Neler Yeni

Anadolu Lisesinden tıp veya iyi bir bölüm çıkarmı

Sami Järvi

80+ Silver
üniye hazırlanıyorum Anadolu Lisesi çıkışlıyım çok çalışırsan gidersin .Birçok arkadaşım Tıp Mühendislik Hukuk kazandı 9.sınıfsın muhtemelen 9.sınıfın matematiği özellikle çok önemlidir orayı sağlam oturtursan ileride rahat edersin

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Daha iyi bir lise sadece daha iyi çalışma ortamı sağlar. Çalışıp kazanmak sizin elinizde.

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
İş sende bitiyor. Her fen lisesine giden iyi bölüm kazanacak diye bir şey de yok, her anadolu lisesine giden kötü bölüm kazanacak diye bir şey de yok. Mesela ben anadolu lisesinde 10. sınıfım, endüstriyel tasarımcı olup araba markası kurmak istiyorum. Umarım herkes istediği mesleği seçebilir. Ne yazık ki ülkemizde Fen Lisesine gitmeyen geri zekalıdır algısı var. İş öğrencide bitiyor.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Tamamiyle sana bağlı.
Eğer çok üst düzey bir liseye gitmeyeceksen (gs,robert vs)
Aşağı yukarı yakın puandaki liselerin hepsinden aynı verimi alırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mehmet Topal
Ben çoğu fen lisesinden daha iyi puanlı bir Anadolu lisesindeyim her türlü gidilir tıpa.

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
Önemli olan sensin.Meslek lisesinde okuyup tıp kazananlar var.
Meslek lisesinden tıp zor hocam (imkansız değil) haftalik 2 saat falan mat görüyoruz fen dersleri 10. Sınıftan sonra yok son sene haftada 3 gun staj on kiyasla bir anadolu lisesinde haftalik min 7 saat mat var

Sternog

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,982
İsim
Orçun Kaynar
meslek lisesine gidip tıpta okuyabilirsin sana kalmış bir şey

.RBO.

80+ Silver
Bu sene LGS ye girdim normalde hedefim bulunduğum bölgedeki fen lisesi idi fen lisesi ise Tarsus Fen Lisesi = 417 puanla alıyor ben ise 407 puan çektim ve bulunduğum bölgedeki bir anadolu lisesine yerleştim
sorum yukarı başlıktaki gibi

Extra: Ben MEB e bağlı olmayan özel bir yurtta kalıyorum ve sağolsunlar hocalarımız çok ilgililer, yurt özel bir yurt olduğu için hepsi aynı okuldan değil 20 tane 9. sınıf öğrencisi var yurtta 3 tanesi bu seneyi 467 puan ile kapatan Sesim Sarpkaya, 4 tanesi ise Bahsettiğim Tarsus fen lisesi geri kalanlar ise bulunduğumuz bölgedeki iyi anadolu lisesine yerleşen öğrenciler Yurdumuz bölgede birinci ve türkiyede de dereceleri var
yani ben bu yurt işini avantaj olarak görüyorum arkadaşlarımza veya abilerimize bilmediklerimi sorma açısından felan ben bunu + olarak görüyorum

uzattığım için özür dilerim
çalışırsan en kötü liseden bile tıp kazanabilirsin ama lisenin farkı oluyor kaliteli bir fen lisesinde okursan tıp kazanman daha kolay olacaktır

Loxerith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çıkar

yusuf34

80+ Bronze
Bu sene LGS ye girdim normalde hedefim bulunduğum bölgedeki fen lisesi idi fen lisesi ise Tarsus Fen Lisesi = 417 puanla alıyor ben ise 407 puan çektim ve bulunduğum bölgedeki bir anadolu lisesine yerleştim
sorum yukarı başlıktaki gibi

Extra: Ben MEB e bağlı olmayan özel bir yurtta kalıyorum ve sağolsunlar hocalarımız çok ilgililer, yurt özel bir yurt olduğu için hepsi aynı okuldan değil 20 tane 9. sınıf öğrencisi var yurtta 3 tanesi bu seneyi 467 puan ile kapatan Sesim Sarpkaya, 4 tanesi ise Bahsettiğim Tarsus fen lisesi geri kalanlar ise bulunduğumuz bölgedeki iyi anadolu lisesine yerleşen öğrenciler Yurdumuz bölgede birinci ve türkiyede de dereceleri var
yani ben bu yurt işini avantaj olarak görüyorum arkadaşlarımza veya abilerimize bilmediklerimi sorma açısından felan ben bunu + olarak görüyorum

uzattığım için özür dilerim
İş sende bitiyor azimli bir şekilde çabalarsan kazanılır neden olmasın

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Bende senle aynı yaptım o dilimle gittiğin okulda çalışırsan tıpı kazanırsın önemli olan senin çalışman

BBrek

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Berk Baydur
Neden olmasın.

Top Bottom