Neler Yeni

Anakart cpu ışığı kırmızı tanıyor

Yekane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
idris biçen
Merhaba, pc hocası v2 kasasını Vatan bilgisayardan aldım. Demonte yolladılar. Bende YouTube üzerinden montajını yaptım. PC çalıştırdığımda anakart üzerindeki kırmızı led ışık yanıyor, ekrana sinyal vermiyor.
Ekran kartını, ramlari ve işlemciyi çıkarıp tekrar taktım.
Anakart güç kablosunu çıkarıp taktım.
Sonuç değişmedi, yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart Msi h610m-e
İşlemci İ5 12400 f

Ekler

• IMG_8830.jpeg
    IMG_8830.jpeg
    1.8 MB · Hit: 31
  • IMG_8832.jpeg
    IMG_8832.jpeg
    1.7 MB · Hit: 35

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Merhaba, pc hocası v2 kasasını Vatan bilgisayardan aldım. Demonte yolladılar. Bende YouTube üzerinden montajını yaptım. PC çalıştırdığımda anakart üzerindeki kırmızı led ışık yanıyor, ekrana sinyal vermiyor.
Ekran kartını, ramlari ve işlemciyi çıkarıp tekrar taktım.
Anakart güç kablosunu çıkarıp taktım.
Sonuç değişmedi, yardımcı olursanız sevinirim.
Anakart Msi h610m-e
İşlemci İ5 12400 f
Merhaba,

Anlattığınızdan anladığım kadarıyla, PC'nizi açtığınızda anakart üzerindeki kırmızı CPU ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Bu, işlemcinin anakartla düzgün bir şekilde iletişim kurmadığını gösteriyor.

Yaptığınız işlemleri göz önünde bulundurarak, sorunun aşağıdakilerden biri olabileceğini düşünüyorum:

• İşlemci yanlış takılmış olabilir. İşlemciyi çıkarıp tekrar takmayı deneyin, bu sefer daha dikkatli olun. İşlemciyi takarken, kilitleme mandalının yerine oturduğundan emin olun.
  • Anakart BIOS'u güncel değil olabilir. İşlemciniz, anakartın mevcut BIOS sürümüyle uyumlu olmayabilir. Anakart web sitesinden en son BIOS sürümünü indirip yüklemeyi deneyin.
  • İşlemciniz veya anakartınız arızalı olabilir. İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test etmeyi deneyin.
İşte bu olasılıkları gidermek için yapabileceğiniz bazı şeyler:

• İşlemciyi çıkarıp tekrar takmayı deneyin. İşlemciyi takarken, kilitleme mandalının yerine oturduğundan emin olun.
  • Anakart BIOS'unu güncelleyin. Anakart web sitesinden en son BIOS sürümünü indirip yükleyin.
  • İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test edin. İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test edin.

Yekane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
idris biçen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Anlattığınızdan anladığım kadarıyla, PC'nizi açtığınızda anakart üzerindeki kırmızı CPU ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Bu, işlemcinin anakartla düzgün bir şekilde iletişim kurmadığını gösteriyor.

Yaptığınız işlemleri göz önünde bulundurarak, sorunun aşağıdakilerden biri olabileceğini düşünüyorum:

• İşlemci yanlış takılmış olabilir. İşlemciyi çıkarıp tekrar takmayı deneyin, bu sefer daha dikkatli olun. İşlemciyi takarken, kilitleme mandalının yerine oturduğundan emin olun.
  • Anakart BIOS'u güncel değil olabilir. İşlemciniz, anakartın mevcut BIOS sürümüyle uyumlu olmayabilir. Anakart web sitesinden en son BIOS sürümünü indirip yüklemeyi deneyin.
  • İşlemciniz veya anakartınız arızalı olabilir. İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test etmeyi deneyin.
İşte bu olasılıkları gidermek için yapabileceğiniz bazı şeyler:

• İşlemciyi çıkarıp tekrar takmayı deneyin. İşlemciyi takarken, kilitleme mandalının yerine oturduğundan emin olun.
  • Anakart BIOS'unu güncelleyin. Anakart web sitesinden en son BIOS sürümünü indirip yükleyin.
  • İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test edin. İşlemcinizi ve anakartınızı farklı bir sistemde test

Son düzenleme:

Yekane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
idris biçen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm, CPU güç kablosunu takmayı unutmuşum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR