tam yük değeri boşta öyle bir güç tüketmiyor 30 watt civarı boşta standart kullanımda 60 watt yüke girince elde ne varsa sonuna kadar kullanıyor. 105 derece maksimum ulaştığı ısı hava soğutma ile performans kayıpsız olarak çalışıyor bu şekilde intelde aynı değil durum iş yükü artıp süre uzadıkça performans çok düşüyor ısı nedeni ile. İlla olmaz diyen varsa Arma computer var İstanbul'da imkanı varsa gidip yerinde olmayan da videolarına baksın genelde hep hava soğutma ile sıvı soğutma varmış tadında cihazlar tasarlıyorlar. Konudaki işlemci henüz yok ellerinde ama başka buna yakın güç çeken modeller var İntelin 450 watt üstü boştayken tüketen modellerinde gördük eski nesillerde işlemci için 850 VGA için ise ayrı powersupply bağlamışlardı tanıtırken. Tepkiler yükselince çöpe atıldı. Sıvı soğutma olmadan da güçlü model ryzen işlemcileri soğutmak mümkün. 250 ya da 220 watt destekli soğutucular yeterli oluyor.

Snow1

80+
Bu işlemci servarlar için falan diyorlar, tamam anladım da şeyi merak ettim.

Bu işlemci ile bir CS2 açsalar kaç FPS verir xD

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,401
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Aykut D.

80+ Gold
İşin espirisi bir yana o TDP değerleri gerek Intel gerekse amd için tam yük değeri boşta öyle bir güç tüketmiyor 30 watt civarı boşta standart kullanımda 60 watt yüke girince elde ne varsa sonuna kadar kullanıyor. 105 derece maksimum ulaştığı ısı hava soğutma ile performans kayıpsız olarak çalışıyor bu şekilde intelde aynı değil durum iş yükü artıp süre uzadıkça performans çok düşüyor ısı nedeni ile. İlla olmaz diyen varsa Arma computer var İstanbul'da imkanı varsa gidip yerinde olmayan da videolarına baksın genelde hep hava soğutma ile sıvı soğutma varmış tadında cihazlar tasarlıyorlar. Konudaki işlemci henüz yok ellerinde ama başka buna yakın güç çeken modeller var İntelin 450 watt üstü boştayken tüketen modellerinde gördük eski nesillerde işlemci için 850 VGA için ise ayrı powersupply bağlamışlardı tanıtırken. Tepkiler yükselince çöpe atıldı. Sıvı soğutma olmadan da güçlü model ryzen işlemcileri soğutmak mümkün. 250 ya da 220 watt destekli soğutucular yeterli oluyor.
R5 7600 işlemciyi dandik snowman x4 ile soğutuyorum 😀.

alovra

80+ Bronze
frisby psu ile kullansak ne olur acaba cok merak ettim

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,401
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ama baksana çok zor soğuyormuş, bu bakımdan ben inanılmaz FPS verir diye düşünmüştüm.
Maalesef alakasız şeyler. Bu işlemcilerin özellikleri oyunculuk için pek uygun değil, çekirdek bol ama çekirdeklerin tek başına performansı zayıf.

Top Bottom