Neler Yeni

Anakart Beyaz LED yanıyor Görüntü Yok her şey çalışıyor kasadaki.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Selamün aleyküm, beyler anakartima stok soğutucu takmak için braket aldım demir.
Onu arkadan tutturup stok fanı taktım montajını vs yaptım.
Fakat bunu yapmadan önce anakarti söküp fanı o şekilde takmayı deneyecektim. Çünkü ilk başta vidaların olduğu yere denk getiremedim. Anakartın uzerindeki bütün pin slot vb bağlantıları söktüm. Sökmeden önce fotoğrafları çektim hangi kablo nereye bağlanacak vs diye hatta bazı kabloları bantladim birleştirip ayrılmasın diye.
Sonra vazgeçtim anakarta zarar vermeyim diye riske atmak istemedim.
Bütün kabloları eksiksik taktım.
Ekran kartı vs herşeyi.
En sonda PC ye güç verip çalıştırdım ama anakartın ikaz ışığı deniyor sanırım ilk başta turuncu,kırmızı en sonda da beyaz yandi.
Bekledim görüntü gelmedi. Beyaz ışık yanıyor sürekli diğer renkler yanmıyor. Sabit beyaz ışık yanıyor.
Ne yapmam lazım baktım beyaz ışık GPU ile alakalı diyorlar. Ekran kartını tekrar sokup takayım mi.

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Volkan
Selamün aleyküm, beyler anakartima stok soğutucu takmak için braket aldım demir.
Onu arkadan tutturup stok fanı taktım montajını vs yaptım.
Fakat bunu yapmadan önce anakarti söküp fanı o şekilde takmayı deneyecektim. Çünkü ilk başta vidaların olduğu yere denk getiremedim. Anakartın uzerindeki bütün pin slot vb bağlantıları söktüm. Sökmeden önce fotoğrafları çektim hangi kablo nereye bağlanacak vs diye hatta bazı kabloları bantladim birleştirip ayrılmasın diye.
Sonra vazgeçtim anakarta zarar vermeyim diye riske atmak istemedim.
Bütün kabloları eksiksik taktım.
Ekran kartı vs herşeyi.
En sonda PC ye güç verip çalıştırdım ama anakartın ikaz ışığı deniyor sanırım ilk başta turuncu,kırmızı en sonda da beyaz yandi.
Bekledim görüntü gelmedi. Beyaz ışık yanıyor sürekli diğer renkler yanmıyor. Sabit beyaz ışık yanıyor.
Ne yapmam lazım baktım beyaz ışık GPU ile alakalı diyorlar. Ekran kartını tekrar sokup takayım mi.
ekran kartının beslemesini taktın mı hocam

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet
1722254982038485531171934815163.jpg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Volkan

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
anakartta ki beyaz ışığın yanında ne yazıyor hocam yada ekran kartındaki ışıktan mı bahsediyoruz eğer öyleyse monitrün hdmı yada display portunu ekran kartına taktığınıza emin misiniz

17222558603488119467273505664419.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartta ki beyaz ışığın yanında ne yazıyor hocam yada ekran kartındaki ışıktan mı bahsediyoruz eğer öyleyse monitrün hdmı yada display portunu ekran kartına taktığınıza emin misiniz
Hocam Rami tak çıkar yaptım sonra ekran kartinin kabloları vs kontrol ettim denedim yine olmadı son olarak tekrar açtım deneyim diye kendiliğinden çalıştı nasıl oldu anlamadım

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
pc aç kapa yapınca yine aynı sıkıntıyı yasadım 6 defa ac kapa yaptım sonra duzeldı bu sorun ne ıle alakalı bılgınız var mı acaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Volkan
pc aç kapa yapınca yine aynı sıkıntıyı yasadım 6 defa ac kapa yaptım sonra duzeldı bu sorun ne ıle alakalı bılgınız var mı acaba
Maalesef hocam birebir bakmadan çözüm bulamam deneme yanılma ile çözümlemeye çalışıyorum genelde

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sürekli beyaz yanıyor baktım sanırım asagıdan yukarı CPU RAM VGA BOOT yazıyor ılk basta turuncu yanıyor sonra kırmızı beyaz sonrasında yesıl yanıyor yesıl yanınca pc acılıyor klavyeye vs elektırık gelıyor ısıkları yanıyor ama ondan önce beyaz yanıyor ıken ekran yok yanı elektrıkte gelmıyor sureklı her ac kapa yaptıgımda böyle mı olacak

Maalesef hocam birebir bakmadan çözüm bulamam deneme yanılma ile çözümlemeye çalışıyorum genelde
yesıl yanınca zaten acılıyor acıldıktan sonra sıstem baslarken oda sönuyor 6 defa ac kapa yaptım en sonunda o yesıl ısık yandı sıstem acıldı acılında o yesıl renkte kayboldu ama bu bır sıkıntı olduguna ısaret sanırım ne oldugunu cozemedım bı turlu her ac kapa yaptıgımda bu sekıl yaparsa baya sıkıntı olacak benım ıcın

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
314
İsim
Volkan
Sürekli beyaz yanıyor baktım sanırım asagıdan yukarı CPU RAM VGA BOOT yazıyor ılk basta turuncu yanıyor sonra kırmızı beyaz sonrasında yesıl yanıyor yesıl yanınca pc acılıyor klavyeye vs elektırık gelıyor ısıkları yanıyor ama ondan önce beyaz yanıyor ıken ekran yok yanı elektrıkte gelmıyor sureklı her ac kapa yaptıgımda böyle mı olacak

yesıl yanınca zaten acılıyor acıldıktan sonra sıstem baslarken oda sönuyor 6 defa ac kapa yaptım en sonunda o yesıl ısık yandı sıstem acıldı acılında o yesıl renkte kayboldu ama bu bır sıkıntı olduguna ısaret sanırım ne oldugunu cozemedım bı turlu her ac kapa yaptıgımda bu sekıl yaparsa baya sıkıntı olacak benım ıcın
Bios ayarlarını sıfırlamayı dene hocam ramleri sök tak bir bios güncel değilse güncelle

Bios ayarlarını sıfırlamayı dene hocam ramleri sök tak bir bios güncel değilse güncelle @Mehmet Yılmaz

marjii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Can Kandemir
bios pili sök 10 dk bekle geri tak düzelir bence. internette videoları var bios pili nasıl sökülür takılır

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Böyle durumlarda her zaman bilgisayarın psu güç tuşunu kapatın ve güç düğmesine ardı ardına basıp çekin. Sistemdeki bütün ışıklar anlık yanıp geri sönecektir. Bir nevi resetleme yapıyorsunuz ve sistemdeki bütün elektriği alıyorsunuz. Ardından tekrar psu güç düğmesini açarak normal start verin. Genellikle düzelir.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Bios pilini söktüm geri taktım açıldı bıosa attı, fakat bunu her bilgisayarı kapattığımda yapmam gerekiyor. Yoksa aynı sıkıntıyı tekrarlıyor.

Top Bottom