Neler Yeni

anakart işlemci ışığı

seker15

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih ŞEKER
merhaba arkadaşlar 1 2 ay önce yeni pc topladım kendim ve sürekli can sıkan bir sıkıntıyla karşılaşıyorum pcyi her kapattığım da birdaha ki açmak istediğimde power tuşuna basınca anakartta işlemci ışığı yanıyor ve pc açılmıyor power tuşuna basılı tutup pc kapanınca tekrar power tuşuna 4 5 kez basınca böyle açılıyor yada power suppy açma kapama yapıp açınca açılıyor ve her seferinde bunu yapmak zorunda kalıyorum
anakartım msı b450m pro vhd plus işlemcim ryzen 5 3600x yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Sovereignty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ömer
Başka forumda buldum.

Bu sıkıntı halen çözülmediyse PSU'nun anakarta giren 24 pinli geçme kablolarını çıkarıp yeniden sıkıca anakattaki yerine takın, anakart BIOS pilini çıkarıp biraz bekletip BIOS pil soketine geri takıp çalıştırın. RAM'leri çıkarıp yeniden takın. Düzelmesi lazımdır. Anakarta eksik takılan başka geçme fişi varsa bu da resetlere (uyarı maksatlı) neden olabilir. Kolay gelsin.

GoktugGecer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Göktuğ Gecer
Facebook
100006001727289
Anakart üstünde statik elektrik olabilir. Güç kablolarını söküp ramlerle birlikte bios pilinide söküp yarım saat civarı bekletin.

Sistemi tekrar geri takın sorun hala devam ediyorsa GÜÇ KAYNAĞI yüzündendir. @seker15

seker15

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih ŞEKER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart üstünde statik elektrik olabilir. Güç kablolarını söküp ramlerle birlikte bios pilinide söküp yarım saat civarı bekletin.

Sistemi tekrar geri takın sorun hala devam ediyorsa GÜÇ KAYNAĞI yüzündendir. @seker15
anladım deneyeceğim teşekkür ederim

seker15

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih ŞEKER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka forumda buldum.

Bu sıkıntı halen çözülmediyse PSU'nun anakarta giren 24 pinli geçme kablolarını çıkarıp yeniden sıkıca anakattaki yerine takın, anakart BIOS pilini çıkarıp biraz bekletip BIOS pil soketine geri takıp çalıştırın. RAM'leri çıkarıp yeniden takın. Düzelmesi lazımdır. Anakarta eksik takılan başka geçme fişi varsa bu da resetlere (uyarı maksatlı) neden olabilir. Kolay gelsin.
deneyeceğim çok teşekkür ederim

seker15

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih ŞEKER
deneyeceğim çok teşekkür ederim
dostum dediklerini harfiyen yaptım ama sorun bir türlü çözülmüyor hala işlemci ışığı yanıp duruyor kapatıp powe tuşuna 3 4 kere basarak açıyorum pc yi :((

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,039
Üyeler
152,994
Son üye
Cankac99
Top Bottom