Neler Yeni

Amerika'da Üniversite Okumak

Cihangir

80+ Gold
Amerika'da üniversite okumayı düşünüyorum. Ortalama Üniversite ücretleri ne kadar los angeles ta ve üniversiteye girme şartları zor mu?

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
666
İsim
selams
Amerika'da üniversite okumayı düşünüyorum. Ortalama Üniversite ücretleri ne kadar los angeles ta ve üniversiteye girme şartları zor mu?
Ortalama aylik 5k dolar harcarsin bence

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,022
İsim
uwu

Cihangir

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
666
İsim
selams

Sherlockholmes12

80+ Bronze
ev kirası falan hariç sadece üniversite ücreti
Çok zengin değilsen o ise Paran yetmez hatta çoğu Amerikalı aile bile zorlanıyor çocuğunu göndermekte, üniversitelerin yıllık harçları 20k dolar civarı geçen sene bende bunu baya düşünüyordum hevesini kırmak istemem ama fazla ergence bir hayal ülkede kimsenin o parayı karşılayabilecegini sanmıyorum

JSezar

80+ Silver
Üniversitenin sitesinde yıllık ücretleri görebilirsin. Kira,yemek vb. ise orada yaşayan birinden daha iyi bilgi alırsın. Her eyalette fiyatlar farklı. LA pahalı olur.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
burada gir, erasmus ile yurtdışına çıkıp oku. Orada kendin göster, herşeye katıl. Mümkünse manita yap ordan, evlenme durumunda yurtdışına çıkman kolaylaşır.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Amerika'da yaşayan çoğu aile çocuğunu üniversiteye göndermek için yıllarca borç yükünün altından kalkmaya çalışıyorlar, aşırı pahalı orada, bir de Los Angeles diyorsun bunun daha ev kirası aylık yeme içme giderin falan zor. Burada kaliteli bir üniversitede okuyup orada yaşamaya gitmen daha mantıklı.

Cihangir

80+ Gold
Çok zengin değilsen o ise Paran yetmez hatta çoğu Amerikalı aile bile zorlanıyor çocuğunu göndermekte, üniversitelerin yıllık harçları 20k dolar civarı geçen sene bende bunu baya düşünüyordum hevesini kırmak istemem ama fazla ergence bir hayal ülkede kimsenin o parayı karşılayabilecegini sanmıyorum
orda okurken çalışacağımda yazılımla uğraşıyorum 20k falansa yıllık karşılayabilirim

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
orda okurken çalışacağımda yazılımla uğraşıyorum 20k falansa yıllık karşılayabilirim
Hocam girdiğiniz üniversiteye bağlı ama ingilizce için yeterlilik sınavı isteyebilirler (ielts, toefl) bunun dışında SAT'ye girmeniz lazım.
Ücret için ise burs verebilirler ama verilmezse yıllık 20-30k dolar yurt dahil değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam eğer para konusunda arkanız yoksa önermem Amerika'yı benim 2 arkadaşım gittiler ama gene de ben Avrupacıyım

Cihangir

80+ Gold
burada gir, erasmus ile yurtdışına çıkıp oku. Orada kendin göster, herşeye katıl. Mümkünse manita yap ordan, evlenme durumunda yurtdışına çıkman kolaylaşır.
burada bi daha sınava girmicem zaten akraba ve ailenin diğerleriyle kıyaslamasından dolayı gideceğim. ilk 5000 sıralamyı beğenmeyip tekrar sınava giren kuzenimi övüp duruyorlar ve galatasaray üniversitesini kazandı sinir oldum bende amerika da daha iyi üniversiteye sırf onların kıyaslamasından dolayı diploma alacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,467
Üyeler
156,781
Son üye
erdemmiss
Top Bottom