Neler Yeni

Anakart, İşlemci, Ekran Kartı Önerisi

Haciko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali
Bütçe
17000
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda bilgisayarımın bazı parçalarını yenilemek istiyorum (ekran kartı, anakart, işlemci). Yaklaşık 17 bin TL bütçem var ayrıca değiştirdiğim parçaları satmayı düşünüyorum. Ekran kartı, anakart ve işlemci olarak ne almalıyım? İşlemci olarak ryzen 5 7600x ekran kartı olarak da 4060 Ti almayı düşünüyorum ama çok da bilgim olmadığı için sizin görüşlerinize çok ihtiyacım var. Bunun dışında satacağım parçalar da yaklaşık ne kadar eder söyleyebilirseniz çok iyi olur, biraz eski oldukları için piyasada baz alabileceğim pek ilan yok. Mevcut sistemim:

Kasa: Corsair Carbide Spec-05
PSU: Corsair VS550 550W
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3200mhz (x2)
İşlemci: Intel i5 9400F
Anakart: Asus B365M-V
Ekran Kartı: Asus Dual RX580 8GB

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,107
İsim
Emre siyah
sistemi komple satıp yenilersen daha iyi olur aslında ama seçtiğin parçalar güzel psu yetmiyecektir onu da değiştirmen lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

gerçi onu da satcakmışsın baştan diz .d

Haciko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistemi komple satıp yenilersen daha iyi olur aslında ama seçtiğin parçalar güzel psu yetmiyecektir onu da değiştirmen lazım

gerçi onu da satcakmışsın baştan diz .d
Amaç bir yerden tasarruf etmek, yoksa bütçe yetmez. PSU bana da düşük kalır gibi gelmişti, al sana ektra masraf 😅

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,107
İsim
Emre siyah
valla hocam her şeyi satın baştan dizin derim eski parça olunca çok sorun çıkarıyor tasaarufu falanda kasadan filan edersiniz anca

Haciko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali
valla hocam her şeyi satın baştan dizin derim eski parça olunca çok sorun çıkarıyor tasaarufu falanda kasadan filan edersiniz anca
Zaten kasa, monitör ve ramler dışındaki her şey değişmiş olacak.

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Twitter
nurullah6152
Facebook
1000009873
Discord
Psyco6152#8468
4060ti çok güzel kart ama 16gb ise 8gb kesinlikle almayn bu ekran kartı için de 12.nesil i7 ya da 13.nesil i5 öneririm bunların aşağısında işlemci bence kurtarmayabilir ama kurtaradabilir emin olamadım 17 bin bütçen varsa 4060ti ın kendisini alabilirsin sadece gibi duruyor sen bence ya bütçeni biraz arttır ya da 4060 4050 felan bekle bu ekran kartları ile çıkacak olan fiyat performans sistemleri alabilirsin bu bütçe ile

Haciko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali
4060ti çok güzel kart ama 16gb ise 8gb kesinlikle almayn bu ekran kartı için de 12.nesil i7 ya da 13.nesil i5 öneririm bunların aşağısında işlemci bence kurtarmayabilir ama kurtaradabilir emin olamadım 17 bin bütçen varsa 4060ti ın kendisini alabilirsin sadece gibi duruyor sen bence ya bütçeni biraz arttır ya da 4060 4050 felan bekle bu ekran kartları ile çıkacak olan fiyat performans sistemleri alabilirsin bu bütçe ile
8gb olanı 13bin ama pek tavsiye edilmiyor zaten 4060 olmak zorunda değil siz ne önerirsiniz? Ayrıca değiştireceğim parçaları satacağım. 17 binden fazla yani bütçem.

Son düzenleme:

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Twitter
nurullah6152
Facebook
1000009873
Discord
Psyco6152#8468
hocam güzel diyorsun bence 4000 serisi güzel bir fiyat performans sistem paylaşılmasını bekle derim önerim bu olur çünkü yeni nesil ekran kartları ülkemizde hiçbir zaman ucuz fiyatlardan çıkmaz olması gereken fiyatlardan çıkmaz fiyat performans sistem bekle derim ben ya da 3060ti yeterli olur diyosan piyasada 3060ti sistemler de var şuan bakıp alabilirsin

sonradan ekran kartı güncellemesi yaparsın sadece

Haciko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali
hocam güzel diyorsun bence 4000 serisi güzel bir fiyat performans sistem paylaşılmasını bekle derim önerim bu olur çünkü yeni nesil ekran kartları ülkemizde hiçbir zaman ucuz fiyatlardan çıkmaz olması gereken fiyatlardan çıkmaz fiyat performans sistem bekle derim ben ya da 3060ti yeterli olur diyosan piyasada 3060ti sistemler de var şuan bakıp alabilirsin

sonradan ekran kartı güncellemesi yaparsın sadece
Hmm fırsat kovalamak daha mantıklı dediğiniz gibi öyle yapayım. Türkiye'de artık fiyat düşmez, vakit nakittir mantığıyla erken alayim diye düşünmüştüm ama fiyatlar süper her zamanki gibi😅

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,090
Üyeler
155,356
Son üye
DrConi
Top Bottom